op uitspraak tuchtcommissie Nederland heeft een nieuw sprinttalent ïïtteruSer Zitskiër derde keer op X Games Verrassingen in biljarttoernooi Van der Klooster is titelverdediger in wintersportoord Aspen. 17e Indoorcross Goes Prima debuut van Wim Stroetinga tijdens Tour Down Under. S PZC Woensdag 21 januari 2009 33 WISSENKERKE - Tijdens het biljart toernooi om de Grote Prijs Wis- senkerke vielen veel verrassingen te noteren. In de A-groep vlogen Cees Boone en Kees Davidse eruit. Davidse was al eens verliezend fi nalist. Twee Schouwenaren waren verantwoordelijk voor de elimina tie, )aap Verboom en Toon Rijn berg. Van de plaatselijke favorieten is alleen Dirk Smits nog in de strijd. Hij bleef ongeslagen en te kende voor het hoogste moyenne tot nu toe: 4.444. In de B-groep schakelde Rinus Schot Erik Fran- cke uit. Paul Diepstraten was te sterk voor Henk van Overbeek. Ook Jan Breedijk en Leo Wille- boordse sneuvelden. MIDDELBURG - Kees-Jan van der Klooster doet vanaf vrijdag voor de derde keer mee aan de Winter X Games in het Amerikaanse As- pen. De Vlissingse zitskiër is één van de twaalf deelnemers op het onderdeel Mono Skier X. De vanaf zijn middel verlamde Van der Klooster werd in 2007 voor het eerst uitgenodigd voor de Winterspelen voor extreme spor ten. Hij pakte meteen brons. Een jaar later overtrof de Walchenaar alle verwachtingen met een gou den plak. Als enige Europeaan tus sen alleen maar Amerikanen ging hij er met de hoofdprijs vandoor. En aan eind van de finale maakte hij een sprong die niemand anders durfde te maken. Dit jaar moet Van der Klooster zijn titel verdedigen. De nummers twee en drie van 2008, de Ameri kanen Tyler Walker en Chris Dev- lin-Young, komen ook weer in ac tie. Vanuit Europa doen nu ook een Brit en een Fransman mee. Vrijdagavond (Nederlandse tijd) zijn de voorrondes voor de zit- skiërs, zondagavond volgen de hal ve finales en de eindstrijd. Felix Binicewicz foto's Willem Mieras bron Roeland van Vliet .JPv Marco Stallmann winnaar 2008 in actie 1993: Jimmy Verburgh (Bel) 1994: Jimmy Verburgh (Bel) 1995: Edwin Evertsen 1996: Edwin Evertsen 1997: Steve Ramon (Bel) 1998: Pedro Tragter 1999: Steve Ramon (Bel) 2000: Cedric Melotte (Bel) 2001Stefan Ludwig (Dui) 2002: Jimmy Verburgh (Bel) 2003: Marvin van Daele (Bel) 2004: Ken de Dycker (Bel) 2005: Lewis Gregory (GBr) 2006: Jurgen Wybo (Bel) 2007: Jurgen Wybo (Bel) 2008: Marco Stallmann 24 januari 12.00 uur: trainingen 13.45 uur: manches en herkansingen 18.55 uur: finales 65cc grote/kleine wielen, 85cc grote wielen, SX2, SX1 en SX2 Dutch Open 4 23 januari 16.45 uur: trainingen 18.45 uur: manches en herkansingen 22.10 uur: finales 65cc grote/kleine wielen, 85cc grote wielen, regioklasse en super regioklasse door Edward Swier MAWSON LAKES - Nederland had in de jaren negentig met Jean-Paul van Poppel en Jeroen Blijlevens échte topsprinters. Sinds de eeuw wisseling was het echter behelpen. Wim Stroetinga lijkt het in zich te hebben een eind te maken aan de droogte. De 23-jarige Fries, in dienst van het Duitse Milram, maakt deze week zijn profdebuut in de Tour Down Under. Hoe .moedig de pogingerL van vluchters tijdens wielerkoersen ook zijn, Wim Stroetinga zat tot voor kort altijd harteloos voor de tv. „Ik wilde niets liever dat ze wer den teruggepakt, hoe hard dat mis schien ook klinkt. Er is toch niks mooiers dan een massasprint. Ge weldig! Al het gedrang, die krachts explosies." Nog steeds hoopt Stroetinga op een aankomst met velen. Maar er is sinds deze week wel wat veran derd: hij doet er zelf aan mee. En niet onverdienstelijk. Zondag maakte de wielerwereld kennis met hem: tweede, achter Robbie McEwen. Stroetinga maakte car rière als pisterijder, won afgelopen december nog vier nationale titels. Toch is Stroetinga al een duurren- ner. Hij heeft de. spieren en bouw. van mannen als McEwen en Ca vendish. De Fries uit Oldeberkoop kent zijn nieuwe collega's, ook "al is het vooral van televisie. „Grae me Brown is de grootste mafkees van het peloton, die duwt en trekt. Je moet oppassen voor hem. Geef mij maar Mario Cipollini, dat was een faire spurter. Altijd recht door, van ver aan kunnen gaan, in drukwekkend. Zelf ben ik meer het type McEwen en Cavendish, ik kan ook op het eind nog sterk opkomen." De eerste weken als beroepsrenner zijn hem meegevallen. Stroetinga is sfeergevoelig, en wist niet of hij overweg kon met Duitsers. „Maar W* Met Wim Stroetinga heeft Neder- land misschien een opvolger voor rassprinters als Van Poppel en Blijlevens. Stroetinga debu teert sterk in Australië. het gaat er heel ontspannen aan toe in de ploeg, ik heb er een goed gevoel over." Na de eerste etappe van de Tour Down Under - gewonnen door de Duitser André Greipel - baalde Stroetinga. Hij werd zevende. „An deren zouden daar misschien te vreden mee zijn in hun eerste week, maar ik koop er niks voor. Ik zat te ver van achteren." Ploegleider Algeri snapt dat Stroe tinga meer wil, maar is zeer tevre den. De Italiaan kietelde hem de afgelopen dagen. „Zaterdag zei Al geri tegen mij dat hij ook op zijn 23ste prof was geworden en het elf jaar uitgehouden had. En na die tweede plek zondag tikte hij me op m'n schouder: 'minstens tien jaar Wim, minstens tien'." HEIKANT - Darter Jean-Paul van Acker wil een snelle terugkeer naar de top van het internationale dartcircuit. De 37-jarige Heikantenaar "hoopt dit jaar via het spelen van ranking- toernooien van de International Grand Prix of the Lowlands wild cards voor de grote internationale toernooien te verdienen. Jean-Paul van Acker had de afgelo pen twee jaar vanwege gezinsuit breiding minder tijd voor het dar ten. „Ik .mis de wedstrijdspan ning." De Dutch Open, die 6 februari in het Brabantse Veldhoven wordt ge houden, ziet de getalenteerde Zeeuws-Vlaming als een belangrij ke graadmeter voor het slagen van zijn missie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69