Met dank Uitstekend vestigingsklimaat aan de tunnel terneuzen Bedrijventerreinen: Algemeen: Terneuzen vervult een centrumfunc tie in Zeeuws- Vlaanderen. Er is bij voorbeeld een relatief groot streekzie kenhuis en een theater. Zeeland Seaports, waartoe de havens van Ter- neuzen en Vlissingen behoren, wordt gezien als de derde haven van Neder land, na Rotterdam en Amsterdam. In Terneuzen staat ook het grootste bedrijf van Zeeland, Dow Chemical. Terneuzen heeft twaalf havens, aan de Westerschelde en aan het kanaal Gent- Terneuzen. Internationaal is de stad bekend om haar coffeeshops, veel bezocht door Belgen en Fransen. Geschiedenis: De stad Terneuzen heette in de twaalfde eeuw ter Nose en komt in 1325 voor het eerst in de archieven voor. De stad lag aan een vaart die in verbinding stond met gent. In 1460 wordt de haven van Terneuzen voor het eerst vermeld. In deze haven, die lag op de plek van de huidige Markt, werden goederen overgeslagen om per trekschuit richting Gent te wor den vervoerd. Met de Pacificatie van Gent in 1576 kwam de stad in han den van de Staatsen. Terneuzen is be kend als de stad van De Vliegende Hollander, bekend uit de gelijknami ge opera van Richard Wagner. Vol gens de overlevering zou deze tegen God opstandige kapitein Willen van der Decken uit Terneuzen afkomstig zijn. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Terneuzen Overige kernen: Axel, Sas van Gent, Zaamslag, Hoek, Sluiskil, West- doqpe, Koewacht, Philippine, Bier vliet, Zuiddorpe, Spui, Zandstraat, Overslag Oppervlakte: 317,78 vierkante kilo meter, waarvan 66,34 kilometer wa ter Inwoners: 55.238 Bevolkingsdichtheid: 220 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijkste verkeersaders: N61, N62, N253, N258 Officiële website: www.terneu- zen.nl Burgemeester: Jan Lonink. De gemeente Terneuzen neemt geografisch ge zien een bijzondere plaats in. Europa ligt binnen handbereik met wereldsteden als Londen en Parijs en het Ruhrgebied binnen een straal van 300 kilo meter en op minder dan een uur rijden van Rotter dam, Breda, Antwerpen, Lille en Gent. Door de Westerscheldetunnel is er een goede verbin ding met de rest van Zeeland. Een aantal infrastructure le projecten zal dit unieke stukje Zeeland in de toe komst nog aantrekkelijker maken voor het bedrijfsle ven. Bijvoorbeeld de aanleg van de tunnel bij Sluiskil, verbreding van een aantal belangrijke verkeersaders en de aanleg van een tweede zeesluis, verbetering van de bereikbaarheid van gent voor zeeschepen. Prioriteit Het bedrijfsleven is voor Terneuzen van groot econo misch belang en behoort daarom tot een van de hoogste prioriteiten. Er wordt een actief en uitnodigend beleid gevoerd om bedrijven te begeleiden bij vestiging, ver plaatsing of uitbreiding. Door middel van het bedrijvenloket is er een duidelijk aanspreekpunt voor ondernemers, waarbij persoonlijke begeleiding centraal staat. Aan de zuidzijde van de stad ligt het direct uitgeefbare bedrijventerrein Handelspoort Zuid. Dat terrein grenst aan het knooppunt van twee belangrijke interregionale verbindingswegen en vormt daarmee een goede zichtlo- catie. Handelspoort In de directe omgeving is veel bedrijvigheid; het reeds bestaande bedrijventerrein handelspoort en een belang rijk haven- en industriegebied. In Sas van Gent wordt vlakbij de grens met België een bedrijventerrein geher structureerd op het voormalige terrein van de suikerfa briek CSM. Op dit terrein. De Sasse Poort, wordt ruim te voorzien voor kleinschalige bedrijven, bedrijfsverza melgebouwen en grotere bedrijven voör vestiging van bedrijfshallen, distributie en opslag. De gemeente is nu bezig met het ontwikkelen van een grootschalig glas tuinbouwgebied. Naast de plannen voor glastuinbouw zal er verder onder andere een multidisciplinair calami teiten oefencentrum worden gerealiseerd in de Koegors- polder. 1.Handelspoort Zuid (Terneu zen), hoogwaardige bedrijventerrein van Terneuzen, als opvolger van het bestaande Handelspoort. 2. Handelspoort (Terneuzen), grenst aan de meest zuidelijke woon wijk van de stad Terneuzen. 3.Bedrijventerrein Koegorsstraat (Terneuzen),, bestemd voor bedrij ven met kerntaken in de afvalverwer- king, 4.Polenweg (Terneuzen), in het centrum van het bestaande bedrijven terrein, alleen bestemd voor indus trie.. 5. Sasse Poort (Sas van Gent), het voormalige CSM-terrein in Sas van Gent wordt omgevormd tot een. be drijventerrein. ó.Drieschouwen (Axel), net buiten de kern van Axel, bedoeld voor klei ne tot middelgrote bedrijven in uit eenlopende sectoren. Ondernemersverenigingen: Ondernemersorganisatie Axclu- sief, Postbus 433, 4570 AC Axel, te lefoon 0115 562045, e- mail info@axel:nl, voorzitter F. Snoodijk. Ondernemersvereniging City Ter neuzen, Noordstraat 65, 4531 GD Terneuzen, telefoon 0115 621017, e- mail maison@legrand.nl, voorzitter A. Legrand. Ondernemersvereniging SSS'87 Sluiskil, Kerkplein 4541 EV Sluiskil, telefoon 0115 471568, e- mail jaakmart@knpplanet.nl, voorzitter M. Dalinga. Ondernemersvereniging Terneu zen Zuid-West (TZW), Postbus 423, 4530 AK Terneuzen, telefoon 0115 563210, e- mail secretariaat@ov-tzw.nl, voorzitter P. Koole. Ondernemersvereniging Willem Beukelszoon, Postbus 31, 4520 AA Biervliet, telefoon 0115 486100, e- mail jnwin@zeelandnet.nl, voorzitter J. van Harn. Ondernemersvereniging ZAVO, Plein 49, 4543 BK Zaamslag, tele foon 0115 432352, e- mail info@zavo.nl, voorzitter J. van Wes ten. Terneuzense Ondernemersvereni ging (TOV), Noordstraat 62, 4531 GJ Terneuzen, telefoon 0115 630272, e- mail cmterneuzen@planet.nl, voorzitter A. Stoffels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107