Spil in groente- en fruithandel Opnieuw stropers in de Manteling Reparatie meerpalen Bruinisse LED-verlichting voor gemeenten kostbare grap Tholenaar houdt 28 man aan het werk met website agf.nl. Na incidenten in de zomer zijn er weer sporen gevonden. B PZC Woensdag 21 januari 2009 I 23 De curatele over Leendert Laban Wisse geboren te Wissenkerke op 17 septem ber 1955, wonende te 4494 NN Geersdijk, Oostweg 22, is geëindigd doordat de beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 18 december 2008 in kracht van gewijsde is gegaan door Jan van Zuilen THOLEN - Wie iets wil weten over groenten of fruit komt na een paar keer googelen op internet vrijwel automatisch op de website www.agfnl terecht. En ziet daar dan allemaal berichten staan die beginnen met het telegramadres Tholen. Waar bijvoorbeeld kranten zich suf prakkiseren hoe ze iets kun nen verdienen aan het doorplaat sen van nieuws naar het internet, houdt Pieter Boekhout, want dat is de man achter agf.nl, er 28 man van aan het werk. „Dat komt", zegt hij bescheiden, „omdat agfnl zich heel duidelijk richt op één sector, de handel in groente en fruit. Iedereen die daar mee te maken heeft, heeft profijt van het bestaan van mijn site. Een duidelijke win-win-situatie. Wij verdienen er aan, maar mijn klan ten ook, daarom willen ze graag met een banner op onze site." Een recent voorbeeldje: „Een klant klaagde dat hij een grote partij zwarte tomaten had, die hij aan de straatstenen niet kwijt kon. Ik zeg: stuur maar een persberichtje, doe er een foto bij, dan zet ik die wel op agf.nl. Een dag later was hij al zijn tomaten kwijt." De Borsselenaar van origine is in 1997 met de site begonnen, die hij in een paar verloren uurtjes vulde. Dit dan als een nevenactiviteit van zijn uitgeverij in handboeken voor dezelfde agf (aardappels, groenten en fruit)- sector. De echte groei op internet begon vijf jaar geleden en inmiddels heeft Boekhout een redactie van vier man op agfnl en acht op de buitenlandse websites freshpla- za.com, .it en .es, die dagelijks een stroom met interessante nieuwsfei ten produceren voor mensen die de kost verdienen met groenten en fruit. „In principe publiceren we alles. Als iemand ons een berichtje stuurt dat een fruithandelaar 25 jaar getrouwd is of die en die groenteboer er na zoveel jaar mee stopt, plaatsen we dat ook." Het meeste nieuws komt uit eigen berichtgeving, van persberichten die agf.nl rechtstreeks krijgt aange leverd of door overname van be richten uit andere media. „Ook van concurrenten, ik vind het geen enkel probleem om naar hun site door te linken. Als het nieuws maar interessant is voor onze doel groep." inmiddels trekt Boekhout zo'n vijf tigduizend bezoekers per dag, in clusief de hits op zijn internationa le websites, want agfnl heeft een Engels, een Italiaans en een Spaanstalig zusje gekregen met elk 'Ik zeg: stuur maar een berichtje. Een dag later was hij zijn tomaten al kwijt' hun eigen redacteuren: een in In dia voor de Engelstalige, drie in Ro me voor de Italiaanse site en de Spaanse site wordt gemaakt door redacteuren in Colombia en Uru guay. Sinds augustus 2007 zit Boekhout in een gloednieuw pand op het in dustrieterrein Welgelegen in Tho len met achter zijn kantoor een grote bedrijfshal. „Die bedrijfshal was een voorwaar de van de gemeente om hier te mogen bouwen. Ik had hem zelf niet nodig, maar om hem leeg te laten staan, is ook zowat. Daarom ben ik nu samen met een vriend een bedrijfje begonnen in in- terieurbouw." En dan zijn er ook nog de activitei ten die voortvloeien uit zijn ge loof, zoals het uitgeven van theolo gische boeken en de website cip.nl, de afkorting van christelijk informatie platform met nieuwsfei ten die interessant zijn voor chris tenen, zoals hij zelf „Dat doe ik ook min of meer uit liefde, of lie ver gezegd uit een soort missie- drang om iets terug te doen voor al het goeds dat God voor ons doet, want daar geloof ik oprecht in. Alles wat ik heb bereikt, heb ik aan God te danken en dat draag ik ook uit." God en zijn bedrijf gaan heel goed samen, zegt Boekhout. Zijn perso neel hoeft echter niet per se gelo vig te zijn. „Ik eis alleen wel van ze dat ze niét vloeken. Verder moe ten ze het zelf weten." En zijn klanten valt hij er ook niet mee las tig, behalve dan met een zinnetje dat hij altijd standaard opneemt in zijn jaarboeken: 'in het bijzonder danken wij God die krachten en wijsheid geeft'. BRUINISSE - Er komt een oplossing voor de problemen met de meer palen in de vluchthaven van Brui nisse. De palen worden er uit ge haald, gerepareerd en krijgen een coating. De metalen meerpalen in de Vluchthaven van Bruinisse gaan ten onder aan een mysterieu ze bacterie. In sneltreinvaart 'vre ten' de bacteriën het metaal van de palen op. Er vallen gaten in en in 2006 viel de eerste meerpaal spontaan om, zes jaar nadat de pa len waren geplaatst. Uit onderzoek door TNO bleek dat het hier niet ging om inferieu re kwaliteit van het metaal ging, maar om een bacteriële corrosie. Dit probleem doet zich pas enkele jaren voor, vooral in ondiep water. „Niet alleen hier, maar ook in Bres- kens, de Rotterdamse haven en bij Goes", zegt wethouder Wijnand Renden. De kosten voor reparatie en coating lopen op tot 650.000 eu ro. Vier ton neemt de gemeente Schouwen-Duiveland voor haar re kening. De rest wordt betaald door aannemer Grontmij en onderaan nemer Hakkers. GOES - De meeste Zeeuwse ge meenten hikken nog aan tegen de hoge investeringen in duurzame openbare verlichting. Dat werd gisteren in Goes duide lijk tijdens een bijeenkomst van Philips en Delta voor Zeeuwse ge meenten over innovatieve en duur zame verlichting. De toepassing van LED, wit licht en energiema- nagement zijn nieuwe vormen van verlichting in de openbare ruimte. Hiermee wordt ook in Zee land geëxperimenteerd. De nieu we verlichtingsvormen besparen op energiekosten en zijn een stuk minder 'lichtvervuilend'. De inves teringen betalen zich echter pas na twintig jaar uit. door Marina Kalle OOSTKAPELLE - In natuurgebied de Manteling aan de Walcherse kust wordt weer gestroopt op damher ten en reeën. In de afgelopen we ken zijn er vier keer sporen gevon den van haar en bloed die duiden op stropen. „In de zomer vonden we voor de eerste keer sporen", vertelt Hans van der Weele, surveillant van Staatsbosbeheer in Zeeland. „Toen er aandacht aan werd besteed in de pers werd het opeens stil rond het stropen. Maar de afgelopen we ken is het weer opnieuw begon nen", aldus de boswachter. Er zijn twee keer sporen gevonden richting Vrouwenpolder en twee keer bij de parkeerplaats aan het einde van de Duinweg bij Oostka- pelle. „De herten staan daar vaak aan de bosrand en zijn makkelijk te zien. De stropers rijden dan ge woon met hun auto tegen hun koppen aan en laten ze langzaam creperen. Ook jagen ze vaak met greyhound honden. Dat gaat zo ge ruisloos, dan merken we er hele maal niets van." Van der Weele vindt het erg dat dit tijdens zijn werk kan gebeuren. „Ik baal er verschrikkelijk van, maar omdat het vaak 's nachts ge beurt, heb je het niet in de hand." BIJ NADER In de berichtgeving over zorgverle ner Philadelphia in de PZC van 20 januari staat dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg de instelling onder verscherpt toezicht heeft ge steld. Het gaat echter niet om een inspectiemaatregel maar om extra toezicht om preventieve redenen. Staatssecretaris Bussemaker (VWS) gaf daar opdracht voor om de kwaliteit van de zorg in de wo ningen en dagbestedingen te bewa ken nu de instelling in grote finan ciële problemen zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47