Gezellige havenstad Bouwen aan de toekomst vlissingen VLISSINGEN GEMEENTE Algemeen: De naam Vlissingen komt waarschijn lijk van een fles, die in allerlei theorie ën over de naam een rol speelt. De naam Vlissingen is ook terug te vin den in New York (Flushing). Vlissin gen is een van de zeventien bescherm de stads- en dorpsgezichten van Zee land. In de zomermaanden trekken de Boulevards, het Nollestrand en het Badstrand veel toeristen. Vlissin gen is van oudsher een havenstad. De havenactiviteiten hebben zich in de loop der eeuwen langzaam oost waarts verplaatst. Vlissingen is met Temeuzen (Zeeland Seaport) na Rot terdam en Amsterdam de derde ha ven van Nederland. Geschiedenis: De naam Vlissingen was al in het jaar 620 bekend. Het was een vissersge hucht. Pas in 917 was er sprake van de bouw van een dorp. De strategi sche ligging wekte vooral de belang stelling van de 'landsheren'. Floris de Vijfde kocht Vlissingen in 1294. de stad genoot bekendheid als centrum van de haringvisserij, handel en scheepvaart, kaapvaart en slavenhan del. In de achttiende eeuw is er een inzinking, vooral de Napoleontische oorlogen hebben een rampzalige uit werking. De aanleg van nieuwe ha vens, het kanaal door Walcheren en de spoorlijn helpt Vlissingen er weer bovenop. Scheepswerf de Schelde speelt hierin een grote rol. Bekende inwoners: Patrick Lodiers (BNN), Maarten Du- crot (wielrenner), Michiel Adriaens- zoon de Ruyter, Betje Wolff (schrijf ster), Jean Louis-Pisuisse (cabaretier). Bijzonderheden: Hoofdplaats: Vlissingen. Overige kernen: Oost- Souburg, West- Souburg, Ritthem. Oppervlakte: 344,98 vierkante kilo meter, waarvan 310,84 vierkante kilo meter water. Inwoners: 44.814. Bevolkingsdichtheid: 1313 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijke verkeersaders: A58, NS Zeeuwse Lijn. Burgemeester: W. Dijkstra (PvdA). 1. Vrijburg: stedelijk bedrijventer rein aan de Nieuwe Vlissingseweg, groothandel, garagebedrijven en handels- en of reparatiebedrijven. 2. Baskensburg: lichte en schone bedrijvigheid, dit jaar start de revitali sering. 3. Stationsgebied/kenniswerf: moet in de komende decennia uit groeien tot hèt kenniscentrum van Zeeland. 4. Buitenhaven: traditioneel bedrij venterrein aan de rand van Vlissin gen, met name bedoeld voor con structie-, reparatie- en handelsbedrij ven, vervoersbedrijven en dienstverle nende bedrijven op milieugebied. 5. Oost-Souburg: in ontwikkeling, zuid-oostelijk van Oost-Souburg. 6. Vlissingen-Oost: de derde ha ven van Nederland, grote zeehavens en bedrijfsterreinen met honderden vestigingen van containerbedrijven, koel- en vriesvemen, stuwadoors, -car gadoors en op- en overslagbedrijven. Bedrijvenverenigingen: De Vlissingse Bedrijven Club, p/a Mission Public Relations Postbus 47, 4380 AA Vlissingen, tele foon: 0118 474519 Vlissingen bouwt aan de toekomst. Op alle gebie den! Evenals in 2008 gaat de gemeente in 2009 door met de verbetering van de openbare ruimte. In de loop van 2009 wordt gestart met de herinrichting van het Bellamypark in het centrum. En dat is niet de enige 'boost' die de binnenstad krijgt. Onlangs is de ge meenteraad akkoord gegaan met de uitvoering van het 'Aanvalsplan Binnenstad'. Uitstraling Het doel van dat plan is om het centrum van de stad meer elan en een betere uitstraling te geven. Goed voor het MKB en de lokale middenstand. Ook zal in 2009 centrummanagement worden ingevoerd. En niet alleen aan de binnenstad wordt gewerkt. Vlissin gen realiseert voor ondernemers in 2009 een fysiek en digitaal bedrijvencontactpunt met de inzet van een be- drijvencontactfunctionaris. Eén loket voor alle onderne- Revitaliseren Daarnaast wordt in de loop van 2009 gestart met de revi talisering van bedrijventerrein Baskensburg en wordt de regionale bedrijventerreinprogrammering geïmplemen teerd. Projecten die het voor ondernemers nog aantrek kelijker moeten maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111