Sluis moet beter luisteren Opwarmfeesten voor Nachtuuln Wel pal achter streekvlag Windplan baart zorg Ontwikkelingsplatform Cadzand-Bad wil zichzelf niet opheffen. Alle Aardenburgers kunnen zich vermaken tijdens schuurfeesten. Burgemeesters steunen initiatief'nog steeds van harte'. Vaardige installateur op opleiding De Rede ZPZC Woensdag 21 januari 2009 23 De curatele over Leendert Laban Wisse geboren te Wissenkerke op 17 septem ber 1955, wonende te 4494 NN Geersdijk, Oostweg 22, is geëindigd doordat de beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 18 december 2008 in kracht van gewijsde is gegaan door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Het Ontwikke lingsplatform Cadzand-Bad ziet geen enkele aanleiding zichzelf op te doeken. „De ontwikkelingen in de badplaats beginnen nu pas", zegt voorzitter Matthieu Mulder. „Denk alleen maar aan recreatie park Cavelot, en de uitvoering van plannen omtrent het haventje en de kikkerput." In het platform zitten vertegen woordigers van ondernemers, be woners en de gemeente Sluis. De overlegclub is opgericht op initia- door René Hoonhorst AARDENBURC - Voor de hoeveelste keer de schuurfeesten van de Aar- denburgse Carnavalsstichting (ACS) De Nachtuuln precies wor den gehouden, weet voorzitter Germen Modde niet. „Het zal rond de dertigste keer zijn dat we de feesten op het pro- tief van oud-wethouder Leen Wil le om de ontwikkelingen in Cad zand-Bad beter te stroomlijnen. Wethouder Maria le Roy consta teert echter een afnemende belang stelling bij het platform. Zij op teert daarom voor een andere ma nier van communiceren door bij voorbeeld elke twee maanden bij eenkomsten in de sporthal te hou den voor alle inwoners en onder nemers van de badplaats. De voorzitter weet niet waarop de mening van de wethouder óver een verminderde belangstelling is gestoeld. „Het Ontwikkelingsplat form deed de afgelopen periode haar uiterste best om voorstellen van het college om te buigen ten voordele van inwoners en onder- gramma hebben staan. Het is één van de poten, naast de sponsors en de donateursactie, om inkom sten te genereren. Maar het is ook uitgegroeid tot een echte opwar mer voor het carnavalsfeest." De Aardenburgse carnavallisten probe ren immer alle leeftijdscategorieën vermaak te bieden. Een nieuw on derdeel van de schuurfeesten dit jaar is de ffizzz-party: een alcohol vrij discofeest voor de jeugd van to tot en met 14 jaar dat voorafgaat aan de danceparty voor de oude nemers van Cadzand-Bad." Mulder vindt het prima dat het col lege een andere maniet kiest om met de bewoners van gedachten te wisselen. „Maar of er straks door de gemeente beter wordt geluis terd betwijfelen we als platform", zegt Mulder. Mulder vindt dat het Sluise ge meentebestuur het Ontwikkelings platform nauwelijks serieus neemt. „Er is onvrede over de ma nier waarop de gemeente met de voorstellen en de bezwaren uit het Er is onvrede in Cadzand over de manier waarop Sluis omgaat met voorstellen en bezwaren van het Ontwikkelingsplatform. Dat moet beter, vindt de voorzitter. ren. Alleen voor het laatste feest op zaterdagavond wordt entree ge heven. „Voor kinderen en ouderen moet je geen entreegeld vragen. Voor de vrijdagse goud-van-oud- party halen we bovendien een heel aardige baromzet", verklaart Modde. Opwarmertje moet inkomsten voor Nachtuuln genereren, maar jeugd en ouderen houden gratis toegang tot speciaal voor hen op touw gezette festiviteiten. platform omging en voor velen is ook onduidelijk welk nut met de voortzetting van dit overlegorgaan werd gediend." Mulder noemt twee concrete voor beelden. „Om het recratiepark Ca velot nog aantrekkelijker te ma ken, stelden we een onderzoek voor naar een open verbinding met de zee via het afwateringska naal. Daar is niet op ingegaan. Ook wilden we op basis van objectieve berekeningen proberen aan te to nen dat de eisen die de gemeente stelt aan vernieuwing of uitbrei ding van bedrijven veel te streng zijn. Dit landt echter niet bij de ge meenteraad." Mulder praat maan dag met wethouder Le Roy over de ontstane situatie. De voorzitter denkt niet in de eer ste plaats aan de avondfeesten als hij een hoogtepunt moet noemen. „Zaterdagmiddag zit het altijd stampvol met ouderen. Het orkest De Zilv'ren Draden en boerenka- pel De Blaosuuln zorgen altijd' voor een geweldige ambiance." Komende vrijdag om negen over negen - 111 minuten voor elf uur - presenteert de nieuwe prins van de Nachtuuln zich. Prins Shorty I (Mario Corthals) houdt het na een jaartje weer voor gezien. door Peter Oggel SLUIS - De drie Zeeuws-Vlaamse burgemeesters staan wel degelijk pal achter de nieuwe 'regionale vlag. 'Volstrekt onjuist', reageerden zij gisteren op het bericht in deze krant dat Terneuzens eerste burger Jan Lonink en zijn Sluise collega Jaap Sala zich zouden distantiëren van de Zeeuws-Vlaamse vlag als symbool van en voor de streek. Re den daarvoor zou zijn dat de vlag geen gemeentelijk, maar een parti culier initiatiefis. In de regio is de nieuwe vlag een voltreffer: er is al een derde order geplaatst. „Wij ondersteunen het initiatief nog steeds van harte," aldus de drie burgemeesters in een reactie. „Het initiatief van de vlag is geno men door drie Zeeuws-Vlamingen die trots zijn op de streek en wil len bijdragen aan de promotie van Zeeuws-Vlaanderen." In dit verband vinden Lonink, Sa- la en ook Jan Frans Mulder van Hulst dat dit uitgangspunt aansluit bij de doelstellingen van de cam pagne Uw Nieuwe Toekomst. „Dat de aanvankelijke stichting nu een Taskforce (werkgroep) wordt, wij zigt niets in dit standpunt." Overigens ontkennen ze niet dat de Zeeuws-Vlaamse vlag niet zal wapperen op de Emigratiebeurs in Nieuwegein. Zeeuws-Vlaanderen presenteert zich daar met Uw Nieuwe Toekomst voor het twee de jaar. TERNEUZEN - De fractie van de LCF (Lijst Cees Freeke) in Terneuzen heeft gemengde gevoelens over het voornemen van de provincie om binnen vier jaar de windener gie te verdubbelen van 250 naar 500 megawatt. „Zeeland vindt zichzelf erg ge schikt voor windenergie, maar geeft zichzelf een onevenredige taakstelling", betoogt Cees Freeke in vragen aan B en W. „Deze zelfbeoordeling baart onze fractie zorgen, temeer daar de nieu we wet Ruimtelijke Ordening het gemakkelijker maakt met een in passingsplan gemeentes te dwin gen." Freeke wil weten wat B en W van de plannen vinden en of GS de ge meente al hebben benaderd voor eventuele plaatsing van meer windturbines in Terneuzen. TERNEUZEN - Vierdejaars leerling installatietech niek Stijn Impens (foto) van de Terneuzense scho lengemeenschap De Rede doet samen met elek trotechnicus Hans Weerheim van het Goese Cal- vijncollege in maart mee aan de finale Skills Best Man Award in Rotterdam. Beide Zeeuwen won nen de voorronde van Zuidwest-Nederland. De IJ- zendijkenaar sloot een wasbak en afvoer aan op een verwarming en Hans zorgde voor 'n draaien de wasmachine en brandend licht in de badka mer. De twee oefenen samen een aantal keren in de aanloop naar de finale. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79