Walcherens grootste Badplaatsen in overvloed VEERE yggj-g GEMEENTE Bedrijventerreinen: De gemeente Veere heeft haar beleid op het ge bied van bedrijventerreinen vastgelegd in de visie kleinschalige bedrijventerreinen Veere 2007. De gemeente draagt zorg voor huisvesting van de lo kale (Veerse) bedrijven. Veere beschikt daarvoor over een totaal (netto-) opper vlakte aan bedrijventerrein van circa 30 hectare. De ge middelde uitgifte van de gemeente i-s ongeveer 0.5 hec tare per jaar. De ambities van de gemeente moeten pas sen binnen het provinciale Omgevingsplan. Leidend principe is dat herstructurering van bestaande (verpau perde) terreinen en intensiever ruimtegebruik voorrang krijgt boven het maken van nieuwe bedrijventerreinen. Plannen De komende jaren komt bedrijfsgrond beschikbaar via: - nieuwe gronduitgifte op de centrale bedrijventerrei nen. KSeveld te koudekerke en De Zompte te Seroos- kerke; - enige nieuwe gronduitgifte bij de afronding c.q. her structurering van de kleinschalige terreintjes Zuidweg te Aagtekerke en Rapenburgweg te Meliskerke; - onderzoek plegen naar de kansen op bestaande bedrij venterreinen voor: a. herstructurering van bestaande verouderde of onaan trekkelijke bedrijfsterreinen, of gedeelten daarvan; b. inbreiding van bedrijven door een intensiever ruimte gebruik toe te passen. Bij de opstelling van het totaal be stemmingsplan voor bedrijventerreinen worden de mo gelijkheden hiervoor onderzocht; - via herstuctuering van 0,4 hectare op het bedrijventer rein Oude Zandweg te Westkapelle; - ontwikkeling van het terrein Oosterloo te Domburg, waar bestaande bedrijvenaan de Nijvèrheidsweg te Domburg uitgeplaatst gaan worden;; - onderzoek naar de mogelijkheden tot uitbreiding van het centrale bedrijventerrein De Zompe te Seroosker- ke; - onderzoek plegen naar de kansen op bestaande bedrij venterreinen voor: a. herstructurering van bestaande verouderde of onaan trekkelijke bedrijfsterreinen, of gedeelten daarvan; b. inbreiding van bedrijven door een intensiever ruimte gebruik toe te passen. - via intensiever ruimtegebruik op bestaande bedrijventerreinen. Bij de opstelling van het totaal bestemmingsplan voor bedrijventerreinen worden de mogelijkheden hiervoor onderzocht; - bezien of binnen geselecteerde gebieden, zoals op ex tensief bebouwde percelen in de kernen langs de uitval- wegen naar het buitengebied, wel kleinschalige woon-combinaties bestemmingsplanmatig toegelaten worden. Algemeen: Veere is misschien wel de meest toe ristische gemeente van Nederland met bekende badplaatsen als Dom burg, Oostkapelle, Zoutelande en Dishoek. Ook het voormalige werkei- land Neeltje Jans hoort tot het grond gebied van Veere, het gemeentehuis staat in Domburg. De rijke geschiede nis van Veere, een van de zeventien beschermde stads- en dorpsgezichten, blijkt uit de vele monumenten, die het kleine stadje heeft. Geschiedenis: De oorsprong van Veere ligt in de twaalfde of dertiende eeuw als het ge hucht Kampvere. In 1509 werd de stad door een stormvloed getroffen. Onder invloed van het adellijke ge slacht Van Borssele, Wolfert IV, huw de in 1444 de Schotse koningsdoch ter Mary Stuart. Veere werd in 1541 de stapelplaats van Schotse wil in de Nederlanden, waardoor de plaats tot grote bloei kwam. In 1600 was tien procent van de Veerse bevolking Schots, die waren vrijgesteld van de accijnzen op bier en wijn. In 1572 sloot Veere zich, met de meeste ande re Walcherse steden, aan. bij de op stand tegen het bewind van Alva. In de Republiek nam de stad een voor aanstaande positie in. Tijdens de Ba taafse Republiek werd Veere weer een arme vissershaven. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Domburg. Overige kernen: Aagtekerke, Bigge- kerke, Dishoek, Gapinge, Grijpsker- ke, Koudekerke, Meliskerke, Oostka pelle, Serooskerke, Veere, Vrouwen polder, Westkapelle, Zoutelande. Oppervlakte: 207,09 vierkante kilo meter, waarvan 74,15 vierkante kilo meter water. Inwoners: 22.033 Bevolkingsdichtheid: 166 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijkste verkeersaders: N57, N287/N288. Officiële website: www.veere.nl. Burgemeester: Rob van der Zwaag 1De Zompe, Serooskerke, 20 be drijven nog een beperkt aantal perce len beschikbaar. 2. Karreveld, Koudekerke, recent uitgebreid, op korte termijn 1,3 ha beschikbaar. Daarna nog eens 1,4 ha (tweede fase) Ondernemersveren igi ngen Federatie van Ondernemersvere nigingen in de gemeente Veere, Postbus 420, 4380 AK Vlissingen, te lefoon 0118 428000, e- mail zumconsult@zeelandnet.nl, voorzit ter C. Zuiddam. Middenstandsvereniging Veere, Postbus 27, 4351 AA Veere, telefoon 0118 506000, e- mail geelhoed@zeelandnet.nl, voorzitter B. Gideonse Ondernemersvereniging Koude kerke, Postbus 12, 4370 AA Koude kerke, telefoon 0118 552166, e- maü ovk@zeelandnet.nl, voorzitter me vrouw W. de Groot. Ondernemersvereniging Melisker ke, Sivertstraat 46, 4365 AW Melis kerke, telefoon 0118 561972, e- mail info@vanoscomputech.nl, voorzitter J. Wisse. Ondernemersvereniging Natuur lijk Oostkapelle, Domburgseweg 76, 4356 BK Oostkapelle, telefoon 0118 582897, e- mail oostkapelle@pannekoekenbakker.nl, voorzitter P. Boone. Ondernemersvereniging Seroos kerke, Postbus 3, 4353ZG Seroosker ke, telefoon 0118 593159. Ondernemersvereniging Vrou wenpolder, Dorpsdijk 7, 4354 AA Vrouwenpolder, telefoon 0118 591586, e- mail info@vrouwenpolder.nu, voorzitter H. Wattel. Ondernemersvereniging Westka pelle, Joosseweg 7, 4361 KC Westka pelle, telefoon 0118 571238, e- mail huibwest@zeelandnet.nl, voorzitter mevrouw M. Audenaerde- Huibregt- se. Ondernemersvereniging Zoute lande (Zomid), Postbus 57, 4374 ZG Zoutelande, telefoon 0118 561215, e- mail cwbierens@zeelandnet.nl, voorzitter C. Bierens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 110