Brede school moet kloppend hart van Tal van activiteiten rond officiële opening Verkeerslichten rond Schroebrug pas in voorjaar optimaal afgesteld Eerder terecht bij Vlissingse ambtenaren Middelburgse jeugd mag straks altijd op schoolpleinen spelen 1 8 Woensdag 21 januari 2009 PZC je voelt je toch opgenomen een een grotere gemeenschap en dat is prettig' We willen in de kennis van jong en oud combineren' W Mariiis van de Velde, directeur Cederhof Mariska Burger, Stichting Welzijn Middelburg Rond de officiële ope ning van de brede school in de Middel burgse Stromenwijk zijn vanmiddag vanaf 13.00 uur tal een open dag. De offi ciële opening is op 11.00 uur. Dan wordt ook de naam van de nieuwe brede school bekend gemaakt. Hiervoor hebben wijkbe woners een suggestie kun nen doen. 's Middags zijn er de vol gende activiteiten: - cartoontekenaar, sjoelen en koekjes bakken - vlaggen en buttons ma ken - grafitti - poppendokter - schminken en mutsen maken - schilderij maken - djembé - demonstraties biljarten, koersbal, kaarten - sjoelen - tachi racket club, Veldo en sportbuurwerk - ballonnenclowns - demonstraties square dan ce, kids dance, volksdansen en line dance - open huis kinderopvang. Vandaag openen de wethouders Albert de Vries en Huub van Klinken de brede school in de Middelburgse Stromenwijk. Het project kende een aanlooptijd van vijfjaar. door Theo Giele De letters SWM zijn net op het raam geplakt. Vanaf de Oosterschel- destraat is zo nog beter te zien dat ook de Stichting Wel zijn Middelburg met zijn Grand Café een plaats heeft in de nieuwe brede school, net als het consulta tiebureau van Zorgstroom, het wijkondersteuningspunt, de kin deropvang en uiteraard de basis scholen De Cederhof en De Bever burch. Verder zijn er in het ge bouw 37 huurappartementen. „We willen de kennis van jong en oud combineren", vertelt Mariska Burger van de Stichting Welzijn Middelburg. Ouderen kunnen de kinderen vertellen over hun erva ringen. En kinderen kunnen oude re weer dingen leren. Denk maar aan de computer." Brede school - Brede school is een definitie voor de samenwerkende par tijen die zich bezighouden met opgroeiende kinderen. Daarbij gaat uiteraard om onderwijs, maar ook om welzijn, kinderop vang, cultuur en sport. Het concept kwam in de jaren negentig overgewaaid uit Scan dinavië en Groot-Brittannië. De eerste brede scholen in Ne derland werd in Groningen ge sticht. Daar heten ze 'venster- scholen'. Inmiddels zijn er in heel het land zo'n duizend brede scho len. www.bredescholenmiddel- burg.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het zal nog tot het voorjaar duren voordat de verkeers lichten op het Schroebrugtracé in Middelburg optimaal werken. Vol gens wethouder Frank Streng moet er de komende maanden nog een breed scala aan werkzaam heden worden verricht. Hij zei dit deze week in de raads commissie Ruimte. PvdA-raadslid Peter de Doelder had hem vragen gesteld over de verwarring die hij bij fietsers had waargenomen over de te volgen route en de lange wachttijden bij de stoplichten. „Uit eigen ervaring weet ik dat het licht voor auto's vaak al drie keer op groen is gesprongen voordat je als fietser een keer mag overste ken." Ook Evert Heringa (Christenunie) had nog het een en ander op te merken. Hij wees op het gebrek aan wegmarkering en de, in zijn ogen, 'bandenbrekende' obstakels die zonder duidelijke aanduiding op het fietspad zijn aangebracht. Streng zei dat de markering wordt aangebracht zodra het weer dit toe laat. Sinds voetgangersbrug De Loper naast de grote Schroebrug in ge bruik is, mogen fietsers aan beide zijden van de brug in twee richtin gen rijden. Het is de bedoeling dat daardoor minder fietsers hoeven over te steken. Tussen de kruising Statenlaan/Schroeweg en de ver keerslichten bij de Langevielebui- tenbrug moet een groene golf ont staan. VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen verruimt per 2 februari de ope ningstijden. Vanaf die maandag kunnen bezoekers vanaf 08.30 uur terecht in het stadhuis. Nu mogen ze pas om 09.00 uur naar binnen voor het verlengen van bijvoor beeld het rijbewijs. Klanten van de gemeente kunnen vanaf die tweede februari ook een afspraak maken om eventuele wachttijden te omzeilen. De vrije inloop is dagelijks van 08.30 tot 12.00 uur. De afspraken kunnen ge maakt worden vanaf 12.00 tot 17,00 uur. Afspraken kunnen via internet, de telefoon of aan de balie gemaakt worden. door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburg heeft vier hectare aan schoolpleinen. Drie hectare daarvan zijn buiten schooltijd hermetisch afgesloten. De gemeente wil een proef nemen met het openbaar maken van een aantal schoolpleinen zodat er meer ruimte ontstaat voor kinde ren om te spelen. Komend schooljaar (2009/2010) worden daarom bij wijze van proef de hekken rond de school pleinen van de Cypressenhof, de Leeuwenburgh, de ABS en die van de twee scholen in de brede school in de Stromenwijk (de Be verburch en de Cederhof) wegge haald. Toevoeging van de schoolpleinen aan de openbare speelterreinen zou tot een aanzienlijke vergroting van de speelruimte leiden. Middel burg heeft nu 15 hectare aangewe zen als openbaar speelterrein. Met de schoolpleinen erbij zou dat 19 hectare worden. Bovendien liggen de pleinen vaak midden in de wijken zodat ze voor kinderen goed bereikbaar zijn. Met de vijf bij de proef betrok ken scholen heeft de gemeente overleg gevoerd. Afgesproken is dat ook politie, wijkwerk en ande re betrokkenen worden ingescha keld om problemen door de open stelling van de schoolpleinen te voorkomen of aan te pakken. Overigens zijn nu niet alle school pleinen afgesloten. Ongeveer een hectare schoolplein is nu al niet met hekken omringd. Kinderen van De Beverburch spelen op hun schoolplein. Net als hun buurkinderen van De Cederhof hebben ze sinds het begin van het schooljaar les in het nieuwe gebouw. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20