Weer pijnlijke avond voor Feyenoord 29 Bekerhouder vliegt eruit door dikke nederlaag tegen Heerenveen: 0-3. 30 31 De Graafschap bekert Ajax verhuurt door na minimale zege Rommedahl aan NEC Real Madrid stapt naar sporttribunaal Oud-international Wille (88) overleden Gudde: 'Eerst trainer, dan technisch directeur' door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De masseur vroeg openlijk om steun, de fans lieten zich van hun beste kant zien en de spelers probeerden opzichtig er het beste van te maken. Het bleek gis teravond in de Kuip echter niet ge noeg om Heerenveen te verslaan. De Friezen wonnen met 3-0, plaatsten zich daarmee voor de kwartfinales van de KNVB-beker en lieten de Rotterdammers met een nieuwe kater achter. Na een desastreuze eerste competi tiehelft en een beschamende Euro pese campagne kan Feyenoord het prolongeren van de beker nu ook vergeten. En dus blijft er de komen de maanden nog maar één doel over. De Rotterdammers, nu twaalfde in eredivisie, moeten op plek acht eindigen om nog kans te maken op nieuwe deelname aan de Uefa Cup. Gezien de huidige staat van het elftal rekent echter niemand daar meer op. Na het ontslag van Gertjan Ver beek keerde de aanhang zich tegen de selectie en daarom nam Gerard Meijer gisteravond tijdens de war- ming-up de microfoon ter hand. Hij riep de fans op weer als één blok achter de spelers te gaan staan. De masseur, één van de laat ste oer-Feyenoorders binnen de club, werd even een soort vredes- stichter en kreeg waar hij om vroeg. De vijandige en cynische houding van de supporters vrijdag in Hee renveen maakte plaats voor verba- le steun aan een ploeg die hunkert naar de ommekeer. Met de aan hang als twaalfde man achter zich viel op de inzet niet veel aan te merken. Alleen heeft het ontslag van Verbeek er niet voor gezorgd dat Feyenoord meteen draait als een geoliede machine. Op zoek naar nieuw elan had inte rim-trainer Leon Vlemmings zijn team vier dagen na de 3-1-neder- laag in Friesland op twee. plaatsen gewijzigd. Luigi Bruins mocht het in de rug van Roy Makaay probe ren, de weer fitte Georginio Wijn- aldum loste Andwele Slory rechts aan de buitenkant af. In de nieuwe samenstelling maakte Feyenoord een gretige indruk, maar kon de tM Driebander De Kok treurt niet om zware nederlaag in Sluiskil - \f..i f Woensdag 21 januari 2009 Lleyton Hewitt is al na één ronde klaar op Australian Open Tip? sport@pzc.nl Feyenoord-aanvaller Diego Biseswar (links) laat zich van de bal zetten door Heerenveen-voetballer Michal Svec. foto Robert Vos/ANP ploeg aanvallend opnieuw geen vuist maken. De Rotterdammers werden slechts twee keer gevaar lijk, met schoten van buiten het strafschopgebied. Heerenveen raakte er niet van in de war, speelde gegroepeerd en ge disciplineerd, en zag hoe Feye noord defensief onzeker oogde. De Friese formatie plaatste vervolgens één effectieve tegenstoot. Het lever de meteen een mooie vraag op voor een voetbalquiz op. Welke speler scoorde dit seizoen voor twee verschillende clubs in de Kuip? Het antwoord: Viktor Elm. De Zweed maakte voor de winter stop namens Kalmar FF de enige treffer in een Uefa Cupduel en mik te ook voor zijn nieuwe club raak. Feyenoord verliest in het beker- toernooi van Heerenveen: 0-3. De Rotterdamse ploeg is in de he le wedstrijd slechts twee keer ge vaarlijk. Elm omzeilde na een pass van Mi chel Breuer de buitenspelval en ver schalkte Henk Timmer: 0-1. Het maakte de opdracht nog lasti ger voor Feyenoord, dat na rust het initiatiefin de schoot kreeg gewor pen. De Rotterdammers missen echter de klasse om een wedstrijd naar de hand te zetten. Toch wa ren de beste kansen in de tweede helft in eerste instantie voor Feye noord. Wijnaldum schoot van dichtbij naast, Bruins schoof de bal kort daarna in de handen van keeper Brian Vandenbussche. Die missers kwamen de ploeg duur te staan. Eerst combineerden Danijel Pranjic en Roy Beerens door de verdediging en schoot Elm simpel zijn tweede van de avond binnen. Beerens strooide daarna nog wat meer zout in de diepe Rot terdamse wonden: 0-3. Het leidde tot tranen bij invaller Michael Mols, die zijn carrière op een pijn lijke manier af lijkt te sluiten. DORDRECHT - De Graafschap heeft gisteravond de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker bereikt. De Doetinchemmers versloegen eerstedivisionist FC Dordrecht met 1-0. De beslissende treffer in Dor drecht maakte Jason Oost, die in de tweede helft een strafschop be nutte. De thuisploeg kreeg in de slotfase nog wat kansen om een verlenging te forceren. Doelman Sjoerd Rensen ging zelfs mee naar voren. Een schot van hem ging maar net naast. NIJMEGEN - NEC huurt Dennis Rommedahl tot het einde van het seizoen van Ajax. Dat heeft de Nij meegse club op de website bekend gemaakt. De dertigjarige aanvaller kan vandaag in het bekerduel met Sparta al zijn debuut maken. Rommedahl was bezig aan zijn tweede seizoen bij Ajax. De Deen kwam daarvoor uit voor Charlton Athletic, PSV, RKC Waalwijk en Lyngby FC. Hij voetbalde tot nu toe 329 wedstrijden op het hoog ste niveau en kwam daarin 44 keer tot scoren. MADRID - Real Madrid stapt naar het internationale sporttribunaal CAS om zowel Klaas-Jan Huntel- aar en Lassana Diarra toch nog speelgerechtigd te krijgen voor de Champions League. De Spaanse landskampioen kocht de oud-Ajacied en de Fransman Diarra in de winterstop en wil bei den inschrijven voor het Europese toernooi. Volgens de Uefa moet Real kiezen. De club mag tussen door drie nieuwe spelers aanmel den, maar slechts één die dit sei zoen al Europees actief was. ZEIST - Oud-international Joop Wille is op 88-jarige leeftijd overle den. De oud-doelman kwam een maal uit voor Oranje. Op 21 april 1940 speelde hij als invaller een kleine tien minuten met het Neder lands elftal tegen België. Dat was de laatste wedstrijd van Oranje voor de Tweede Wereldoorlog uit brak. Na zijn carrière was Wille onder meer scheidsrechter in betaald voetbal, oorzitter van de spelregel commissie en lid van de scheids rechters- en tuchtcommissie. ROTTERDAM - Hij weigerde op na men in te gaan, maar Eric Gudde wilde gisteravond wel duidelijk maken dat Feyenoord nog geen nieuwe trainer of technisch direc teur heeft vastgelegd. „Wij gaan onvoorstelbaar zorg vuldig te werk", zei de algemeen directeur voor het bekerduel met SC Heerenveen. „Daarbij richten we ons eerst op het vinden van een nieuwe trainer. Wie dat wordt is afhankelijk van het pro fiel, de beschikbaarheid en de fi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31