'Wilders zet moslims in hoek' e ba 'Jacht op hert stokt' 0D337C333B OD33?C330®qg Nu ook op Goes DroomDomein Word ook abonnee! Hof: politicus beledigt bevolkingsgroep en is dus strafbaar. 27 Woonboulevard zie ook de Weerpagina www.droomdompin.nl Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 BURCH-HAAMSTEDE - Er worden dit jaar mogelijk veel minder herten afgeschoten in de Kop van Schou wen dan de bedoeling was. „Als het in dit tempo doorgaat halen we het streefgetal niet", zegt Jan Ramondt van de Faunabeheereen- heid. Mede door verstoring zijn de dieren meer aan de wandel dan in andere jaren. De PvdA-statenfrac- tie heeft vragen gesteld over het af schot. Ze baseert zich op een ano nieme mail (ook in handen van de ze krant) waarin staat dat er leef ruimte is voor veel meer herten dan waar de provincie vanuit gaat. ALd pagina 2/3: jacht in stilte begon- nen den stuk in de Volkskrant - waar in hij de Koran op één lijn stelde met Hitiers Mein Kampf. Maar ook met andere uitspraken, zoals zijn vrees voor een 'tsunami van islamisering', en met zijn an- ti-Koranfilm Fitna, zette Wilders de moslims in een hoek, stelt het hof De beschikking dwingt het OM Wilders te vervolgen. Hem kan daarbij zowel belediging van een bevolkingsgroep als haat- zaaien worden verweten. Op bei de delicten staat een straf van maximaal een jaar gevangenis en een boete. Een boete ligt meer voor de hand dan dat Wilders de cel in gaat, meent hoogleraar strafrecht Ybo Buruma. Hij vraagt zich af of Wil ders veroordeeld zal worden, maar juicht het toe dat de rechter zich uitspreekt. „Het is goed dat de grenzen van meningsuiting wor den afgebakend. Laat de rechter maar uitleggen waar die grenzen liggen." De Roos blijft bij zijn standpunt dat Wilders voor zijn uitlatingen niet vervolgd had hoeven te wor den. „Eigenlijk stelt het hof hier mee indirecte belediging strafbaar. Doordat Wilders de islam bele digt, zou hij ook de moslims bele digen. Het is voor het eerst dat ik een hof zo zie redeneren." Strafpleiter Gerard Spong, die en kele klagers bijstond, is opgetogen. Volgens hem heeft een eventuele veroordeling vergaande gevolgen voor Wilders. „Al blijft het bij een voorwaardelijke celstraf Die blijft toch boven zijn hoofd hangen. Hij zal echt een toontje lager moeten zingen." pagina 5: ik laat me geen pleis ter op de mond plakken pagina 11Wilders in spoor boer Koekoek door Jan Salden DEN HAAG - Een officier van justi tie die Geert Wilders wil vervol gen voor discriminatie en haat- zaaien 'stevent af op een vrij spraak', zei hoogleraar strafrecht Theo de Roos vorig jaar nog in een interview. Nogal logisch dus dat hij het Openbaar Ministerie (OM) adviseerde af te zien van een strafzaak tegen de fractievoor zitter van de Partij voor de Vrij heid. Het OM volgde zijn advies en dat van andere juristen. De PW-voorman leverde 'slechts' kri tiek op de islam als geloof, lichtte het OM in een persverklaring toe. Het Amsterdamse gerechtshof, dat de zaak op verzoek van een aantal klagers opnieuw onderzocht, maakte gisteren korte metten met die stellingname. Wilders, oordeel- de het hof, heeft zich wel degelijk schuldig gemaakt aan het beledi gen van een groep mensen. Cruciaal is daarbij de vergelijking - in augustus 2007 in een ingezon Geert Wilders reageert op het besluit van het gerechtshof dat justitie hem wegens anti-islamitische uitspraken moet vervolgen. foto Robert Vos/ANP Wilders wordt terecht vervolgd reageeropwww.pzc.nl Vloekverbod moet blijven 55% 45% EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 27; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Menin gen: 10; Achtergrond: 11; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 29 t/m 33; Televi sie: 34 en 35. Regen en wind Lekker proeven in de frietfabriek AZ verder na zege op Achilles '29 DONDERDAG 22 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 18 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Vandaag bij deze krant: de UitGids WALCHEREN sODq w Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende j reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ga naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.globereisburo.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1