zware nederlaag Met Stip de voordeligste... ©stipreizen.nl Uitgeschakelde Hewitt probeert het volgend jaar gewoon weer s> Titelfavoriet Nadal staat maar vier games af aan Rochus. Sauerbreij zesde op WK Js reizen PZC Woensdag 21 januari 2009 31 MELBOURNE - De bezoekersaantal len zullen er niet onder lijden, want Australiërs zijn nu eenmaal sportgek. En een landgenoot meer of minder houdt ze dan ook niet weg van Melbourne Park. Maar feit is wel dat het thuisland, in de eerste ronde van de Australian Open, troetelkind Lleyton Hewitt verloor. De Chileen Fernando Gonzalez klopte hem. Het was He witts dertiende vergeefse poging om het Grand Slamtoernooi te winnen. „Ik ben net zo hongerig als de eer ste keer", zei Hewitt vooraf Hij wist zelf echter ook wel beter. Hongerig kan je zijn, maar het ge beurt maar al te vaak dat anderen je bordje leeg eten. Niemand had er dit jaar rekening mee gehouden dat Hewitt ook maar enkele ron des zou overleven. De bookmakers betaalden - als hij het toernooi zou winnen - 230 Australische dol lar, 115 euro, voor iedere dollar die op hem ingezet werden. Het was weggegooid geld. Hewitt stond sinds de Spelen vijf maanden buitenspel vanwege een operatie aan zijn linkerheup. „Ik heb nog wel even nodig voor ik weet of alles weer optimaal werkt." In aanloop naar het toer nooi in Melbourne had hij nauwe lijks partijen getennist. „Hoe meer ritme je hebt, hoe beter het gaat. Dat is vanzelfsprekend. Als je de betere toernooien speelt, tegen de betere spelers, dan weet je precies waar het op aankomt. Dan kun je, als het spannend wordt, de beslis sende punten aan." Nu moest hij juist in die fase bui gen. Fernando Gonzalez, dertien de geplaatst en in 2007 nog verlie zend finalist tegen Roger Federer, won in 3 uur en 7 minuten: 5-7 6-2 6-2 3-6 6-3. Hewitt, voormalig nummer één van de wereld, won de US Open in 2001 en Wimbledon in 2002. Drie jaar daarna, in januari 2005, viel een droom van Hewitt in dui gen toen hij in Melbourne de eind strijd van Marat Safin verloor. In middels staat hij zeventigste op de wereldranglijst en zal hij - vanwe ge zijn vroegtijdige uitschakeling - nog zelfs wat verder zakken. Het maakt hem echter niet wanhopig. Federer stak hem een hart onder de riem door te verklaren dat „ten nissers van 27 jaar echt nog wel even meekunnen." Hewitt was het met de Zwitser eens. „Ik denk niet dat ik hier voor het laatst mee deed." Rafael Nadal haalde wel de tweede ronde, heel simpel zelfs. De num mer één van de wereld, die in bloedvorm is versloeg de Belg Christophe Rochus binnen 1 uur en 17 minuten: 6-0 6-2 6-2. Ook de Schot Andy Murray was snel klaar. Hij zag hoe zijn tegenstander, And- rei Pavel, bij 6-2 3-1 opgaf vanwege een rugblessure. De 35-jarige Roe meen kondigde daarna aan per di rect te stoppen met proftennis. In het vrouwentoernooi was olym pisch kampioen Elena Demen tieva dicht bij een uitschakeling. De als vierde geplaatste Russin had een driesetter nodig tegen de onbekende Duitse Kristina Bar- rois: 7-6 2-6 6-1. De zusjes Willi ams kenden daarentegen totaal geen problemen. Zowel Serena als Venus hoefde zich niet bovenma tig in te spannen. De als tweede ge plaatste Serena speelde niet haar beste tennis, maar was deson danks veel te sterk voor de Chine se Yuan Meng: 6-3 6-2. Zus Venus stond binnen 20 minuten al op 5-0 tegen Angelique Kerber. De Duitse bood daarna wat meer weerstand en pakte uiteindelijk nog zes games tegen de als zesde geplaatste Amerikaanse: 6-3 6-3. W* Lleyton Hewitt is er voor de der- tiende keer niet in geslaagd de Australian Open te winnen. De Australiër ligt er zelfs na de eer ste ronde al uit. CANCWON - Nicolien Sauerbreij is gisteren op het WK snowboard in het Zuid-Koreaanse Gangwon als zesde geëindigd op de parallelreu zenslalom. Het was de beste WK- klassering ooit van de Nederland se op dit onderdeel. Sauerbreij versloeg in de achtste fi nales de Russische Svetlana Boldi- kova en leek in de eerste run van de kwartfinales dicht bij de laatste vier. In de tweede race maakte de Zwitserse Patricia Kummer echter haar achterstand goed en was uit eindelijk een honderdste van een seconde sneller dan de Nederland se, die vorig seizoen de wereldbe ker op haar naam schreef. Sauerbreij was dan ook niet tevre den over haar optreden. „In de tweede run van de kwartfinale ver loor ik bij elke bocht een stukje voorsprong op Kummer en op de finish had zij mij te pakken. Balen, maar ik ga het zo even van me af schudden en me voorbereiden op de parallelslalom van morgen." 'voorwaarden allerlaaeste Driisearantie zie www.stioreizen.nL Priizen o.o. o.h.v. nprs. nprkampr/hutpxrl falamitpiipnfnnfk/r boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden ..of boek bij één van de 175 D-reizen vakantiewinkels Wim de Kok verloor met 15-1 en 15-2 van de Belg Wittens. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51