Krimp deert visafslagen amper Met Stip de voordeligste... stipreizen.nl 2 Minder stempels zeevaart Onderzoek naar internationaal internetpinnen Omzetdaling visafslagen Zeeland blijft beperkt door goed vangstjaar. EU-commissaris Antonio Tajani wil regels stroomlijnen. Crisis treft Brazilië zwaar PZC Donderdag 22 januari 2009 13 door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De Zeeuwse visafsla gen ondervonden in 2008 minder gevolgen van de verdere inkrim ping van de vissersvloot dan ande re visafslagen in Nederland. Dat komt door een goed vangstjaar. De omzet van de visafslagen in AMSTERDAM - Bezoekers van bui tenlandse internetwinkels kunnen mogelijk vanaf 2010 ook afrekenen met een systeem dat lijkt op iDeal. De eigenaren van elektronische be talingsoplossingen in diverse lan den, waaronder Nederland, Duits land en de Verenigde Staten, pra ten over de invoering van een geza menlijke standaard om systemen aan elkaar te koppelen. In de zomer van dit jaar willen de partijen weten of een oplossing haalbaar is. In 2010 of 2011 kan dan invoering volgen, aldus Eric Tak van Currence, dat de eigen domsrechten van iDeal bezit. Met behulp van iDeal kunnen in Nederland betalingen via een inter- netrekening worden verricht. Het systeem, ook wel pinnen via inter net genoemd, is in het najaar van 2005 geïntroduceerd door Rabo bank, ABN Amro, Postbank en ING. Vlissingen en Colijnsplaat is vorig jaar gedaald met respectievelijk vier en tien procent. Die van Bres- kens steeg twee procent. Landelijk daalde de omzet van de vis afslagen met 12,5 procent naar 295 miljoen. „De omzetdaling is bij ons erg meegevallen", zegt Foort Lokerse, directeur van de visafslagen in Vlis singen en Breskens. „We hebben in 2008 vier van de twaalf kotters gesaneerd. We verwachtten daar om een omzetdaling van 25 tot 30 procent. Maar de vangst was goed. Er zit heel veel vis in de zuidelijke Noordzee. Daarom hebben we het beter gedaan dan verwacht." Vlissingen zag de omzet in 2008 dalen naar zo'n 25,4 miljoen euro. W* Een goede visvangst in 2008 zorgde ervoor dat de Zeeuwse visafslagen weinig last hadden van de verdere inkrimping van de vissersvloot in Nederland. In 2007 was dat 26,5 miljoen. Het aantal kilo's vis daalde in Vlissin gen van 6700 ton naar 6448 ton. De visafslag van Breskens deed het juist beter. De omzet steeg van 7,8 miljoen in 2007 naar 8 miljoen in 2008. Het aantal kilo's vis steeg van 2000 naar 2100 ton. De omzet van de visafslag in Co lijnsplaat daalde in 2008 met een half miljoen naar 4,5 miljoen. „Zo'n schommeling is normaal. Dat is niet onrustbarend", relati veert directeur Johan van Nieu- wenhuijzen, ook voorzitter van het Nationaal Overleg Visafslagen. „Eén van de zes kotters in Colijns plaat is gesaneerd, maar dat heb ben we ruimschoots goedge maakt." Het aantal kilo's vis steeg van in Colijnsplaat van 1111 ton in 2007 naar 1236 ton in 2008. „De omzetdaling komt door de lage prijs van tong." De prijzen van tong en schol daalden in 2008 met respectievelijk 5 en 8 procent. BRUSSEL - Ondernemers hoeven binnenkort geen-stapels documen ten meer in te vullen als ze iets la ten vervoeren per schip via Rotter dam of andere zeehavens in de EU. EU-commissaris Antonio Taja ni (Verkeer) kondigde daarvoor gis teren voorstellen aan voor het Eu ropees Parlement en de EU-lan- den. Volgens Tajani werken doua ne, belasting- en gezondheidscon troleurs vaak langs elkaar heen bij zeevaart. Dat leidt tot onnodige kosten en vertragingen. Hij wil dat stroomlijnen. „Voor zeevaart bestaan nog inge wikkelde administratieve formali teiten, zelfs als een schip reist tus sen twee EU-havens", aldus de Eu ropese Commissie. Zeevervoer is zeer belangrijk vol gens de Europese Commissie. Van de handel binnen de EU gaat 40 procent over zee, evenals 400 mil joen passagiers per jaar. De 1200 havens langs de 100.000 kilometer kustlijn van de EU kunnen een al ternatief vormen voor vervoer over land. SAO PAULO - Een man betoogt bij het hoofdkwar- de ontslaggolf en de hoge rentetarieven. Het Bra- sen verloren gingen. De financiële crisis heeft de tier van de Braziliaanse centrale bank in de stad ziliaanse ministerie van Werkgelegenheid heeft la- grootste economie van Latijns Amerika zwaar ge- Sao Paulo. Het protest was gisteren gericht tegen ten weten dat in december 654.000 arbeidsplaat- troffen. foto Andre Penner/AP 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden ..of boek bij één van de 175 D-reizen vakantiewinkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13