Afkalvend winkelbestand knabbelt H Verhuizing, en bouw van Vakkanjers bouwen wedstrijdkar B en W breken taxicontract niet open om nachtritten te regelen 453400 'je ziet dat jonge ondernemers huiverig zijn om iets nieuws te beginnen' Cees Legemate, middenstandsvoorman) 'De meeste pandjes zijn te duur en te klein om een boterham te verdienen' (Kees Verkerke, ondernemer) 1 8 Woensdag 21 januari 2009 PZC S Het is al een tijdje aan de gang en de kredietcrisis maakt het er niet beter op. Het winkelbestand in Zierikzee kalft langzaam maar zeker af. door Piet «leemans et begint bij de puntjes. En als er niet snel iets gebeurt, blijft het daar niet bij, vreest voorzit ter Cees Legemate van de Zierik- zeese middenstandsvereniging Neptunus. Hij maakt zich zorgen om het steeds verder krimpende winkelbestand in Schouwen-Dui- velands centrumstad Zierikzee. „Het begint echt een groot pro bleem te worden", aldus de mid denstandsvoorman. Hoe dat probleem eruit ziet maakt een wandeling door de binnen stad duidelijk. Met Appelmarkt, Dam en Havenplein is weinig mis. Het is een bonte rij van winkels, i door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Op doordeweekse avonden is het vrijwel onmogelijk een taxi te krijgen op Schou- wen-Duiveland en dat zal ook nog wel even zo blijven. Burgemeester en wethouders zijn niet van plan de lopende contracten met de taxi bedrijven open te breken. Dat antwoordt het gemeentebe stuur op vragen van raadslid Rob bert Lievense (Leefbaar Schou- wen-Duiveland). Die reageerde weer op signalen vanuit de bevol king en berichten in de PZC. Feest gangers en cafébezoekers kunnen - tenzij overdag gereserveerd - geen taxi bestellen, omdat het voor de taxibedrijven te duur is 's avonds en 's nachts een chauffeur paraat te houden. Alleen de Westhoek door Piet «leemans ZIERIKZEE - Een winkel beginnen en overeind houden valt niet mee in Zierikzee. Met name onder klei ne winkels is het verloop fors. Het gevolg: leegstand. De Korte Sint Janstraat heeft er het meeste last van. De panden 1 tot en met 7 (voorheen het onder komen van dierenwinkel Fauna- land) staan al geruime tijd leeg. Het pand op de hoek van de Korte Sint Janstraat en de Sint Domus- straat (voorheen een schoenmake rij) staat eveneens leeg en hetzelf de geldt voor een rij van vijf pand jes er recht tegenover. Voor wat be treft die laatste zijn de plannen be kend. In de pandjes waar vroeger een winkel in elektronica en wit goed zat, worden nu vijf wonin gen gebouwd. De Melkmarkt ver- vormt een uitzondering. De werk gevers in de taxibranche stellen voor de onrendabele nachtritten gelijktijdig met het winstgevend contractvervoer (zieken en gehan dicapten) aan te besteden. Maar voor het openbreken van bestaan de contracten voelt de gemeente niets. Dit vanwege het risico van schadeclaims. Bovendien zijn die contracten voor de gehele Ooster- schelderegio afgesloten. De werkgevers, verenigd in het Ko ninklijk Vervoer Nederland, heb ben de gevolgen van de liberalise ring onderzocht en willen gemeen ten de bevoegdheid geven in actie te komen als door de liberalisering sociale taken in de knel komen. Het gemeentebestuur wacht dit voorstel af. ZIERIKZEE - De opdracht is: ont werp en maak een pump motion- car. Een wagen die door pompbe- weging wordt aangedreven. Der de- en vierdejaarsleerlingen van de afdeling metalelectro van Pon tes Pieter Zeeman in Zierikzee leg gen de laatste hand aan het voer tuig dat zij hebben uitgeknobbeld in het kader van de vakkanjerwed- strijden. „Leuk om te doen", geven de vijf deelnemers aan. „Iets be denken en dan ook echt bouwen." De wagen moet nog worden gespo ten en van lampen voorzien. Eind januari wordt het voertuig voor be oordeling opgehaald. De uitslag wordt in februari bekendgemaakt tijdens de vakkanjerwedstrijd in Goes. De wagen is woensdag 28 ja nuari te zien tijdens de.open dag van Pontes Pieter Zeeman. Zittend: Tomas Everaarts (I) en Arthur Schreinemacher. Staand: Jeffrey Hart (I), Patrick van der Goot (m) en Jimmy Verboom (r) foto Dirk-Jan Gjeltema jdev33|#<ni De Melkmarkt is één van de door leegstand van winkels geplaagde straten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58