Wim de Kok treurt niet om Wüst wil nog niet spreken van verloren seizoen BenZeker nl Bijltjesdag in Sluiskil voor Zeeuwse biljarters De allerhoogste spaarrente van Nederland? Biljarter uit Lewedorp speelt slechts drie caramboles bij elkaar. Alleen Berry Dallinga overleeft tweede dag van voorronden. TVM-schaatsster kan na skate-off deelname aan WK afstanden vergeten. iDOhl W mwif v^w m ™ÊÊ- 30 Woensdag 21 januari 2009 PZC Naam: Jeremy Lesquelen Woonplaats: Parijs Leeftijd: 22 Functie tijdens wereldbeker: cameraman/filmmaker Wat houdt uw functie in? Ik film interviews tijdens het toernooi en monteer ze tot een mooi geheel. Wat heeft u met de wereldbeker driebanden in Sluiskil? Eerlijk gezegd niets. Ik liep een paar maanden geleden in een winkel in Parijs een oud-collega tegen het lijf. Hij vroeg me of ik af en toe wat wilde doen voor Kozoom, het mediabedrijf dat zich richt op biljarten. Wat heeft u met biljarten? Tja, ook niets. Ik had tot vorige week nog nooit een biljartwedstrijd gezien. Mijn favoriete sport is bergbeklimmen. Wie is uw favoriete biljarter? U begrijpt dat ik die niet heb. Maar afgelopen zondag zag ik die Nederlander in de finale van hetjeugdtoernooi, toe hoe heet hij ook al weer? O ja, Clenn Hofman. Die heeft wel indruk op me gemaakt. door Koen de Vries SLUISKIL - Voor Wim de Kok is het wereldbekertoernooi een uitje, geen evenement waar hij per se moet pieken. Maar de kastelein, kok en hotelhouder uit Lewedorp had het wel leuk gevonden als hij gisteren in zijn eerste partij iets meer punten had gemaakt. Nu werd hij door de Belg Wittens met 15-1 en 15-2 van tafel gespeeld. De Kok (39) had al een bang voor gevoel dat hij tegen Wittens wei nig kans zou maken. De Belg speel de vorig jaar in de Nederlandse ere divisie nog een gemiddelde van 1,0 bij elkaar terwijl hijzelf, speler bij derdedivisionist De Stene Brug, door gebrek aan trainingen niet verder dan 0,5 kwam. „Als je van Wittens wilt winnen moet je een superdag hebben en hij een offday. Maar dat was allebei niet het geval. Ik was niet op dreef en Wittens speelde heel goed." Dat De Kok niet op dreef was, was een understatement. Hij kwam uit op een gemiddelde van 0,136 en leed een van de zwaarste nederla gen uit de historie van het wereld bekertoernooi in Sluiskil. De Bevelander had één geluk. Hij speelde zijn partij niet in het druk bevolkte 't Meulengat, maar in een bijzaal in hotel/café Dallinga, zo'n honderd meter verderop. Er waren maar weinig getuigen van de veeg- partij. „Ik schaam me er niet voor, maar het is natuurlijk wel jam mer", treurde De Kok. Bij het in spelen was elke stoot raak. In de wedstrijd ging alles fout. Voor mij is dit toernooi een soort reynie. Je ziet iedereen weer eens, het is heel gezellig. De prestatie staat niet voorop. Maar toch heb ik het ge voel dat ik ergens in m'n achter hoofd te veel ontzag had voor m'n tegenstander. Ik weet, het is raar, want ik heb niets te verliezen." Biljarten is niet de favoriete sport van Wim de Kok. Dat is voetbal. Hij speelde lang in het eerste van Lewedorpse Boys en maakte als 'robuuste voorstopper' de hoogtij dagen van de club mee. Een jaar of vijftien geleden promoveerde hij met Lebo naar de derde klasse van het zondagvoetbal, een ongekend hoog niveau voor het dorpsclubje. Hugo Barends was de trainer, Jac- co de Kok, Wim Sabandar, Kees Houtepen en Arjo den Dekker wa ren enkele van zijn ploeggenoten. Toen Barends na een conflict op stapte, was het meteen gedaan met de sportieve hoogtijdagen. Veel spelers waren solidair met de trainer en vertrokken met hem. Le bo degradeerde binnen de kortste keren naar de vijfde klasse. Ook met het voetballen van Wim de Kok ging het niet voorspoedig. Een chronisch ontstoken achil lespees maakte verder spelen on mogelijk. Biljarten, zijn op een na favoriete sport, nam het over van het voetballen. De Kok had het spelletje geleerd in het café van zijn ouders, de Goede Verwach ting. Nog niet zo lang geleden kon hij gemiddeldes van 0,9 overleg gen, maar die tijden zijn voorbij. Nu hij eigenaar van het etablisse ment is en de arbeid is uitgebreid, komt de Lewedorper nauwelijks meer aan trainen toe. Joey, zijn zoon van elf, zal mis schien het vaandel overnemen. „Hij heeft al eens een serie van acht gemaakt", meldt pa De Kok niet zonder trots. Hij tekent er wel bij aan dat het op een van de twee kleine biljarts was die bij hem in de zaak staan. Joey kwam gistera vond kijken of zijn vader het in zijn tweede partij iets beter deed dan in zijn eerste. Wim de Kok deed het inderdaad iets beter. Hij verloor ook van de Duitser Sieg- burg, maar maakte wel heel wat meer punten: 7-15 10-15. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Van het Zeeuwse pelo ton biljarters dat gisteren in actie kwam tijdens de tweede speeldag van de wereldbeker in Sluiskil is niet veel overgebleven. Alleen Ber ry Dallinga handhaafde zich, door overwinningen op Fons Baart en de Griek Dionyssi Tsokadas. Als je in Zeeland een zekere repu tatie geniet als driebandenspeler wil dat nog niet zeggen dat je dan nationaal, laat staan internationaal iets betekent. Dat ondervonden mannen als Richard de Bruin, Piet Koek, Jean Paul de Kraker, Rinus Pankow, Wim de Kok en Kimmo Pankow, om maar te zwijgen van mindere goden als Fons Baart en Sylvia Eckel. Allen mogen vanaf vandaag het toernooi vanaf de tri bune of via internet volgen. Berry Dallinga veegde de vloer aan met Fons Baart, maar de Terneu- zense caféhouder stal toch de show toen hij een serietje maakte en bij vier even stopte en vroeg wat de hoogste toernooiserie was. „Dan verbeter ik die even", zei hij branieachtig. De lach was er voor hem, het applaus voor Dallinga, die later op de dag Tsokadas ver sloeg en zijn verblijf met een dag verlengde. Robin Claerhoudt genoot achteraf van zijn tweede dag op het toer nooi maar werd op hardhandige - fliPl wijze met beide benen op de grond gezet na de euforie van maandag. Kimmo Pankow begon met een nederlaag, kwam nog te rug met een fraaie overwinning, maar moest de oud-voorzitter van de Griekse biljartfederatie Alex Ba- lomenos voor laten gaan. Vandaag komen nog Louis Dallin ga, Koen Pöpsel en opnieuw Berry Dallinga aan tafel. voor filmpje biljarten zie www.pzc.ni HEERENVEEN - Ireen Wüst hoopte gisteren bij de skate-off voor deel name aan de wereldbekerwedstrijd in Erfurt een einde te maken aan haar tot dusverre teleurstellende seizoen. De schaatsster van TVM slaagde daar niet in. Op de 3000 meter gingen de twee beschikbare tickets naar lorien Voorhuis en Li- sette van der Geest, die in Thialf verrassend sneller waren dan Wüst. De olympisch kampioene van Turijn kan daardoor op de 3 ki lometer ook deelname aan de WK afstanden in maart vergeten. „Dit is voor mij onverklaarbaar", zei Wüst, die 4.14,73 deed over haar race. „Bij trainingen liep het de laatste tijd juist heel goed. Nu ging het technisch slecht, het was niet mijn race. Op deze afstand wil het blijkbaar maar niet lukken." Voorhuis was met een tijd van 4.10,56 duidelijk de snelste, Van der Geest klokte 4.11,77. Ook Elma de Vries (4.13,04) bleek sneller dan Wüst, die ruim een week geleden in Heerenveen haar Europese all- roundtitel niet kon prolongeren. De Brabantse eindigde slechts als zesde, ver achter kampioene Clau dia Pechstein. Ook bij andere inter nationale wedstrijden wist Wüst dit seizoen niet te overtuigen. W* Ireen Wüst rijdt tijdens de ska- te-off in Heerenveen een teleur stellende tijd op de 3 kilometer. Daardoor mist ze onder meer het WK standen. Door de mislukte race van gisteren kreeg de 22-jarige schaatsster een nieuwe tik. Toch weigert ze van een mislukt seizoen te spreken. „Bij het WK allround moet ik in fe bruari nog één keer alles op alles zetten om te laten zien wat ik kan. Dan zijn we weer drie weken ver der. Ik heb er vertrouwen in dat me dat gaat lukken." Wüst kwalificeerde zich net als ploeggenotes Paulien van Deute- kom en Renate Groenewold via het EK voor het WK. In Thialf werd gisteren, naast de twee deel namebewijzen voor de wereldbe kerwedstrijd in Erfurt, ook gestre den voor het vierde ticket voor het WK allround. Voorhuis gaat met haar 4.10,56 aan de leiding, voor Van der Geest. Bij de mannen leidt Tom Prinsen na de 5000 meter, voor Ben Jongejan: 6.30,47 om 6.30,79. Jongejan verzekerde zich wel van deelname aan de wereldbe kerwedstrijd in Erfurt Vandaag volgt voor zowel de man nen als vrouwen nog de 1500 me ter, waarna het eindklassement wordt opgemaakt. Bij de mannen is ook één plaats voor het WK all round te vergeven. Europees kam pioen Sven Kramer, Wouter Olde Heuvel en Carl Verheijen zijn al ze ker van deelname. BertZeke: vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32