PZCI,7 Aandacht voor rampen op Kanaal Klacht over buiten roken in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 23 18 en 19 Geen brandweerauto's schrappen voor aanschaf blusboot. Uitzonderlijk transport op Westerschelde bij Terneuzen Eindelijk zicht op bouw Hulster Rabofontein Terneuzenaar in eigen woning beroofd IJzendijkenaar Stijn Impens naar finale installatietechniek Invuloefening voor Kennedylaan-west is bijna rond Woensdag 21 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De afspraken die ge maakt worden over de bestrijding van incidenten op de Westerschel de moeten ook gelden voor het Ka naal van Gent naar Terneuzen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vra gen van raadslid Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen). Die vindt dat Terneuzen over een blus boot zou moeten beschikken om branden op het kanaal te bestrij den. Het college onderschrijft de problematiek voor realisatie van af doende brandbestrijding op het ka naal. Om meer inzicht te krijgen in de omvang van het probleem en te komen tot een mogelijke op lossing zijn volgens B en W een aantal initiatieven genomen. Zo is er het project Samenwerking en Slagkracht, dat bedoeld is voor het in beeld brengen en organise ren van de incidentbestrijding op de Westerschelde. „Omdat de sche pen die zich op het kanaal bevin den veelal afkomstig zijn van. de Westerschelde of er naar toe va ren, zal worden voorgesteld om de oplossingsrichtingen die voor de Westerschelde ontworpen zijn ook te laten gelden voor het Ka naal van Gent naar Terneuzen", al dus het college. Een voorstel daar voor wordt voorgelegd aan het be stuur van de Veiligheidsregio, De wijze waarop de bestrijding van incidenten op de Wester schelde plaatsvindt, moet ook gelden voor het Kanaal van Cent naar Terneuzen. waarvan burgemeester ]an Lonink voorzitter is. Recent is ook een project Maritie me Incident Bestrijdingsgroepen (MIRG) ingediend voor Europese subsidie. Daarin werken de veilig heidsregio, de provincie, veilig heidsregio Rotterdam en de Bel gische federale overheid samen. De tijden waarop blusmaterieel ter plaatse moet kunnen zijn bij inci denten wordt vastgelegd in het project Samenwerking en Slag kracht. Dat hanteert de uitgangs punten van het landelijk project Waterrand. Zodra de Veiligheidsre gio zich heeft uitgesproken, krijgt de gemeenteraad tijdens een voor lichtingsbijeenkomst nadere infor matie over de uitgangspunten en gevolgen voor het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het idee om de aankoop va n nieu we brandweerauto's te schrappen voor de aanschaf van een blus boot, zien B en W niet zitten. Het werkgebied van een blusboot is zo specifiek dat er vrijwel geen over lap is met brandweerauto's. De in de begroting opgenomen brand weerauto's zijn bovendien volgens het college hard nodig. «Wil TERNEUZEN - Dagelijks varen torenhoog gela den containerschepen de Westerschelde op richting Antwerpen. Ze zijn voornamelijk be stemd voor de nieuwe containerhaven het Deurganckdok: de getijdehaven op de linker Scheldeoever ter hoogte van polderdorp Doel. Wie in dat afbraakdorp staat, ziet de vaak honderd meter hoge containerkranen bó ven de bufferdijk uitsteken. Er stonden al een stuk of tien kranen op de kades van de stuwa doors Hesse-Noord Natie en P&O. Dat aantal groeit snel, want ook de behandeling van con tainers groeit spectaculair. Cisteren kwam er weer één bij, uit China aangevoerd door het vrachtschip Zhen Hua 23. Een uitzonderlijk transport heet dat. foto Wim Kooyman HULST - Nog even en Hulst is een fontein rijker. De gemeente heeft eindelijk een datum geprikt voor plaatsing van de Rabofontein (ca deau van de Rabobank aan Hulst) op de Grote Markt. Dinsdag 27 ja nuari starten de voorbereidingen en een dag later wordt het water monument van Ronny Ivens op zijn plaats gelaveerd door een gro te kraan. Op 11 februari moet de springbron in werking zijn. TERNEUZEN - Een Terneuzenaar is zondagavond in zijn woning aan de P.C. Hooftstraat beroofd. De man merkte dat er iemand aan de deur was en ging deze open doen. Daarop drongen twee man nen de woning binnen. Terwijl hij bedreigd werd doorzocht het duo zijn huis. Ze gingen er vandoor met beeldapparatuur en een geld bedrag. De bewoner raakte niet ge wond. De politie zoekt getuigen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst kan moeilijk optreden tegen overlast van mensen die buiten een horeca- etablissement een sigaret staan te roken. Dat laat het gemeentebestuur we ten aan M. Ruben uit Kloosterzan- de die bij de gemeente al twee keer zijn beklag heeft gedaan. Ruben klopte aan bij de gemeente omdat hij 'geluidsoverlast' onder vond van de mensen die op het trottoir voor café De Kombuis in zijn woonplaats een sigaret ston den te roken. Burgemeester en wethouders van Hulst wijzen de inwoner van Kloosterzande er op, dat het bui ten roken een gevolg is van het per 1 juli vorig jaar afgekondigde rook verbod in de horeca. „Het probleem van rokers in de buitenlucht is niet simpel aan te pakken. De overlast die ze veroor zaken is momenteel niet wettelijk geregeld." Alleen als rokers 'onaanvaardbare hinder' veroorzaken op het trot toir of aan de weg, kan ingegrepen worden op basis van de Algemene Plaatselijke Verordening. Maar dan moet de overlast wel vast gesteld worden door een toezichthouder van de gemeente of de politie, al dus het antwoord aan Ruben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73