Zeeland Protesttocht naar ziekenhuis 17 WALCHEREN B HF Mvfj r* 34 25 Vlissings raadslid roept op tot ludieke actie op 31 januari in Vlissingen. Burgemeester leest voor deDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Brasseriemenu zaïmof Paul Sebes Kees 't Hart Spanky Zoof Genieten Zoon Youssef rapt over het zware leven van zijn vader Kabinet houdt vast aan wetsvoorstel voor minder koopzondagen Donderdag 22 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Om de eis voor het behoud van het Ziekenhuis Wal cheren kracht bij te zetten vindt op zaterdag 31 januari een protest- tocht plaats in Vlissingen. De tocht vertrekt van het stadhuis en eindigt bij het ziekenhuis. Daar worden zwarte rouwlinten aan de hekken geknoopt. Initiatiefnemer is het Vlissingse raadslid Wim Hirdes van de Loka le Partij Vlissingen (LPV). „De Haagse politiek faalt over het be houd van het ziekenhuis. Dus moeten we als Walchenaren duide lijk aangeven dat we niet akkoord gaan met het verdwijnen van Zie kenhuis Walcheren." „De samenleving verwijt ons poli tici vaak dat we te weinig doen voor het behoud van het Zieken huis Walcheren. Ik word over spoeld met zulke e-mails. We doen wel veel, maar kennelijk is er behoefte aan meer. Daarom het idee van deze protesttocht", ver klaart Hirdes, die het zelf bedacht en benadrukt dat het dus geen ac tie is van de LPV. „Ik wil dat het breder wordt opgepakt." Volgens Hirdes, die gisteren tal van mensen heeft benaderd om deel te nemen aan de actie, stro men de positieve reacties binnen, zowel vanuit de politiek als vanuit maatschappelijke organisaties. Hij Wim Hirdes van de Lokale partij Vlissingen wil met een protest mars laten zien dat de politiek zich wel degelijk inspant voor be houd van het ziekenhuis. heeft burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen toestemming ge vraagd voor het houden van de protestmars. „Ik ben raadslid en ik wil me wel aan de regels houden." Volgens Dijkstra is een vergunning geen probleem, tenzij er twijfels zouden zijn over verstoring van de openbare orde. Hirdes hoopt dat enkele mensen ook bereid zijn te spreken op het Stadhuisplein, waar de deelne mers zich moeten verzamelen, zo als iemand van de Stichting Vol waardig Walchers Ziekenhuis. Bur gemeester Rob van der Zwaag van Veere, die zich intensief bezig houdt met de gevolgen van het ver dwijnen van het ziekenhuis uit Vlissingen voor Walcheren, zal er niet bij zijn laat, hij weten. Protesttocht zaterdag 31 januari 15.00 uur: verzamelen op het Stadhuisplein in Vlissingen toespraken y 16.00 uur: vertrek van de mars naar het Ziekenhuis Walcheren MIDDELBURG - Jelle Kok en Martha Goedbloed mochten gisteren op de knie van burgemees ter Koos Schouwenaar zitten terwijl hij in groep 1 van de Herman Faukeliusschool in Middelburg voorlas uit De Krekel Die Niet Tsjirpen Kon van Eric Carle. Het was gisteren nationale voorleesdag en Schouwenaar bezocht de basisschool om eerst voor groep 2 en daarna groep 1 voor te lezen. Na afloop opende de burgemeester de boekenmarkt in de centrale hal van die school. Afgeschreven boeken worden ver kocht aan ouders, kinderen en andere belang stellenden. De opbrengst is bestemd voor een alfabetiseringsproject in India. foto Ruben Oreel vanavond vanaf 17.30 uur pompoensoep, saltimbocca of gevulde champignons en chocoladetaartje 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook vanavond 19.00-21.00 uur (literair agent) met tips voor beginnende schrijvers op: www.drukkerijmiddelb vrijdag 23 januari 15.30-17.30 uur (aanmelden 0118-886865) zaterdag 24 januari 15.00-16.30 uur urg.nl mammga Tipredactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een huisje gehuurd in Brabant. Even weg, even de zinnen verzet ten. Inge kon vanuit haar logeerbed haar vader bedrijvig in de keuken zien redderen. Gebakken eitje voor het ontbijt, rook ze even later. „Ach", hoorde ze de kok even later tevreden roepen, „waarom hebben we niet 48 weken per jaar vakan tie en moeten we maar vier weken werken Inges moeder bleek wakker en bij de pinken. „Omdat", riep ze vanuit haar ech telijke sponde, „omdat je dan van je werk gaat genieten. En dat is nou ook weer niet de bedoeling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19