Ford Mondeo 2.0 Flexifuel Oorlog voeren Oorlog voeren 2 Rokken 4 ADHD Waterdunen Vernieling Investeringsklimaat Spaar het milieu, bespaar kosten. Feel the difference 4.000 1 O Donderdag 22 januari 2009 PZC W LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Hoe kan het dat politici die zich christen noemen, zo gretig zijn om oorlog te voeren? Het eerste ge heime optreden in Afghanistan was de aanloop, daarna het weg moffelen van kritische rapporten om instemming met de oorlog in Irak niet te traineren, daarna de vredesmissie in Uruzgan die een oorlogsmissie werd. Minister Ver hagen en medestanders lobbyen te gen de vroegere afspraken in voor een eventuele verlenging in Afgha nistan, (PZC 14/1). Leugens over het eind van die missie. Amerika wordt door hen nauwelijks bekriti seerd voor mishandelen en proces loos vasthouden van gevangen. Ha rnas wordt veroordeeld voor terro risme, maar voor Israël, dat een monsteroffensief voert met vele onschuldige doden, tonen zij be grip, terwijl het Palestijnse volk wordt onderdrukt, geknecht en ge negeerd. Deze subjectieve politiek doet onrecht aan de slachtoffers en ondermijnt het vertrouwen van de burger. Wie is onze werke lijke vijand? Religieus fundamenta lisme, de honger naar macht van supernaties of manipulerende poli tici? Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene De neo-nazi's in Tsjechië zijn weer volop begonnen. Na 68 jaar nog steeds jodenhaat. Over schaamte gesproken. Dries van Agt en zijn vrienden moesten zich dood schamen. De Palestijnse kin dertjes die nu in het oorlogsge weld zitten, worden ook gebruikt om met explosieven rond hun bo dy in Israëlische schoolbussen joodse kindertjes te doden. En Driesje wilde destijds de 3 van Bre da nog vrijlaten, de nazi's die dui zenden de gaskamers in hebben gedreven. Heb joden gekend en ik heb ge zien hoe ze hun huizen werden uitgesleurd. Godzijdank hebben ze nu Israël en daar hebben ze recht op. Lees het boek van Simon Wies- enthal Geen wraak, maar Gerech tigheid', Shalom Israël. S. de Jonge-Riemens Basaltpromenade 11, Terneuzen Mijn vertaal en ondertitelcompu ter had er even moeite mee, stond niet op 'Bijbels', maar ik ben er uit. De vrouw is het hulpje van de man. Althans volgens Gert Jan Wondergem. En ze moet er nog heel blij mee zijn ook. Beste Gert Jan, of ik nu een jurk, broek, kilt, maillot, lingeriesetje of tuinbroek aantrek, ik ben en blijf een man, niet gelijk maar gelijkwaardig aan een vrouw. Welke mensen probe ren al eeuwen de gewoonten en ge bruiken uit lang vervlogen tijden te doen herleven? Ga met je tijd mee en houd je bezig met zaken die er toe doen. Stop je energie in wereldse zaken, daar hebben meer mensen wat aan en dan komt dat geestelijke vanzelf wel. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Naar aanleiding van het artikel over ADHD in de krant van 14-01 het volgende: over het effect van E-nummers (de toevoegingen aan voedingsproducten) zijn veel kriti sche stukken geschreven. Daarom blijft men, ook al zijn E-nummers door de Europese Gemeenschap gecontroleerd en goedgekeurd, de betrouwbare veiligheid van deze stoffen ter discussie stellen. On danks de vele verwarrende en mis leidende gezondheidslogo's op voe- dingsprodcuten kan de koper zich informeren over toegevoegde E-nummers en de verdere samen stelling dankzij de. wettelijke ver plichte etiketinformatie op alle voedingsproducten. Maar de vele nadelige effecten, ook die voor AD HD blijven onderbelicht. Wie zich verdiept in de neurotoxische nade len van onder andere zoetstoffen, kleurstoffen en smaakversterkers komt tot een gezonder koopge drag. P. Janzen Touwbaan 85, Middelburg De inrichting van het natuurge bied 'Havenpolder' in Aardenburg, heeft laten zien tot welk een over last voor de bevolking dit leidt. De aanleg van Waterdunen wordt nog 10 maal erger! Er moet 2 mil joen m3 klei worden verplaatst. Per m3 verplaatsing (ontgraven en verwerken) is 1,8 liter dieselolie no dig. Dus totaal 3,6 miljoen liter. Dieselolie levert bij verbranding 2700 gram CO2 op. Bij de aanleg wordt dus +/-10.000 ton CO2 geproduceerd! Het duurt tientallen jaren voor dit door de planten in het natuurgebied is op genomen; voordat de CO2 balans weer neutraal is! Bij landbouwkun dig gebruik, wordt elk jaar meer CO2 opgenomen dan er wordt ge produceerd (rekening houdend met gebruik van productiemidde len). Dus een positieve bijdrage aan de terugdringing van dit broeikasgas. Het 'maken' van natuur is dus al lesbehalve natuur-en milieuvrien delijk. Geen economische meer waarde, natuur en milieumeer waarde. Welke krachten zijn er werkzaam waardoor bestuurders dit idiote plan steunen? A. Rosendaal, Bruggendijk 7, Zuidzande Het artikel in het regiokatern van 20 januari gaat over tips en advie zen van burgers uit de gemeente Kapelle om de gigantisch hoge kos ten door vernieling tegen te gaan. Hierin zegt burgemeester Kramer dat de inzet van toezichthouders in de laatste twee weken van de- cember wel mogelijk is. Dit is een dure keuze, vooral in de avondu ren, zegt de burgemeester. Dat is een domme opmerking. Want wat kost het opknappen van speeltui nen? En de aanschaf van nieuwe afvalbakken en verkeersborden? Volgens mij begint preventie tegen deze vernieling met voorlichting op scholen. Confronteer de jeugd met de toekomst. Hoe zij het zou den vinden wanneer later hün kin deren een periode niet kunnen spelen in hun speeltuin, gewoon door zinloze vernieling. Ook de ouders kunnen over dit probleem met hun kinderen praten. Als je meedoet aan vernielen denk je dat je stoer bent. Het is juist stoer om te zeggen dat je er niet aan mee wilt doen. Het kost jouw ouders geld. Alie Heerspink Bongerd 25, Goes In de toekomstvisie voor Zeeland in 1956 (Spectrum, 17-01) zijn enke le zaken vergeten waarvan de ge volgen nu te zien zijn. Te denken valt aan de gewijzigde infra-struc- tuur voor goederentransport en ge wijzigde landbouwproductie. Door de mechanisatie van de land bouw ontstond een overschot van landarbeiders en vervolgens een gunstig investeringsklimaat. In het verleden ontstonden er handelsste den door de gunstige ligging aan het water waarbij de goederen per schip vervoerd werden. Door de dammenaanleg is deze scheep vaart verdwenen. Hiervoor is het goederenvervoer per vrachtauto in de plaats gekomen: Echter de benodigde infrastruc tuur is tot op heden niet tot stand- gekomen. De Zeelandbrug had al lang verdubbeld moeten worden met de bijbehorende wegen. De wegen moeten gezien worden als de raderen van de economie. Blijft aanpassing uit dan zijn de gevol gen desastreus voor de provincie. Het investeringsklimaat verarmt en intelligente studenten komen pas na hun pensionering terug. En wie blijven over? Hans Bensink B. Cerretsenstraat 20, Breskens Bio-ethanol én Energielabel B. De Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuelmotor biedt u het beste van twee werelden. U kunt er mee op benzine rijden en op de alternatieve, duurzame brandstof bio-ethanol. Of op een mengsel van beiden. De krachtige 2.0 liter motor (107 kW/145 pk) is zo zuinig en duur zaam dat hij het Energielabel B heeft gekregen. U belast het milieu zo min mogelijk. Terwijl u toch beschikt over alle souplesse en kracht die u van Ford verwachten mag. Klaar voor de toekomst met de Mondeo Flexifuel. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 12.7; liter/100 km: 7,9; C02 gr/km: 189. Lagere kosten. Met de Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuel belast u niet alleen het milieu minder, ook aan de kostenkant kiest u meer dan verantwoord. Deze bijzonder goed uitgeruste auto kan tevens worden Voorzien van het Business Pack bestaande uit een 7" navigatiesysteem met touchscreen, Bluetooth, Voice control en parkeersensoren Voor een meerprijs van slechts 850,-. Pakketvoordeel Business Pack 2.500,- Voordeel Flexifuelmotor t.o.v. 2.0 liter benzinemotor 1.500,- Er is al een Mondeo 2.0 liter Flexifuel mét Business Pack vanaf 28.525,- De Flexifuelmotor is ook leverbaar op Ford S-MAX en Ford Galaxy. Ook tot 4.000 euro voordeel. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostbürg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10