Opnieuw stropers in de Manteling Dorpsraden Veere dringen aan op volwaardig Walchers ziekenhuis WALCHEREN 28 Na incidenten in de zomer zijn er weer sporen gevonden. Lezing over luchtslag boven Westerschelde Pastor Provincie ziet brood in kweek van langousten Drie bands eerst apart, dan samen op het podium Woensdag 21 januari 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Marina Kalle OOSTKAPELLE - In natuurgebied dé Manteling aan de Walcherse kust wordt weer gestroopt op damher ten en reeën. In de afgelopen we ken zijn er vier keer sporen gevon den van haar en bloed die duiden op stropen. „In de zomer vonden we voor de eerste keer sporen", vertelt Hans van der Weele, surveillant van Staatsbosbeheer in Zeeland. „Toen er aandacht aan werd besteed in de pers werd het opeens stil rond het stropen. Maar de afgelopen we ken is het weer opnieuw begon nen", aldus de boswachter. Er zijn twee keer sporen gevonden richting Vrouwenpolder en twee keer bij de parkeerplaats aan het einde van de Duinweg bij Oostka- pelle. „De herten staan daar vaak aan de bosrand en zijn makkelijk te zien. De stropers rijden dan ge woon met hun auto tegen hun koppen aan en laten ze langzaam creperen. Ook jagen ze vaak met greyhound honden. Dat gaat zo ge ruisloos, dan merken we er hele maal niets van." Van der Weele vindt het heel erg dat dit tijdens zijn werk kan gebeu ren. „Ik baal er verschrikkelijk van. Ik probeer het wel te voorkomen. Maar omdat het vaak 's nachts ge beurt, heb je het niet in de hand." Erger nog dan het stropen zelf, is W* De laatste weken zijn weer stro- pers actief in De Manteling van Walcheren. Staatsbosbeheer en de politie proberen samen de stroperij tegen te gaan. dat het soms ook misgaat. „Er wordt ook met geweren gejaagd, maar sommige herten waarop ge schoten wordt raken alleen ge wond. Die beestjes zijn bang en kruipen dan zo ver mogelijk weg. Er zijn hier van die begroeide duin pannen, dat zijn van die diepe put ten. Daar kunnen we niet bij ze ko men en ze dus ook niet helpen. Dan gaan ze langzaam dood. Dat speelt in je achterhoofd ook mee." Van der Weele werkt samen met het regionaal milieuteam van de politie om de stropers te kunnen stoppen. Het is echter moeilijk voor de politie om de stropers op te pakken. Er wordt namelijk geen onderzoek ingesteld bij dit soort incidenten. De politie moet de da ders op heterdaad kunnen betrap pen. Het is de taak van de bos wachter om het gebied in de gaten te houden. „Ik zou de daders graag vinden en met ze afrekenen. Maar vooral wil ik dat het zo snel moge lijk ophoudt." De enige manier om de stropers op heterdaad te betrappen is via tips van omwonenden en publiek. De politie vraagt mensen daarom te bellen met 0900-8844. Boswachter Hans van der Weele heeft de laatste weken in De Manteling twee keer sporen van stroperij gevonden richting Vrouwenpolder en twee keer bij de parkeerplaats aan het einde van de Duinweg bij Oostkapelle. „Ik probeer het wel te voorkomen, maar omdat het vaak 's nachts gebeurt heb je het niet in de hand." foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - Stichting Wings to Victory houdt maandag 26 januari een lezing over de luchtgevechten die in de Tweede Wereldoorlog zijn gevoerd tijdens de Slag om de Schelde. Die slag was belangrijk voor de bevrijding van Zeeland, dit jaar 65 jaar geleden. De lezing vindt plaats in restaurant Fly Inn Twinzzz op Vliegveld Midden-Zee land in Arnemuiden om 20.00 uur. Entree kost vier euro. OOSTKAPELLE - De stads- en dorps raden in de gemeente Veere vra gen de ziekenhuisdirecties met klem om een volwaardig zieken huis op Walcheren. Zij maken zich ernstige zorgen over het ver dwijnen van belangrijke zieken huiszorg uit Vlissingen naar Goes. Walcheren heeft als regio de mees te inwoners binnen de provincie en er verblijven vaak veel toeris ten, schrijven zij in een brief aan directies, ondernemings- en cliën tenraden, minister, Tweede Kamer en regionale overheden. Geldtekorten zijn volgens de ra den geen deugdelijk argument om de zorg te concentreren in Goes en in Middelburg een klein nieuw zie kenhuis te bouwen. Ook het sa mensmelten van verschillende cul turen vinden zij een risico. De pastoraal werker voor de regio Bevelanden en Schouwen-Duive- land heeft een prachtige website ge maakt, om mensen op de hoogte te houden van zijn werk voor de ka tholieke kerk. Op zijn homepage zijn overwegingen en een overzicht van zijn werkzaamheden in Zee land te vinden. Heel even dacht de pastor dat de Tip? redactie@pzc.nl overwegingen ontzettend in trek waren. Tot hij in de gaten kreeg dat het veel bezoekers niet in de eerste plaats om het geloof was te doen. „In gepaste mate ben ik trots op de achternaam waarmee ik ben geboren: Hacking. Je spreekt die naam trouwens uit als hakking, niet als hekking", geeft hij de be zoekers van zijn site nu maar mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19