Gesteggel om oud papier Getuigen gezocht Poolse verpleegsters op stage Lievensberg I® Datenin jeregio J' jF Brandje bij Total snel uit I1DEURLOO Hond overleeft botsing met auto niet in Tholen Kapelle krijgt voorlopig geen blauwe containers zoals in andere plaatsen. KORTING OP ALLE TOPMERKEN! PZC Mm.bezorgers.nl B PZC Woensdag 21 januari 2009 21 ADVERTENTIE VAN DE DAG Sportieve, jonguitzieride man, zkt slanke vrouw 30, plm 1,80m, die ook van eten en een wijntje houdt. 0900-0401117 Postbus: 100491 (£8,80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar ziin of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar ratentnjeregio@ukcustomersupport.com Deze service werkt ntet met een analoge telefoon. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval op het Albertineplein in Goes waarbij dinsdagmiddag een fietsster (29) uit Goes gewond raakte. Op de ro tonde kwam zij door onbekende oorzaak ten val. Ze was niet aan spreekbaar en heeft mogelijk een hersenkneuzing. De vrouw ligt in het ziekenhuis en wordt daar uit voorzorg in slaap gehouden. THOLEN - Op de Abraham Beeck- manweg in Tholen kwam gister middag een hond om bij een aan rijding. Het dier liep los en werd over het hoofd gezien door een au tomobiliste uit Halsteren. door Luc Oggel WISSENKERKE - Woonzorgcentrum Amaliahof in Wissenkerke is nog maar net" opgeleverd, maar dorpsbewoner Frans Zwijgers, tevens bestuurslid van de Protestants-Christelijke Ouderenbond (PCOB) heeft al een 'fout' ontdekt. Het plein tus sen de twee gebouwen is namelijk afgesloten door middel van paaltjes en daardoor volgens Zwijgers niet toegankelijk voor hulpdiensten, „ik houd mijn hart vast als er bijvoorbeeld brand uit breekt in de middelste appartementen. Met een ladderwagen kun je daar dan niet bijkomen." Een oplossing zou volgens de Wissenkerkenaar zijn om paaltjes te plaatsen die met een sleutel tje kunnen worden platgelegd of weggehaald. Volgens een woordvoerster van de gemeente Noord-Beveland zijn de witte paaltjes speciale 'breekpalen', die ook veel in de Randstad worden gebruikt. „Ze zien er robuust uit, maar er zit geen stalen kern in waardoor hulpverleningsvoer tuigen ze makkelijk en zonder schade omver kun nen rijden als het nodig is." Gewone auto's kun nen wél beschadigd raken, waarschuwt de woord voerster. foto Ronald den Dekker door Lilian Dominicus KAPELLE - Het ziet er voorlopig niet naar uit dat het oud papier in Kapelle zal worden opgehaald in blauwe papiercontainers. De raad kon het gisteravond niet eens wor den over de oplossing van een me ningsverschil tussen de gemeente en de verenigingen die het papier nu ophalen. WD en Christenunie willen bij voorbeeld dat de gemeente voortaan het oud papier ophaalt en dat de verenigingen compensa tie krijgen voor verminderde in komsten door een subsidie. PvdA, SGP en CDA zien het liefst dat de verenigingen die nu het papier op halen dat blijven doen, maar dat in Schore een proef komt met blau we containers. En Gemeentebe lang wil dat gemeente en vereni gingen eerst met elkaar gaan pra ten. Het gesteggel over het ophalen van het oud papier is al een tijdje aan de gang. Wethouder Giel-Jan Burger (CDA, milieu- en afvalbe leid) wilde aanvankelijk het huidi ge ophaalsysteem vervangen en blauwe papiercontainers voor heel Kapelle aanschaffen. Dat zou beter zijn voor de veiligheid van de vrij willigers en beter voor het milieu omdat er meer papier wordt opge haald. Dat is gebleken bij andere gemeenten zoals Goes, waar de blauwe papiercontainers al een paar jaar geleden zijn geïntrodu ceerd. Burger: „Maar de inspanning per persoon is dan te weinig voor dat wat de verenigingên dan aan gel den binnenbrengen. En spreken we van een verkapte subsidie. Dat kunnen we niet verantwoorden te genover andere verenigingen. De rechtmatigheid komt dan in het ge ding. En dus zouden degenen die W* De Kapelse raad is verdeeld over de manier waarop de impasse moet worden doorbroken tussen de gemeente en verenigingen over het ophalen van oud papier. BERGEN OP ZOOM - Vijf verpleeg kundigen uit de Poolse stad Ilawa werken bij Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Ze zijn deze week begonnen aan een stage van twee weken. Het werkervaringsbe- zoek komt voort uit de steden band die de gemeente Tholen sinds 1994 onderhoudt met Ilawa, een stad van 34.000 inwoners in Noordoost Polen. De afspraak tot samenwerking is al enkele jaren ge het papier nu ophalen ook nieuwe ophalers van andere verenigingen moeten verwelkomen." Volgens meerdere fracties heeft het college van burgemeester en wethouders echter steken laten val len in de communicatie met de verenigingen. „We zijn niet tegen verbeterde veiligheid en verhoog de papieropbrengst, maar de voor stellen rammelden aan alle kan ten", zei Gemeentebelang-fractie voorzitter André Schmid. „Er is geen vooroverleg met de betrok ken verenigingen geweest, terwijl die er financieel wel op achteruit dreigden te gaan." Volgens Burger was het echter heel moeilijk de verenigingen bij elkaar te krijgen. NIEUWDORP - Bij Total Raffinaderij in het Sloegebied heeft dinsdag morgen kort brand gewoed in de uitlaat van één van de reactoren van een benzineproductieunit. Niemand raakte gewond en de schade bleef beperkt. De bedrijfsbrandweer rukte met een uit en doofde het vuur. Vervol gens werd de unit gevuld met stik stof om te voorkomen dat er op nieuw brand zou ontstaan. Metingen hebben aangetoond dat tijdens de brand geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen. Betrok ken overheden zijn geïnformeerd over het incident. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht. De benzinepro ductie in de overige units is voort gezet. leden gemaakt tijdens een bezoek van een Poolse ziekenhuisdelega tie aan Lievensberg. Patiënten komen de vijf Poolse ver pleegkundigen tegen op de afdelin gen volwassendagbehandeling, car diologie, interne ziekten en derma tologie, de kinderafdeling en op de kraamafdeling. 's Ochtends wer ken de Polen mee op de afdelin gen, 's middags bezoeken zij ande re afdelingen in het ziekenhuis. Haringvlietplein 4, Zierikzee iwww.deurloomeubelen.nl 'di t/m vrij 10 - 17.30 uur za 10 - 17 uur Of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45