een heleboel lawaai Tuinders komen tot bezinning Eendrachtig beleid voor bodemschatten Reimerswaals college omarmt Schorebrug onder voorwaarden €29,50 celebrate your day! B PZC Woensdag 21 januari 2009 19 foto Ronald den Dekker Gebruikers lawaaisportcentrum Bath De provincie en gemeente Reimerswaal willen diverse lawaaierige sporten op één plek bij Bath onderbrengen. Huidige plek i MC Rilland i Kartdub Zeeland Motorcrossvereniging Rilland Opgericht: 1998 Opgericht: 1971 Aantal leden: 120 Aantal leden: 220 Huidige locatie: geen vaste Huidige locatie: Bathsedijk in plek. Rilland. Bath Westerschelde Jachtschietvereniging Zeeland Opgericht: 1997 Aantal leden: 120 (ook 30 niet-leden maken gebruik van faciliteiten) Huidige locatie: Grensweg in Rilland Locatie voor Lawaaisportcentrum^-,. Huidige plek Golfbaan! I O O I Z f V. BELGIE door Raymond de Frel GOES - De tuinders van het volks tuinencomplex aan de Ploegweg in Goes-West komen langzamer hand tot bezinning. Volkstuinder Joop Minnaar acht de kans klein dat een burgerwacht komend weekeinde in de gaten houdt of er weer vernielingen aan het complex worden aangericht. „De gemoederen zijn bedaard en daarmee neemt de realiteitszin toe", zegt Minnaar. „We willen na tuurlijk liever niet dat er weer wordt huisgehouden in onze tuin tjes. Maar heeft het zin om zelf te posten? Het is misschien toch be ter om dit soort dingen aan de po litie over te laten. Het zal vast niet zo zijn dat al die vandalen messen op zak hebben, maar het veilig heidsrisico is desondanks groot. Ik heb de meningen van veel tuin ders gepeild en vermoed nu dat het initiatief voor een burger wacht doodbloedt." De politie heeft toegezegd extra te surveilleren. De twintig tuinders hopen dat dit voldoende is om de vandalen, die in de nacht van za RolantQuist terdag op zondag tuinhuisjes en kassen aan diggelen sloegen, af te schrikken. Minnaar: „De meeste tuinders stoppen ermee als dit soort ellende geregeld gaat voorko men. Niemand heeft zin om bij voorbeeld maandelijks puin te rui men. Dan stoppen we er maar mee, al zal de gemeente Goes daar vast niet blij mee zijn. Zij vangen dan geen huur meer." De politie heeft nog geen zicht op de daders van de vernielingen. Ge tuigen worden opgeroepen zich te melden. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Negen gemeenten op de Bevelanden, Tholen en in Zeeuws-Vlaanderen zetten geza menlijk een archeologiebeleid op. Daarvoor zetten ze morgen in Heinkenszand hun handtekening. Andere gemeenten hadden al vast gelegd hoe ze omgaan met (toe komstige) bodemvondsten. De ge meenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal, Tholen, Hulst, Sluis en.Terneuzen waren nog niet zover. Op grond van de Wet op de ar cheologische monumentenzorg, die in 2007 is ingevoerd, moeten gemeenten in hun bestemmings plannen rekening houden met be kende of verwachte bodemvond sten. Die wet verplicht ze hiervoor beleid te maken. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten (VZG) heeft gemeenten aangespoord om vooral samen tot een archeologiebeleid te komen, zodat niet elke gemeente zelf het wiel hoeft uit te vinden. De negen gemeenten hebben el kaar gevonden in het portefeuille^ overleg archeologie en monumen ten, waarvan de Borselse wethou der Marga Vermue voorzitter is. Om die reden wordt morgen in Heinkenszand de overeenkomst met het bureau Vestigia BV gete kend. Dat zal het beleid op poten zetten. Eind 2011 moeten alle ge meenten het archeologiebeleid hebben ingevoerd. (reserveren gewenst) IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ T 0118-617475 halve kip door Luc Oggel KRUININGEN - Burgemeester en wet houders van Reimerswaal willen onder voorwaarden meewerken aan de aanleg van een havengebon den industrieterrein in de polder Schorebrug bij Kruiningen. Een absolute eis van het college is dat er zowel een stuk 'nat' als 'droog' terrein wordt aangelegd. „Als het droge terrein afvalt, dan is de meerwaarde van dit plan voor ons voor negentig procent weg", zegt wethouder Jaap Sinke. Het droge gedeelte zou namelijk vooral worden gebruikt door Reimers- waalse bedrijven, het natte (haven gebonden) stuk door betonfabrie- ken die weg moeten uit Goes van wege de toekomstige woonwijk Goese Schans. Een andere belangrijke wens van het college is dat er door de provin cie twee miljoen euro in een leef baarheidsfonds wordt gestort, om zo meer draagvlak onder de bevol king te creëren. Inmiddels is één miljoen toegezegd en volgens het gisteren rondgestuurde raadsvoor stel zou het college daar in princi pe mee kunnen leven, mocht er niet meer inzitten. Sinke: „We zul len wel proberen de andere helft ook binnen te halen. Mocht blij ken dat dit niet lukt, dan ligt het aan de reactie van de raad of de medewerking aan het plan daarop strandt. Wel zullen ook wij ons be zinnen als blijkt dat één miljoen de limiet is. Maar dat idee heb ik niet." Hoewel het erop lijkt dat een meer derheid in de raad een miljoen in elk geval te mager vindt, wijst Sin ke op de consequenties van 'nee' zeggen. „De mogelijkheid bestaat dat de provincie het gewoon op legt en dan geef je als gemeente de regie uit handen. Je moet dan maar afwachten wat er wordt ge realiseerd en hoe. Ik denk dat we moeten zoeken naar evenwicht." Het college wil verder dat de 'ei sen' in een bestuursovereenkomst worden vastgelegd. Of Reimerswaal wel of niet mee werkt aan de plannen, zal volgen de week dinsdag blijken tijdens de besluitraadvergadering. Die begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode wespen zaamslag 0115-436 100 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43