Vertrouwen in de toekomst Optimisme overheerst kapelle v— Bedrijventerreinen: Algemeen: Kapelle onder Goes) heeft een mid deleeuwse dorpskerk met een markan te toren. Opvallend is dat Kapelle erg veel sportvoorzieningen heeft. Er zijn onder meer voetbalvelden, tennisba nen, een overdekt zwembad. Daar naast telt het relatief kleine dorp veel supermarkten, meerdere cafetaria's en heeft het een opvallend winkelbe stand. In 1940 vonden bij Kapelle fel le gevechten plaats tussen Duitse troe pen en Franse eenheden. Na de Tweede Wereldoorlog werden alle Franse militairen die waren gesneu veld, samengebracht op de Franse mi litaire begraafplaats aan de rand van het dorp. Geschiedenis: Het vroeg-middeleeuwse Zuid-Beve land is een onbedijkt gebied met hooggelegen zanderige kreekruggen temidden van uitgestrekte laaggele gen poelgronden. Op dit patroon van kareekruggen ontstonden vanaf de 9de-10de eeuw wegen en verscheide ne dorpen die binnen de tegenwoor dige gemeente Kapelle vallen. Maal stede is zonder twijfel de oudste woonkern. Het dankt zijn naam aan de heren van Maalstede, die in de 13de en 14de eeuw de belangrijkste ambachtsheren van Zuid-Beveland zijn. Door de opkomst van de moder ne fruitteelt en de daarmee verbon den bedrijvigheid, veiling, mechanisa- tiebedrijven, maakte Kapelle een snel le groei door vanaf het begin van de 20ste eeuw. Diverse nieuwe wijken en bouwplannen worden uitgevoerd. Eindjaren '30 komt de nieuwe rijks weg tot stand, waarna begin jaren '70 de vierbaanssnelweg gereed komt. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Kapelle Overige kernen: Biezelinge, Scho- re, Wemeldinge Oppervlakte: 49,66 vierkante kilo meter, waarvan 12,52 vierkante kilo meter water. Inwoners: 12.041 Bevolkingsdichtheid: 323 inwo ners per vierkante kilometer Belangrijke verkeersaders: A58, N289, NS Zeeuwse Lijn Officiële website: www.kapelle.nl Burgemeester: Siebe Kramer De verwachtingen zijn optimistisch gestemd. De afgelopen paar jaar is er ontzettend veel gebeurd op het bedrijventerrein Smokkelhoek. Zo heeft er een inbreiding plaatsgevonden met 8 ha, als ook een uitbreiding met 5 ha. Die in- en uitbreiding is gepaard gegaan met een totale revitalisering van het 'oude' terrein. De openbare ruimte is aangepast en er zijn twee nieuwe toegangswegen aangelegd. Op dit mo ment vindt de afronding plaats van een volgende uitbrei ding met 7 hectare, zodat met ingang van 2009 er vol doende ruimte is voor nieuwe vestigingen en uitbreidin- gen. Opslagloods Op het particulier bedrijventerrein Van Innoseeds legt men de laatste hand aan een volledig nieuwe en zeer ge avanceerde opslagloods voor graszaden. Daarmee kan het bedrijf de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Wemeldinge Uitbreiding van het bedrijventerrein in Wemeldinge, Choorhoek, heeft momenteel de aandacht. Hoewel er geen kavels meer beschikbaar zijn, is er wel vraag van zowel nieuwe als bestaande bedrijven. Daarnaast wordt er ook nog ruimte gezocht voor uit te plaatsen bedrij ven vanuit de kern. Op alle fronten is er dus veel bedrijvigheid en dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Kern Kapelle 1. Bedrijventerrein Smokkel hoek, oppervlakte 103 ha, 49 bedrij ven, 750 werknemers, soort bedrij ven: conservenindustrie, transport-, ambachts-, aannemers- en autobebe- drijven, etc 2 Bedrijventerrein Innoseeds privé bedrijventerrein), 13 hecta re, 96 werknemers, graszadenbedrijf. Kern Wemeldinge 3 Bedrijventerrein Choorhoek, 13,8 ha, 11 bedrijven, 160 werkne mers, agrarische coöperatie, busbe drijf, tankopslag, aannemersbedrijf, opslagbedrijf, metaalbedrijf t.b.v. scheepvaart. Kern Schore 4 Bedrijventerrein Loswal, 1,2 ha, werknemers: onbekend, zandover- slag-, weg- en waterbouwbedrijf en oliebunker. Ondernemersverenigingen Ondernemersvereniging Smok kelhoek, Postbus 73, 4420 AC Ka pelle, telefoon 0113 341381, voorzit ter K. van Liere. Vereniging Midden- en Kleinbe drijf Wemeldinge, Postbus 280, 4460 AR Goes, telefoon 0113 256300, voorzitter P. Vuyk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98