De populairste uit de klas :-<s Centrum van Zeeland gemeente Goes goes Algemeen: Goes is na Middelburg de belangrijk ste winkelstad van Zeeland. De stad breidt momenteel gigantisch uit, niet alleen qua woningbouw, maar ook qua bedrijvigheid. Goes met ruim 36.000 inwoners ligt in het hart van Zeeland, in de driehoek Rotterdam - Vlissingen - Antwerpen.Goes, de eni ge stad in Zuid- en Noord-Beveland, vervult een centrumfunctie voor de hele regio met 100.000 inwoners. De stad biedt daarom uiteenlopende voorzieningen op de gebieden detail handel, gezondheidszorg, onderwijs, sport en cultuur. Geschiedenis: Goes heeft vermoedelijk in 1405 stadsrechten verkregen. In de tiende eeuw ontstond er een kleine nederzet- ting aan de Korte Gos, een kreek op Zuid-Beveland. Op de kreekrug bij het water bouwden de dorpelingen hun huizen. Dicht in de buurt kwam een kerk, gewijd aan Maria Magdale- na. Prins Maurits gaf Goes toestem ming voor de aanleg van een moder ne stadsverdediging. Op luchtfoto's is nog altijd goed te zien dat Goes ooit een vestingstad is geweest. Tot in de negentiende eeuw is Goes een kleine handelsstad in een agrari sche streek. Bekende inwoners: Rinus Ferdinandusse, Frans de Mun- ck (voetbalkeeper), Freek de Jonge, Albert van Renterghem, arts die hyp nose in Nederland introduceerde. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Goes Overige kernen: Eindewege, 's- Heer Arendskerke, 's- Heer Hendrik skinderen, Kattendijke, Kloetinge, Oud- Sabbinge, Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk. Oppervlakte: 102,09 vierkante kilo meter, waarvan 9,25 vierkante kilo meter water. Inwoners: 36.623 Bevolkingsdichtheid: 394 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijke verkeersaders: A58, N254, N256, N289, NS Zeeuwse Lijn. Officiële website: www.goes.nl. Burgemeester: Dick van der Zaag. Goes is 'booming'. Het gaat goed met de meest centrale stad van Zeeland. Juist het feit dat Goes voor de rest van Nederland de best bereikbare plaats is, trekt bedrijven en activiteiten aan. Vlak bij Brabant, de Westerscheldetunnel binnen hand bereik en aansluitend op alle wegen die 'naar de rand stad leiden', het zijn allemaal ingrediënten voor een stad die aantrekkelijk is voor zowel bedrijven als de mensen die er werken. En zoals met alle gemeenten die in trek zijn bij bedrij ven, heeft ook Goes een klein probleem met bedrijven terreinen. Er is te weinig grond voor bedrijven die zich er willen vestigen. De oudere bedrijventerreinen bieden geen soelaas. Wel is het zo dat die worden opgeknapt. De Poel III is daar een prachtig voorbeeld van. Dat ge bied is verouderd en niet ideaal ontsloten, maar er wordt hard aan gewerkt. Populair Zo links en rechts is er nog wel een plek voor een be drijf dat zich meldt bij het gemeentebestuur van Goes. Maar het gaat snel. De stad ais al heel lang gewend zo'n 3 hectare per jaar te verkopen, maar de laatste jaren groeit dat tot ruim 10 hectare. Er is dus nieuwe grond voor bedrijventerreinen nodig. Goes is daar hard mee bezig. Tegenover de Poel aan de andere kant van de Deltaweg in de richting van Motel Goes. Daar komt een bedrijventerrein van 23 hectare. En daar kan de gemeente weer even mee vooruit. Binnenstad Intussen is de stad ook bezig haar centrum te vernieu wen. De uitwerking van het masterplan binnenstad, een klus die al ruim zes jaar in beslag neemt, nadert zijn vol tooiing. De laatste fase is ingegaan. Nieuwe parkeergarages, verbetering van de toegangswe gen, opknapbeurten van de pleinen en het winkelge bied, dat allemaal zorgt voor de verbetering van de leef baarheid van Goes. Een stad waar het goed toeven is en waar het allemaal nog leuker wordt. 1.Stationspark: Het stationsgebied is de locatie voor kantoorbedrijvig heid: uitstekend bereikbaar per trein en bus en met een groot parkeerter rein voor de automobilist. Hier zijn onder andere hoofdvestigingen te vin den van CZ Verzekeringen, de Belas tingdienst, Price WaterhouseCoo- pers. 2. Focus: Projectontwikkelaar Arca- dis uit Apeldoorn is bezig met een ambitieus plan, bestemd voor kan toor-, hotel en retailfuncties. Het pro ject van Arcadis ligt aan het nieuw te realiseren stationsplein en vormt de zuidelijke toegang tot het NS-station. 3. De Poel: Het bedrijventerrein De Poel kan de komende jaren verder uitbreiden langs de A58. In een hel der vormgegeven structuur liggen hier goed ontsloten kavels, toegerust met alle voorzieningen die wenselijk zijn op een modern bedrijventerrein. Glasvezel en coaxkabel voor het noodzakelijke digitale verkeer; ruime ontsluitingswegen voor toeleveran ciers en vrijliggende fietspaden voor woon-werk verkeer. 4. De Poel II: is ingedeeld in vijf zo nes: a. De 'Etalage' ligt in het zicht van de snelweg. Op dit moment vestigen zich hier veel automobielbedrijven. b. De Nansenbaankavels liggen direct achter de Etalage. De Nansenbaan is de hoofdontslui-ting van De Poel II. c. Aan de Singel liggen bedrijfskavels waar eisen aan het uiterlijk worden gesteld. d. De overige bedrijfskavels liggen meer binnen in de Poel e. De woonwerkzone Ondernemersverenigingen: Ondernemers Contact Goes (OCG), Postbus 2038, 4460 MA Goes, telefoon, 0113 222821e- mail bestuur ocggoes.nl, voorzitter M.Zur- horst. Vereniging Ondernemers Organi satie Goes (OOG), Postbus 120, 4460 AC Goes, telefoon 0113 231838, e- mail info@oogfocus.nl, voorzitter R. Berks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95