Stil 'niemandsland' wacht al jaren op 'Ik word er zo langzamerhand heel erg moedeloos van' Dansen in De Pit met club De Vriendschap BibliOosterschelde krijgt certificaat Raden Veere willen volwaardig ziekenhuis Leerling Calvijn College Tachtig vijftigplussers in elektro-finale lezen peuters voor 1 8 I Woensdag 21 januari 2009 PZC Komt er wel of geen lawaaisportcentrum bij Bath? De resultaten van een onderzoek door TNO leiden eind deze maand tot de langverwachte climax. door Luc Oggel en Raymond de Frel Al tien jaar liggen ze er, de plannen voor een zo geheten geluidsportcen trum in het 'niemands land' aan de Grensweg bij Bath. Het is nog steeds de bedoeling dat lawaaiproducerende sportvereni gingen zoals de Jachtschietvereni- ging Zeeland, de Kartclub Zeeland en Motor Club Rilland er een on derkomen krijgen. Maar de kogel is nog steeds niet door de kerk. Allerlei regeltjes, richtlijnen en onderzoeken hou den de boel enorm op. Op dit mo ment wordt door het Delftse insti tuut TNO onderzocht of de uit stoot van het nabijgelegen chemie concern Basf al dan niet een risico vormt voor toekomstige gebrui kers. De resultaten worden eind deze maand verwacht. De clubs zijn het wachten inmid dels meer dan beu en zien hun le dental kelderen. Ook wethouder Jaap Sinke van de gemeente Rei- merswaal, dat samen met de pro vincie het project trekt, spreekt van een 'hoofdpijndossier' en de PvdA;Statenfractie heeft vragen ge steld naar aanleiding van een re cent werkbezoek. Met name het feit dat Basf (dat eerder al heeft aangaf bang te zijn dat het cen trum een stukje geluidsruimte op de Westerschelde inpikt) 'ineens' op de proppen zou zijn gekomen met het argument van chloorop- slag deed de wenkbrauwen fron sen. De partij wil van Gedeputeer de Staten weten of er door de op stelling van Basf überhaupt nog kansen zijn voor een lawaaisport centrum bij Bath. Basf liet gisteren weten dat het be drijf nooit over chlooropslag is be gonnen. Volgens woordvoerder Jan van Doorslaer wil Basf het la waaisportcentrum helemaal niet blokkeren, maar alleen 'correct in formeren' over eventuele risico's. „We willen steeds overleggen hoe we daar als buren mee omgaan, maar we hebben ondanks herhaal de verzoeken bij de gemeente an derhalfjaar moeten wachten op in formatie over de stand van zaken." Volgens hem is niet Basf) maar het internationaal beschermde schor- rengebied Groot Buitenschoor het grootste probleem. Geertje van der Krogt van de Zeeuwse Milieu Federatie spreekt dat tegen. „Wij hebben daar inder tijd goed naar gekeken en gecon cludeerd dat een lawaaisportcen trum geen onacceptabele milieu hinder oplevert. Dus als je die vere nigingen ergens wilt clusteren, waar wij ook voorstander van zijn, dan is dat een goede plek." De Golfvereniging Reymerswael, die ook aan de Grensweg zit, zou gelet op de verwachte geluidsover last liever zien dat het lawaaisport centrum op een andere plek komt. „Het is heel lang stil geweest, maar nu begint het verhaal weer de kop op te steken. Voor ons reden te meer om weer in contact te treden met de gemeente", zegt voorzitter Bert Lems. Gedeputeerde Harry van Waveren zegt dat het TNO-on- derzoek bepalend is of het lawaai sportcentrum er wel of niet kan komen. „In het onderzoek wordt vooral bekeken wat de risico's zijn voor toeschouwers, ook wel het groepsrisico genoemd. Als dat risi co de gangbare norm overstijgt, dan moeten we kijken hoe we daarmee omgaan. Is het onder zoek positief, dan zie ik geen be lemmeringen meer." Lj zie de Stelling op Kwww.pzc.nl/bevelanden BATH - Heel veel vertrouwen heeft secretaris Sjoerd Klip van de Kart club Zeeland niet meer. Hoe groot hij de kans acht dat er daadwerke lijk een lawaaisportcentrum bij Bath wordt gerealiseerd? „Dat is in middels minder dan vijftig pro cent." En dat terwijl Klip, ook voorzitter van de Stichting Exploitatie Cir cuitpark Bath, echt niet begrijpt waarom dit plan nu al tien jaar in de voorbereidende fase verkeert. Er loopt een onderzoek naar de schadelijkheid van de uitstoot door de Basf-fabriek voor gebrui kers van het lawaaisportcentrum. „Maar wij hebben daar zelf hele maal geen angst voor. Er rijden door Goes en Kapelle een heleboel treinen met de meest giftige ladin gen. Waarom zou het gevaar bij het lawaaisportcentrum dan groter zijn? En dat terwijl de gemeente Reimerswaal alleen maar een mel dingsplicht heeft ten opzichte van buurgemeenten. Ik durf er mijn hand voor in het vuur te steken dat Basf zich ook niets zou aantrek ken van Zeeuwse bezwaren tegen de bouw van een nieuwe fabriek", aldus Klip. De Kartclub lijdt een zwervend be staan, omdat er in Zeeland al sinds begin jaren tachtig geen plek meer is om in karts met tweehonderd ki lometer per uur over een zestien honderd meter lang circuit te ra zen. „Op een indoorkartbaan kun nen wij niet uit de voeten, we heb ben echt een bijzonder terrein no dig. En daar zitten we nu al zolang om verlegen. Ik word er zo langza merhand heel erg moedeloos van. Telkens weer krijgen we te horen dat er gesprekken worden gevoerd. Ik heb nu al drie colleges en vier wethouders meegemaakt, maar we schieten niets op. Ik krijg steeds meer het idee dat de ge meente- en provinciebestuurders deze zaak niet goed de baas kun nen. Het lijkt net of ze niet goed weten waarover ze het hebben", zegt Klip. Klip en consorten is beloofd dat aan het einde van deze maand de kogel door de kerk gaat. Dan moe ten de bevindingen van TNO over de effecten van de Antwerpse in dustrie en het kanaal op de gebrui kers van het centrum duidelijk zijn. Klip: „De gemeente Reimers waal heeft ons gemeld dat het daar na een 'go or no go' is." GOES - In het buurthuis De Pit in Goes-Zuid houdt dansclub De Vriendschap zaterdag weer een dansavond. De foxtrot, rumba, chachacha en de Engelse wals zul len de revue passeren. Het vaste dj-team verzorgt deze avond de muziek. Onder het genot van een hapje en een drankje kan volop worden gedanst. De entree bedraagt euro. De aan vang is om 20.00 uur, maar de zaal is al open vanaf 19.30 uur. Voor meer info: 0113-214226 of www.devriendschap.goesnet.nl GOES - De bibliotheken van Bibli Oosterschelde ontvangen vrijdag en maandag (Tholen) een certifi caat. Dit certificaat staat voor kwa liteit. Op het gebied van goed be heer van de collectie, de klant vriendelijkheid en interne organi satie scoren de bibliotheken goed. Vrijdag krijgen de bibliotheken van Borsele, Goes, Kapelle, Rei merswaal en Schouwen-Duive- land een plaquette van directeur Jannie van Vugt en van de wethou ders. Maandag is de bieb in Tho len aan de beurt. OOSTKAPELLE - De stads- en dorps raden in de gemeente Veere vra gen de ziekenhuisdirecties met klem om een volwaardig zieken huis op Walcheren. Zij maken zich zorgen over het verdwijnen van belangrijke ziekenhuiszorg uit Vlissingen naar Goes. Walcheren heeft als regio de meeste inwo ners, schrijven zij in een brief Geldtekorten zijn volgens de ra den geen argument om de zorg te concentreren in Goes en in Middel burg een klein ziekenhuis te bou- GOES - Leerling elektrotechniek Hans Weerheim van het Calvijn- college in Goes doet samen met vierdejaarsleerling installatietech niek Stijn Impens van de Terneu- zense scholengemeenschap De Re de begin maart mee aan de finale Skills Best Man Award in Rotter dam. Zij wonnen de voorronde van Zuid-West-Nederland. De Zeeuws-Vlaming sloot een wasbak en afvoer aan op een verwarming en Hans zorgde voor een draaien de wasmachine en brandend licht in de badkamer. GOES - Senioren die peuters voorle zen. Ze doen het al jaren in diver se bibliotheken op de Bevelanden. BiblioOosterschelde en Stichting Kinderopvang De Bevelanden bor duren erop voort met het project '50+ leest voor', dat morgen in de Goese bibliotheek aan de Oostwal begint. Daarin werken tachtig voorleesvrijwilligers mee. Ze wor den morgen in het zonnetje gezet. Hen wacht onder meer een lezing van Betty Sluyzer, jeugdschrijfster en voorleesdocente aan de Hoge school Amsterdam. De motorcrossers van MC Rilland hopen dat zij naar een nieuw lawaaisportcentrum in Bath kunnen verkassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42