Verenigde Staten en voor de wereld' 'Ik denk dat'we vandaag allemaal iets voelen van het geweldige enthousiasme en de positieve enexgie Jan Peter Balkenende, premier 'Inspirerend' Kennedy onwel Website Witte Huis Minder applaus P2C Woensdag 21 januari 2009 9 ent Obama staan in uitgelaten stemming op foto Kim Ludbrook/ANP In Madrid vierden Spaanse jongeren de inauguratie met een 'bye, bye, Obama en zijn vrouw zwaaien samen met vice-president Joe Biden en zijn Bush' demonstratie. foto Daniel Ochoa de Olza/AP vrouw George Bush uit, die per helikopter vertrekt. foto Saul Loeb/ANP Premier Balkenende noemde gisteren de toespraak van Obama 'inspirerend'. „Ik denk dat we vandaag allemaal iets voelen van het geweldige enthousiasme en de positieve energie." Hij ziet uit naar samenwerking met president Obama en hoopt hem snel te ontmoeten. Minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) was 'getroffen door president Obama's boodschap van hoop en verandering'. foto Chris Usher/EPA bouw in Washington. „Overal wa ren grote schermen geplaatst, dus we konden alles goed zien." Trots toont hij zijn eigen-foto's van de 'balkonscene' met de nieu we president. Als uitgesproken aanhanger van Barack Obama zag hij ook met enig leedvermaak hoe de helikop ter met diens voorganger onder luid applaus en gejuich bij de op steeg en George Bush definitief wegvoerde van het Capitool. „Hij zal dat zelf wel niet als afkeuring hebben ervaren, maar eerder als een gemeend uitzwaaien..." Wat de in 1992 geëmigreerde Vlis- singer het meest heeft getroffen in de inauguratietoespraak van Oba ma, is de oproep van de president om werk te maken van de vrede. „Dat is jaren niet meer geweest. Althans niet werkelijk." Het echtpaar had de kaartjes ge kregen vanwege zijn inzet voor de verkiezingscampagne van Barrack Obama. Rinus Oosthoek en Gina Chase. De spanningen rond de inauguratie van Obama en de afwisseling van kou en warmte zijn de Amerikaanse senator Edward Kennedy - een van de eregasten - gisteren te veel geworden. Tijdens de presidentiële lunch waarbij hij na de beëdiging aanzat, stortte hij in. De 75-jarige Kennedy werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Hij was er duidelijk slecht aan toe, zeiden ooggetuigen. Direct na de beëdiging van de Amerikaanse president Barack Obama is gisteren de website van het Witte Huis aangepast aan de nieuwe politieke realiteit. Wie www.whitehouse.org opent, krijgt het gezicht van Obama te zien, met de leus 'Change has come to America'. Op de website staat informatie over Obama's agenda, zijn beleidsplannen en de regeringsploeg. Obama heeft weloverwogen gekozen voor minder applausmomenten in zijn toespraak, stelt het Nederlands Debat Instituut. „Hij heeft bewust gekozen voor een meer ingetogen speech. Tijdens de campagne waren er veel meer momenten met applaus. Nu waren die er bewust niet," zegt Roderik van Grieken van het instituut dat alle grote speeches analyseert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9