Geen actie tegen autogeluid Potje voor armoede in Hulst Boek over Van Dale Vlaamse havens bundelen krachten Daten in jeregio Fracties willen 28 mille uittrekken als extra Millenniumbudget. Meer geluidsoverlast door nieuwe asfaltlaag Tractaatweg. Premier Kris Peeters ziet moeizame poging eindelijk beloond. PZC QB-bezorgers.nl Z PZC Woensdag 21 januari 2009 21 ADVERTENTIE VAN DE DAG Sportieve, jonguitziende man, zkt slanke vrouw 30, plm 1.80m, die ook van eten en een wijntje houdt. 0900-0401117 Postbus: 100491 Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl ©Btilnemers moeien 1® jaar zijn of ouder. Kocht je hulp nodig hebben bel 05-00-0500038 of email naar oateninieregio@UlccusLomersupport.coni. 'Deze service wenkt mei mei een analoge telefoon. door Sheila van Doorsselaer HULST - Algemeen Belang Groot Hulst, de PvdA en het CDA in Hulst komen met een eigen raads voorstel om de gemeente dit jaar uit te roepen tot Millenniumge meente; een gemeente die actief op verschillende manieren de ar moede bestrijdt. Bijdragen aan de acht millennium doelstellingen hoeft volgens de drie fracties 'de gemeente a priori niet veel geld te kosten'. Deson danks stellen ze de overige fracties in de Hulster raad voor om een extra mijlenniumbudget ter be- schikkfng te stellen van een euro per inwoner. Voor de gemeente Hulst komt dit neer op een slordi ge 28 mille. De drie fracties willen al zo ver gaan dat het bedrag dit jaar wordt opgenomen in de voor jaarsnota, waarna het bedrag vanaf 2010 structureel begroot dient te worden. Het raadsvoorstel wordt eerst besproken in de commissie ABZ op maandagavond 26 januari om 19.30 uur. Met name Progressief Hulst stelde al vraagtekens bij de kosten om van Hulst, net als Terneuzen, een Millenniumgemeente te maken. SLUIS - De Hulster schrijfster Anne- riek van Heugten heeft weer een kinderboek over een regionaal his torisch onderwerp geschreven. De ze keer ging ze 'Op zoek naar Jo- han Hendrik'. De schrijfster deed dat in opdracht van de Stichting Johan Hendrik van Dale. Die wil de schrijver van het als 'De Dikke' bekend staande Nederlandse woordenboek ook bij kinderen van 9 tot en met 12 jaar onder de aandacht brengen. En te gelijkertijd natuurlijk iets over de samensteller en zijn woonplaats Sluis overbrengen. Plet eerste offi ciële exemplaar van het boek - met illustraties van Eric van Root- selaer - is vrijdag 6 februari voor de Sluise cultuurwethouder Maria le Roy. Het boek wordt haar aange boden in de raadzaal van het enige Nederlandse belfort in Sluis. döor Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De omwonenden van de Tractaatweg moeten voorlopig leren leven met de toegenomen ge luidsoverlast als gevolg van de nieuwe asfaltlaag die daar eind 2007 is aangebracht. De provincie neemt geen maatregelen omdat die teveel geld kosten. Burgemees ter en wethouders van Terneuzen zijn niet van plan om verder bij de provincie aan te dringen om actie te ondernemen. Het college antwoordt dat op vra gen van raadslid Nazli Atmaq-Yigit (PvdA). Zij vroeg aandacht voor de situatie naar aanleiding van klachten van omwonenden van de Tractaatweg. Ze wilde ook weten of het lawaai wel binnen de regels blijft. In een reactie zegt de provincie dat het niet bekend is of de geluids overlast boven de normen uit de wet geluidhinder uit stijgen. De oude deklaag was van het type dicht asfalt beton (DAB). Als ge volg van de toename van het ver keer en door de jaren heen ontsta ne schade was het noodzakelijk de Tractaatweg van een constructieve versterkingslaag te voorzien. De oude laag is weggefreesd en ver vangen door een hoog stabiele tus senlaag en een deklaag van steen mastiek asfalt. Deze deklaag SMA 0-11 voor kenners, is minder gevoe lig voor spoorvorming. Volgens de provincie waren er geen 'akoestische knelpunten' be kend en daarom zijn de geluidsas pecten ook niet meegenomen in de keuze voor het asfaltmengsel. De nieuwe deklaag zal dus akoes tisch minder reduceren dan de vroegere DAB, stelt de provincie. „Vandaar dat de geluidsproductie als meer wordt ervaren." Daarnaast is er op het viaduct De provincie neemt, ook al van wege hoge kosten, geen maatre gelen tegen de toegenomen ge luidsoverlast als gevolg van het nieuwe asfalt op de Tractaatweg. Buthdijk een nieuwe deklaag DAB aangebracht. Omdat de overgan gen van SMA naar DAB en vervol gens na het viaduct weer terug naar SMA als rechte naad zijn uit gevoerd zullen de aanwonende be woners dit verschil in geluid waar nemen als hinderlijk, aldus de pro vincie. Als er bij .die overgangen dan ook nog hoogteverschillen zijn wordt het effect nog versterkt. Techni sche maatregelen om de geluidso verlast te verbeteren of weg te wer ken zijn volgens de provincie niet haalbaar vanwege de hoge kosten. „Bij de aanleg van de nieuwe rij baan zal er uiteraard naar de akoes tische effecten van de gekozen con structie moeten worden gekeken." agenten die met hun witte mountainbikes met de blauw-rode politiestrepen overal geruisloos kunnen patrouilleren; van brandgangen en steeg jes tot in de waterwinbossen tussen Clinge en Sint-Jansteen. Het nieuwste lid van het biketeam mocht zijn spiksplinternieuwe stalen ros uitpak ken en zijn eerste tochtje maken. foto Politie Zeeland HULST - Het blauw in de straten van de gemeen te Hulst is uitgebreid met een extra 'biker', de stoere benaming voor een 'agent te fiets'. Het bi keteam van de Hulster politie bestaat nu uit vijf Havenschepen Sas van Rouveroij van Gent haakt graag aan. „De vier Vlaamse havens zijn de vier ci linders van onze economie. Het runnen van dit gezin met vier kin deren zal niet gemakkelijk zijn. Ik pleit voor een onafhankelijk team van experts dat de vele investerin gen in de havens in goede banen De vier grote zeehavens in Vlaan deren presenteren zich voortaan wereldwijd als Flanders Port Area. De krachtenbundeling biedt alleen maar voordelen. leidt en ook de eigen bijdrage per haven vaststelt." Commercieel di recteur Dirk Becquart van het ha venbedrijf vindt dat de vier ha vens zich gezamenlijk beter we reldwijd kunnen presenteren. „Zo verwerf je op grotere schaal tegen minder kosten meer zichtbaarheid in het buitenland. De havens lig gen nauwelijks 100 kilometer van elkaar. De klant vindt altijd wel ér- gens een geschikte locatie." Gent denkt te kunnen profiteren van de internationale bekendheid van met name Antwerpen. door Wout Bareman GENT - Na grote aarzelingen en ja renlang getreuzel hebben de vier grote Vlaamse zeehavens Antwer pen, Gent, Zeebrugge en Oos tende de krachten gebundeld in Flanders Port Area. Dat gebeurde op initiatief van Vlaams premier Kris Peeters, die ook havenzaken in z'n portefeuille heeft. Of bel 0800 - 022 27 10 WGGSNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77