Borsele bouwt aan toekomst Bekend van de kerncentrale borsele Bedrijventerreinen: gemeente Borsele is enerzijds beroemd om haar kerncentra le en de activiteiten in het Sloegebied. Anderzijds ligt Borsele in het Nationaal Landschap 'De Zak van Zuid-Beveland'. De gemeente zet zich in om deze goede combinatie te behouden en te verbeteren. Borsele maakt zich sterk om in alle vijftien dorpen voldoende voorzieningen te hebben zoals een basisschool, sportfaciliteiten en detail handel. Met 3e benoeming tot Nationaal Landschap wil Borsele volgend jaar De Zak van Zuid-Beveland promo ten door middel van een nieuwe frisse huisstijl. Groei De gemeente is trots op de groei van het aantal bedrijfs vestigingen. Dit aantal is in 2008 toegenomen met 4,8 procent naar 1677 vestigingen. Ondanks het feit dat het slechter gaat met de economie, blijft Borsele ook vol gend jaar werken aan een ambitieuze doelstelling: het behouden van de huidige werkgelegenheid en de groei van het aantal bedrijfsvestigingen! Met ontwikkelingen als de aanleg van de South Sea terminal en bedrijventer rein Sloepoort kan Borsele deze doelstelling realiseren. Gevolgen V De gemeente houdt rekening, met de gevolgen ^an deze groei. De verkeersafwikkeling van het Sloegebied efr de verkeersveiligheid staan hoog op de agenda. De gemeen te is blij met de nieuwe Sloelijn. De goederentreinen rij den nu niet meer dwars door Heinkenszand heen, waar door de capaciteit zonder overlast kan toenemen. Ook wordt rekening gehouden met het milieu. Met de duur zaamheidsvisie speelt Borsele in op het stimuleren van duurzaam ondernemen. Ondernemers De gemeente Borsele kent de zeer actieve ondernemers vereniging met ruim 110 leden. De OVB is gesprekpart ner richting ondermeer de gemeentelijke overheid, Pro vincie Zeeland en Zeeland Seaports. Daarnaast vindt er onderling kennisoverdracht plaats. Ook organiseert de OVB netwerkbijeenkomsten. Op 12 juni 2009 viert de vereniging haar vijfjarige bestaan met een feestelijke bij eenkomst en de uitreiking van de ondernemersprijs. Promotie De gemeente lanceert in het vooijaar van 2009 een pro motiecampagne. Het doel van de campagne is om jonge gezinnen van buiten de provincie te interesseren in de gemeente Borsele te komen wonen en werken. Qp de vacaturewebsites van Borselse bedrijven vinden mogelij ke kandidaten informatie over wonen, werken en re creëren. Onder meer EPZ en Total Raffinaderij wer ken hieraan mee. Voor meer informatie kijkt u op www.borsele.nl. 1. Noordlandseweg Heinkens zand, 5 ha. 2. Quistenburg Borsele, 4,5 ha. 3. 's- Gravenpolder I t/m III, 9 ha. 4. 's-Gravenpolder IV, 3 ha 5. Hertenweg Nieuwdorp, 3 ha. 6. Drieweg Nisse, 4,2 ha. 7. Ovezandseweg, Oudclande, 1,2 ha. 8. Zwake, Heinkenszand, 1,9 ha. 9. Kern Heinkenszand, 1,3 ha. 10. Monsterweg, Borssele, 1,2 ha. 11. Haventerrein Sloe, Borssele, 624 ha. 12. Werrilaan, 's- Heerenhoek, I,3 ha. 13. Coudorp Nieuwdorp, 2,5 ha. 14. Heinkenszandseweg 's- Hee renhoek, 2,5 ha. 15. Noordzak, Heinkenszand, II,2 ha. 16. Korenhalm 's- Gravenpol der, 15,8 ha. 17. Sloepoort Nieuwdorp, 25 ha. Ondernemersverenigingen: Ondernemersvereniging Borsele (OVB), Postbus 67, 4450 AB Hein kenszand, telefoon 0113 569503, e- mail info@ovborsele.nl, voorzitter mevrouw P. Kwekkeboom- Janse. Winbela (Winkeliersvereniging Heinkenszand), secretaris: Marijke Rijk, Noordlandseweg 12, 4451 RM Heinkenszand, telefoon 0113 562364 Algemeen: De gemeente Borsele is voornamelijk bekend door de aanwezigheid van de kerncentrale Borssele en de centrale opslag voor radio- actief afval. De naam van de gefuseerde gemeente werd bij de oprichting in 1970 vastge steld op de schrijfwijze met één s om onderscheid te maken met de plaats Borssele, die met dubbel s wordt ge schreven, maar wel weer in de ge meente ligt. Geschiedenis: De naam van het eiland komt voor het eerst voor in de verbasterde naam Brumsale (976). Bij de overstromin- gen van 1530 en 1532 verdween het eiland, maar in 1616 werd het land weer herwonnen en ontstond het hui dige dorp Borssele. In de late middel eeuwen werd de naam veranderd van het toen gebruikelijke Bersala naar spelwijzen met een 'o' met een enke le of dubbele 's' en '1' en soms een 'n' aan het einde. In 1936 werd een 'lijst der aardrijkskundige namen van Ne derland' gepubliceerd, waarin de naam Borsele werd opgenomen. Bekende inwoners: Hans Warren, schrijver. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Heinkenszand Overige kernen: Baarland, Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's - Gra venpolder, 's- Heer Abtskerke, '-s Heerenhoek, Hoedekenskerke, Kwa- dendamme, Lewedorp, Nieuwdorp, Nisse, Oudelande en Ovezande. Oppervlakte: 194,42 vierkante kilo meter, waarvan 52,39 vierkante kilo meter water Inwoners: 22311 Bevolkingsdichtheid: 159 inwo ners per vierkante kilometer Belangrijke verkeersaders: A58, N62, N254 Officiële website: www.borsele.nl Burgemeester: Jaap Gelok (PvdA).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93