Zeeland PZC Hoornbeeck grijpt naast kavel bij ROC 17 BEVELANDEN-THOLEN 28 25 Reformatische mbo speurt verder naar bouwplek in Goes. Scholieren snoeien voor noordse woelmuis Minderjarige meisjes opgepakt na diefstal Warren krijgt plek in Museum De Bevelanden Lezing over luchtslag boven Westerschelde Pastor Drie bands eerst apart, dan samen op het podium Provincie ziet brood in kweek van langousten Woensdag 21 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl - door Frank Balkenende GOES - Het Hoornbeeck College wordt geen buur van het ROC Zee land aan de Goese Bessestraat. Het regionaal reformatorisch oplei dingscentrum voor middelbaar on derwijs had zijn oog op die kavel laten vallen voor de bouw van een school. Dat feest gaat echter niet door. Samen met gemeente zoekt de school een nieuwe bouwplek. Op de beoogde kavel bevindt zich een dependance van het Ostrea Ly ceum. Het betreft een opgeknapte voormalige basisschool. Aanvanke lijk had die de status van tijdelijke uitbreiding en zou het oude schooltje vroeg of laat het veld moeten ruimen. Het tij is gekeerd. Het gebouw wordt een permanente nevenvesti ging van het Ostrea Lyceum. „We gingen altijd uit van een tijdelijke dependance, maar gelet op de hui dige leerlingenaantallen en vier kante meters heeft het Ostrea Ly ceum recht op een permanente de pendance", zegt wethouder Sop hie van 't Westeinde (WD, onder wijs). Onderwijl zoekt het Hoornbeeck College samen met de gemeente naarstig naar een nieuwe bouwlo catie, bij voorkeur in de buurt van het NS-station. Veel studenten ko men immers met trein en bus. Het hoofdgebouw van het reforma- Het reformatische Hoornbeeck College zoekt verder naar een ge schikte bouwlocatie in Goes. De kavel naast het ROC aan de Bessestraat is afgevallen. torische opleidingscentrum voor Zuid-West-Nederland aan de Van Dusseldorpstraat is nog maar zes jaar oud, maar is al te klein voor de vijfhonderd studenten die de school telt. Daarom heeft het Hoornbeeck College zijn toevlucht moeten nemen tot het wijkge- bouw )an Ligthart, waar nu vier ochtenden per week studenten huizen. Het aantal studenten zal het nieu we schoolseizoen alleen maar groeien, omdat de mbo-school be gint met de nieuwe opleiding 'ver pleegkundige op niveau vier'. Naar verwachting groeit de school de komende jaren tot zevenhonderd leerlingen. Locatiemanager Evert Timmer man beaamt dat het de komende jaren 'passen en meten' wordt, om dat nieuwbouw enkele jaren vergt aan voorbereiding en uitvoering. Het is noodzakelijk om noodloka- len bij te plaatsen. Waar de school die kwijt kan, wordt nog bekeken. Niet bij het hoofdgebouw, want 'dan moeten we de fietsen op het dak zetten'. Timmerman verwacht dat de nieuwbouwlocatie dit voor jaar bekend is. GEERSDIJK - Zestig leerlingen van CSW Beste- vaer uit Vlissingen snoeiden gistermorgen op de Middenplaten in het Veerse Meer wilgen bomen om te zorgen dat de noordse woel muis zich er thuis blijft voelen. De vmbo-scho- lieren lopen hun maatschappelijke stage bij Natuurmonumenten en de Stichting Land schapsbeheer Zeeland. Ze helpen het land schap op de eilanden open te houden. De noordse woelmuis, die elders wordt verdre ven door aard- en veldmuizen, houdt van een open gebied. Dus moeten de bosjes worden uitgedund. De leerlingen uit groep drie zetten hun snoeiactiviteiten 6 februari voort. Dan gaat het weer met een zodiac naar de Midden platen. foto Ronald den Dekker GOES - De politie heeft: maandag middag om kwart voor vier in Goes twee minderjarige meisjes aangehouden voor winkeldiefstal. Dat heeft ze dinsdag meegedeeld. Het duo, beiden zestien jaar en af komstig uit Yerseke en de gemeen te Schouwen-Duiveland, had schoenen gestolen bij een zaak aan het Schuttershof en sieraden bij de Hema. Tegen de twee is pro ces-verbaal opgemaakt. GOES - Schrijver Hans Warren krijgt een plek in de gang met be roemde en bekende Bevelanders van het Historisch Museum De Be velanden in Goes. Al in 1944 beschrijft Warren in zijn geheime dagboeken het Goese museum. Het museum toont nu twee schilderijen die Warren in 1970 heeft geruild tegen een Azia tisch beeld van een 'Gar-uda', mét bijbehorende dagboekfragmenten. ARNEMUIDEN - Stichting Wings to Victory houdt maandag 26 januari een lezing over de luchtgevechten die in de Tweede Wereldoorlog zijn gevoerd tijdens de Slag om de Schelde. Die slag was belangrijk voor de bevrijding van Zeeland, dit jaar 65 jaar geleden. De lezing is in restaurant Fly Inn Twinzzz op Vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden om 20.00 uur. Entree kost vier euro. ZEEUWSE l De pastoraal werker voor de regio Bevelanden en Schouwen-Duive land heeft een prachtige website ge maakt, om mensen op de hoogte te houden van zijn werk voor de ka tholieke kerk. Op zijn homepage zijn overwegingen en een overzicht van zijn werkzaamheden in Zee land te vinden. Heel even dacht de pastor dat de Tip? redactie@pzc.nl overwegingen ontzettend in trek waren. Tot hij in de gaten kreeg dat het veel bezoekers niet in de eerste plaats om het geloof was te doen. „In gepaste mate ben ik trots op de achternaam waarmee ik ben geboren: Hacking. Je spreekt die naam trouwens uit als hakking, niet als hekking", geeft hij de be zoekers van zijn site nu maar mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41