Focus op samenwerking Plaats van Brabant en Zeeland gemeente Tholen tholen Bedrijventerreinen: De positie van zelfstandigen is er in de voorbije pe riode niet makkelijker op geworden. Koopkracht afvloeiing, de schreeuw om goede vakmensen en stagnerend consumentenvertrouwen zijn enkele zaken die hebben gespeeld en nog steeds spelen. De gemeente Tholen vormt hierin geen uitzondering, ook uit andere gemeenten klinken dergelijke geluiden. Toch schetst de toekomst een rooskleurig beeld voor liet ondernemersklimaat. Tholen ziet volop kansen en heeft in 'samenwerking' een goede insteek gevonden voor de toekomst. Waar bij sommigen het beeld bestaat van Tholen en Sint Philipsland als eilandje in de Zuidwesthoek, heeft deze regio zich bekwaamd in het bruggen bouwen naar andere partijen, zowel in politieke als economische zin. Een ontwikkeling over de gemeentegrenzen heen die zowel wordt toegejuicht als ondersteund. Servicepunt Een goed vestigingsklimaat is gebaat bij onderwijs dat in speelt op de wensen. Ook daar is samenwerking een aan knopingspunt voor een positieve aanpak. Onlangs is al een stap gemaakt in deze richting met het openen van een werkgeversservicepunt (WSP) in de hal van het ge meentehuis, waar de ontwikkeling van vraaggerichte reïntegratie vorm krijgt dankzij een het samenwerkings verband tussen CWI, UWV en gemeente. Werkgevers worden vanuit één centraal punt benaderd en kunnen ook op één plaats terecht met hun vragen op het gebied van arbeid. Vraag en aanbod worden beter op elkaar af gestemd, ook op de langere termijn, want het WSP hoopt eveneens inzichtelijk te krijgen aan welke arbeids krachten behoeften is - welke scholing is bijvoorbeeld gewenst? Bedrijventerreinen Samenwerking dus, tussen provincies, gemeenten, on dernemers, instellingen, onderwijs en zo verder. Tholen is zeker een volwaardige partner als het gaat om het brengen van meerwaarde aan een collectiviteit. De ge meente richt de pijlen op faciliteren: het aanbieden van voldoende en tevens aantrekkelijke ruimte aan bedrij ven. De lokale bedrijventerreinen, het strategisch (want slechts 5 minuten van de A4) gelegen regionale bedrij venterrein Welgelegen II waar in 2009 wordt gestart met een nieuwe fase, het revitaliseren van verouderde bedrijventerreinen zoals plan Noord waarvoor eind 2008 de raamovereenkomst is getekend en de herinrich ting van de Markt in Sint-Maartensdijk welke begin van het nieuwe jaar start, zijn voorbeelden van projec ten waarbij de inbreng van lokale ondernemers zeer wordt gewaardeerd. Immers;, de grote kracht daarin ligt bij henzelf. Algemeen: De gemeente Tholen bestaat uit de voormalige eilanden Tholen en Sint- Philipsland. In 1971 werden alle ge meenten op het eiland samenge voegd. De naam Tholen verwijst naar de tol die hier vroeger werd ge heven op de Eendracht, nu het Schel de- Rijnkanaal) en de Striene. Tho len is een polderlandschap met veel dijken. Er worden onder andere aard appelen en graan verbouwd. Tholen staat ook bekend om det teelt van snij bloemen. Aan de Oesterdam ligt het recreatieterrein de Speelmansplaten, waar men verschillende watersporten kan beoefenen. Geschiedenis: De oudste sporen van bewoning, die in deze omgeving zijn gevonden, da teren van rond het begin van onze jaartelling. Bij deze vondsten was een armband van git uit de Late Ijzertijd (200 voor Christus- 0) die op het veen van Sint Maartensdijk werd ge vonden. Ook bij een opgraving van Poortvliet zijn sporen van bewoning aangetroffen. Van veel latere datum zijn houtskoolresten, gevonden bij Scherpenisse. In de middeleeuwen la gen hier enige eilandjes die door be dijking van tussenliggende geulen aan een zijn gevoegd. Bekende inwoners: Marjon de Hond (Weervrouw), C.C. van de Graft (auteur), Dr. W. van den Berge, staatssecretaris van Finan ciën tussen 1959 en 1965. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Tholenr Overige kernen: Anna Jacobapol- der, de Sluis, Oud- Vossemeer, Poort vliet, Scherpenisse, Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Sint Philipsland, Stavenisse. Oppervlakte: 2254,41 vierkante ki lometer, waarvan 106,6 vierkante ki lometer water. Inwoners: 25.315. Bevolkingsdichtheid: 171 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijke verkeersaders: N257, N286, N659. Officiële website: www.tholen.nl. Burgemeester: Willem Nuis (CU). 1. Welgelegen I: Tholen, 17,6 ha, modern, gemengd 2. Welgelegen II: Tholen, 8 ha, modern, zichtlocatie, perifere detail handel, nog 4,4 ha uitgeefbaar. 3. Slabbecoornpolder: Tholen, 29,3 ha, traditioneel gemengd, nog 1 ha uitgeefbaar. 4. Noord: Tholen, 3,9 ha, traditio neel gemengd, verouderd. 5. Sint Maartensdijk: 26 ha, gem engd, deels verouderd, nog 1,2 ha uit geefbaar. 6. Sint Annaland: 9,3 ha, modern gemengd, nog 0,2 ha uitgeefbaar. 7. Poortvliet: 12, 3 ha, gemengd 8. Havenweg: Sint Annaland, 1,2 ha, verouderd. 9. Busmariteam: Sint Annaland, 1 ,-6 ha, waterspsort 10. Oud- Vossemeer: 4,3 ha, mo dern gemengd. 11. Veerdijkseweg: Scherpenisse, 5,5 ha, agrarisch. 12. Stavenisse: 1,6 ha, gemengd. 13. Prins Hendrikpölder: Sint Philipsland, 6,7 ha, gemengd, 0,9 ha nog uitgeefbaar. Ondernemersverenigingen: Middenstandsvereniging Activa, Voorstraat 50, 4697 EL St. Annaland, e- mail shjterijdegoudenleeuw@wanadoo.nl. Middenstandsvereniging Poort vliet, Paasdijkweg la, 4693 RE Poortvliet, e- mail hans@dijke.info,. Middenstandsvereniging Smal- stad, Haven 4, 4695 CP St. Maar tensdijk, e- mail info@philett.com,. Ondernemers Overleg Tholen (OOT), Postbus 52, 4695 ZH St. Maartensdijk, website www.oot.nl,. Ondernemersvereniging Tholen, Postbus 8, 4690 AA Tholen, v^èbsite www.ov-tholen.nl. Thoolse Ondernemers Federatie (TOF), Stevinweg 1, 4691 SM Tho len, e- mail tof@eendrachtbode.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 108