in Goes Culibus rijdt door Scherp BOB krijgt presentje Winterfeest in Vlissingen Italia in De Vriendschap a Zwaar verzilverde lepeltjes en vorkjes LEZERSEMTRA PZC ondernemend PZC Donderdag 22 januari 2009 [49 hebben echt niet slecht gegeten. Maar de Lachende Koe heeft wel wat kansen laten liggen. Het had zoveel beter kunnen zijn als de keuken zich wat had ingehouden: minder is echt vaak beter. Steakhouse De Lachende Koe, Beestenmarkt 14, 4461 CT, Goes, tele foon: 0113-252048. Woensdag gesloten. Stooft c£ a. De Lachende Küe j g 2 (^straat Luxe zwaar verzilverde set bestaande uit 6 theelepeltjes en 6 gebaksvorkjes. De lepeltjes en vorkjes zijn voorzien van een bloemmotief. De set is verpakt in een luxe gescherikverpakking. ifikbestelsnelop www.pzc.nl/webwinkel Zeeland neemt de strijd tegen het rijden onder invloed se rieus. volgens René Meester, coör dinator van de BOB-campagne in Zeeland, zijn nergens anders hore- ca-ondernemers zo nauw betrok ken bij de voorlichtingscampagne voor het alcoholvrij rijden als in Zeeland. In ruim honderd Zeeuwse restau rants worden BOB's gepamperd. Ze kunnen een dinerbon van 50 euro verdienen. De dineractie duurt nog tot 26 februari. De BOB moet aan het begin van een avondje uit eten aan de uitba ter aangeven dat hij de chauffeur is. De BOB moet een hele avond sober blijven. Lukt dat, dan maakt hij kans op een dinerbon. De trek king wordt na afloop van de alco holvrij actie verricht door het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Informatie over de actie (werkwij ze, deelnemende restaurants) is te vinden op www.rovz.nl.. De deelnemende restaurants zijn te herkennen aan de speciale deel- nemersposter aan de ingang van het restaurant en .ze staan vermeld op de website. Aan de Boulevard Bankert in Vlissingen heeft Restaurant Waterfront een Winterfeest aan zee geregeld. Tot en met 26 februa ri kan er voordelig gegeten wor den. Van dinsdag tot en met don derdag 26 februari dineren alle gas ten die vóór 19.00 uur aan tafel gaan voor bijna de halve prijs. Geïnteresseerden moeten er wel iets voor doen: surf naar de websi te van het restaurant (www.restau- rantwaterfront.nl) en klik WIN TER ACTIE' aan. Print de mail, re serveer telefonisch en neem de print mee naar het restaurant. Op de website staan alle voorwaarden vermeld voor de actie. Restaurant Waterfront. Boulevard Bankert iö8a, Vlissingen Tel.: 0118 - 415555. www.restaurantwaterfront.nl Restaurant Scherp in Middelburg is begin dit jaar lid geworden van de Jeunes Restaurateurs d'Europe (zie: www.jre.eu). Het team van Dha- ni en Mart Scherp maakt zich daarmee sterk voor jon geren die om wat voor reden ook alleen maar kun nen dromen van een gezonde en voedzame maaltijd in een gerenommeerd restaurant. Vandaar dat de club restaurateurs een Culibus heeft ingericht. Met het restaurant op wielen rijden de getalenteerde koks langs kinderziekenhuizen en achterstandswijken. In de Culibus krijgen de kinderen een lesje koken. Als echte hulpkoks krijgen ze een kijkje in de keuken. De jongeren helpen mee om hun eigen menu van de dag te bereiden. Dat zal niet bestaan uit ganzenlever, truffel, kaviaar of andere exquise producten, maar uit gerechten die kinderen lekker vinden en die redelijk gemakkelijk te bereiden zijn. Dat kan gaan van een zelfgemaakte kroket, kaaspannenkoek of flensje met verse vruchtensaus. De leden van de jonge restaurateurs willen de maaltij den aan de jongeren gratis verstrekken, maar ze heb ben daar geld voor nodig. Gasten van restaurant Scherp kunnen dit doel ondersteunen door de Vrien denclub financieel te ondersteunen (surf voor de re gels naar: www.jreculibus.nl). Het Middelburgse restaurant geeft nog een persoon lijk tintje aan de goede doel actie. Mart Scherp: „Ie dereen die zich aanmeldt bij ons als 'Vriend van de Jeunes Restaurateurs' en die met. vier personen het JRE-viergangen verrassingsmenu bestelt, krijgt een ca deau. De vierde persoon schyift gratis aan" Restaurant Scherp. Wijngaardstraat 1-5, 4331 PM Middel burg. Telefoon: 0118 - 634633 www.restaurantscherp.nl. Heeft u ook eetnieuws? mail het naar redsec@pzc.nl Café de Vriendschap aan de Markt in Middelburg gaat de laatste vrijdag'en zaterdag van de maand januari en februari op de Italiaanse toer met een Bar Italia. Hangend aan de bar of gewoon aan een tafeltjes kan er tussen 16.30 uur 18.30 uur een scala aan Italiaanse hapjes besteld worden, van frittata met artisjok, gefrituur de risotto balletjes tot gamba's in lardo. De prijs is 12.50 euro, inclu sief een glas prosecco. Café-restaurant de Vriendschap, Markt 75, Middelburg, www.vriendschapcr.nl Restaurant Scherp in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103