Mijnendepot staat te koop wvooy OPRUIMING Na lang aarzelen bundelen vier Vlaamse havens toch hun krachten 'Ook blusboot voor kanaal' BIJ mode Brandje bij Total snel uit Datenin jeregio Veere voelt weinig voor aankoop voormalig mij nenmagazijn. - casual shirts halve prijs - dress shirts 2 voor 59,- - colberts halve prijs Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 0900-0401117 I. bezorgers.nl W PZC Woensdag 21 januari 2009 21 CEERSDIJK - Zestig leerlingen van CSW Bestevaer blijft voelen. De vmbo-scholieren lopen hun maat- den. De noordse woelmuis, die elders wordt ver uit Vlissingen snoeien dinsdagmorgen op de Mid- schappelijke stage bij Natuurmonumenten en de dreven door aard- en veldmuizen, houdt van een denplaten in het Veerse Meer wilgenbomen om Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Ze helpen open gebied. Dus moeten de bosjes worden uit te zorgen dat de noordse woelmuis zich er thuis om het landschap op de eilanden open te hou- gedund. foto Ronald den Dekker door Selma Osman VEERE - De gemeente Veere moet op korte termijn beslissen of zij ei genaar wil worden van het mijnen- magazijn bij de sluizen in Veere. De Dienst Domeinen heeft het bij zondere object negen maanden ge leden aangeboden aan de gemeen te en wacht op een reactie. De afgelopen tijd is wel heen en weer gebeld, maar een schriftelijk antwoord bleef uit. De Dienst Do meinen wil nu snel horen of Veere interesse heeft in het ge bouw. Het mijnenmagazijn is een flinke hal met twee verdiepingen. Oorspronkelijk sloeg het ministe rie van Marine er (gebruikte) zee- mijnen op. Vanwege de bijzondere betonconstructie is het in t9i8 ge bouwde pand aangewezen als mo nument. Erachter, in het weiland liggen nog twee kleine bunkertjes van drie bij drie meter. Samen vor men ze een geheel. „Er kan van al les mee", zegt Joost Magis van Do meinen. Tegelijkertijd geeft hij aan dat het mijnendepot niet makke lijk te verkopen is. „Het is vanwe ge de ligging en de monumenten status een lastig object." Daar komt nog bij dat de kleine bunkertjes al jaren worden benut door een particulier. „Rijkswater staat heeft dat gebruik jarenlang ge door Wout Bareman GENT - Na grote aarzelingen en ja renlang getreuzel hebben de vier grote Vlaamse zeehavens Antwer pen, Gent, Zeebrugge en Oos tende hun krachten toch nog ge bundeld in Flanders Port Area, Dat gebeurde op initiatief van Vlaams premier Kris Peeters, die ook havenzaken in z'n portefeuille heeft. Havenschepen Sas van Rouveroij doogd zonder Domeinen daarin te kennen." Dat maakt een uitzet tingsprocedure niet eenvoudig. Wethouder Jan Bostelaar (Ruimte lijke Ordening) van Veere kan niet ontkennen dat het mijnenmaga zijn een prachtig gebouw is. „Maar het is ook groot en moeilijk bereik baar. Vanuit Veere kun je er alleen te voet of met de fiets komen." Daarom voelt het college er weinig voor om het defensie-object over te nemen. Bostelaar weet dat kun stenaars en filmmakers het oude Het oude mijnendepot bij Veere is een prachtig monument, maar voor een gemeente lastig te ex ploiteren. Daarom zal Veere het object waarschijnlijk niet kopen. van Gent haakt graag aan. „De vier Vlaamse havens zijn de vier ci linders van onze economie. Het runnen van dit gezin met vier kin deren zal niet gemakkelijk zijn. Ik pleit voor een onafhankelijk team van experts dat de vele investerin gen in de havens in goede banen leidt en ook de eigen bijdrage per haven vaststelt." Commercieel directeur Dirk Bec- quart van het havenbedrijf vindt mijnendepot een fantastisch ge bouw vinden om in te werken. In 2007 werden er nog opnames ge maakt voor de Nederlandse avon turenfilm Kapitein Rob. Zelfheeft de gemeente gedacht aan een nau tische bestemming. Want bij het monument zit ook een aanlegstei ger. „Exploiteren zal echter lastig zijn", voorspelt de wethouder. Dat is de voornaamste reden waarom Veere nog niet heeft toegehapt. De gemeente staat niet negatief te genover de omvorming van het mijnenmagazijn tot hotel-restau rant, zo blijkt uit de toekomstvisie voor Veere-stad. Maar dat soort ontwikkelingen laat de gemeente, aldus Bostelaar, liever aan een marktpartij over. dat de vier havens zich gezamen lijk beter wereldwijd kunnen pre senteren. „Zo verwerf je op grote re schaal tegen minder kosten meer zichtbaarheid in het buiten land. De havens liggen nauwelijks 100 ki lometer van elkaar. De klant vindt altijd wel érgens een geschikte loca tie." Gent denkt te kunnen profite ren van de internationale bekend heid van met name Antwerpen. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 TERNEUZEN - De afspraken die ge maakt worden over de bestrijding van incidenten op de Westerschel- de moeten ook gelden voor het Ka naal van Gent naar Terneuzen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vra gen van raadslid Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen). Die vindt dat Terneuzen over een blus boot zou moeten beschikken om branden op het kanaal te bestrij den. Het college onderschrijft die stelling. NIEUWDORP - Bij Total Raffinaderij in het Sloegebied woedde dinsdag morgen kort een brand in de uit laat van één van de reactoren van een benzineproductieunit. Nie mand raakte gewond, de schade bleef beperkt. De bedrijfsbrandweer rukte met een uit en doofde het vuur. Vervol gens werd de unit gevuld met stik stof om te voorkomen dat er op nieuw brand zou ontstaan. Metin gen toonden aan dat tijdens de brand geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen. ADVERTENTIE VAN DE DAG I1 Sportieve, jonguitziende man, zkt slanke vrouw 30, plm 1.80m, die ook van eten en een wijntje houdt. I Postbus: 100491 Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar aateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. of bel 0800 - 022 27 10 weeei NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23