Toeristisch hoogstandje Businesspark paradepaardje schouwen- duiveland Algemeen; Schouwen- Duiveland is een eiland, tevens gemeente. Het eiland heeft twee vaste verbindingen naar Goe- ree- Overflakkee: de Brouwersdam en de Grevelingendam,. De Ooster- scheldekering gaat net als de Zeeland- brug naar Noord- Beveland. In de zo mermaanden is er een fiets- voetveer verbinding vanuit Bruinisse naar het schiereilandje Sint Philipsland. Op de westpunt is een duingebied waarvan fiet hoogste punt ongeveer 42 meter boven de zeespiegel ligt. Geschiedenis: Schouwen- Duiveland bestond ooit uit vier eilanden: Schouwen, Duive land, Dreischor en Bommenede. In de loop der eeuw.en zijn die door mens en natuur aan elkaar gegroeid. De meeste steden en dorpen dateren uit de 12de en 13de eeuw. De vier ei landen kregen toen ringdijken. De strijd tegen het water komt telkens weer terug in de lange geschiedenis. Inpolderingen en dijkdoorbraken wis selden elkaar af. .In de Middeleeu wen groeide Zierikzee uit tot een van de belangrijkste steden,van Hol land en Zeeland. Koopvaardij, visse rij, lakennijverheid en zoutindustrie waren de pijlers» van de welvaart. Veel jonger is Brouwershaven, dat vanaf 1440 als stad wordt vernield. Vanaf de 18de eeuw taande de in vloed van de beide steden. Meer werd Schouwen-Duiveland een ei land waar de landbouw de boven toon voerde. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Zierikzee. Overige kernen: Brijdorpe, Brou wershaven, Bruinisse, Burgh, Burg- sluis, Dreischor, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Kerkwerve, Looperska- pelle, Moriaanshoofd, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noordwelle-, Ooster- land, Ouwerkerk, Renesse, Scharen- dijke, Schuddebeurs, Serooskerke, Siijansland, Westenschouwen en Zonnemaire. Oppervlakte: 488,94 vierkante kilo meter, waarvan 257,87 vierkante kilo meter water Inwoners: 34.152 Bevolkingsdichtheid: 147 inwo ners per vierkante kilometer. Belangrijkste verkeersaders: N57, N59 en N256 Officiële website: www.schou- wen-duiveland.nl Burgemeester: Vacant. De centrale ligging van Schouwen- Duiveland als de poort van Zeeland maakt deze gemeente tot dè ideale vestigingsplaats voor kantoren,,bedrij ven en lichte industrieën. Steden als Rotterdam, Breda, Vlissingen,Temeuzen, Gent en Antwerpen liggen op een afstand van een uur tje of iets meer rijden. Ondernemers die niet de hectiek van de grote industrieterreinen van de havensteden zoe ken, maar zich wel strategisch willen vestigen, vinden op Schouwen- Duiveland de ruimte die zij zoeken. En met de huidige technieken in het data- en communica tieverkeer is het lang niet altijd nodig om vlakbij de op drachtgevers of leveranciers te zitten. Steeds vaker ver loopt de communicatie via internet en kunnen" onderne mers ervoor kiezen om hun kantoren, bedrijven en werkplaatsen op rustigere en vaak goedkopere locaties te brengen. Zakenpark Het paradepaardje onder de regionale bedrijventerrei nen is het Business Park Schouwen- Duiveland. Dit mo derne zakenpark wordt ontwikkeld aan de provinciale hoofdverbinding tussen Noord en Zuid, de Midden- Zeelandroute. Met de randstad, Brabant en België min of meer om de hoek is het Businesspark een aantrekkelij ke uitvalsbasis voor bedrijven. Hier kunnen kantoren en bedrijven zich vestigen die behoefte hebben aan een kwalitatief uitstekende zichtlocatie op een bijzondere toplocatie. Alle eisen die een kritische ondernemer aan zijn vestigingsplaats stelt, worden in het Buriness Park gehonoreerd: goed bereikbaar met auto en openbaar vervoer, aantrekkelijk uitgevoerd, kwaliteitsbewaking en van alle gemakken voorzien. Inmiddels is de eerste fase van ontwikkeling gestart en is de nieuwe ontslui ting de rand van Zierikzee. Moderne voorzieningen De ondernemer kan over ultramoderne voorzieningen beschikken die zorgdragen voor een efficiënte bedrijfs voering. Alle bedrijven worden verenigd in het parkma nagement. Dit parkmanagement regelt onder meer het onderhoud van de groenvoorzieningen en de beveili ging. Daarmee wordt de kwaliteit van het park be waakt. Maar ook bijvoorbeeld het collectief inkopen van telecommunicatie, energie en de afvalinzameling kunnen onder het parkmanagement vallen. Dat zorgt er voor dat de investering voor een kantoor of bedrijf op het Business Park Schouwen- Duiveland een waardevol le investering voor jaren is. 1. Spui weg: Spui weg in Brouwers haven is een lokaal bedrijventerrein. 2.Bruinisse:is een lokaal bedrijven terrein.. 3: De Roterij: in Haamstede is een lokaal bedrijventerrein. 4. De Weel: in Nieuwerkerk is be doeld als verplaatsings- of hervesti gingslocatie voor lokale bedrijven. 5. Oosterland: is een vestigingsloca tie voor bedrijven die vanuit mi lieu-overwegingen niet in de kern passen. 6. Duinzoom: in Renesse, lokaal. 7. De Lelie: in Scharendijke 8. Groeneweegje in Zierikzee 9. Straalweg: in Zierikzee 10. Zuidhoek; in Zierikzee. 11. Boerenweg: aan de westzijde van Zierikzee. 12. Business Park: Ondernemersveren igin gen CBMC Nederland (Christian Busi ness and Management Commit tees), Postbus 195, 4300 AD Zierik zee, telefoon 0111 456161e- mail info@cbmc.nl, voorzitter C. Deur- loo. Nieuwerkerkse Ondernemers Vereniging (NOV), Poststraat 22, 4306 CA Nieuwerkerk, telefoon 0111 641602, e- mail ja- net.brouwer@hetnet.nl, voorzitter C. Steenpoorte. Ondernemerskring Schouwen- Duiveland (OSD), Postbus 187, 4300 AD Zierikzee, telefoon 0111 698181, e- mail info@osdsignaal.nl, voorzitter O. Verwest. Ondernemersvereniging Brou wershaven, Haven ZZ 11, 4318 AJ Brouwershaven, telefoon 0111 692163, e- mail beef@zeelandnet.nl. Ondernemersvereniging Burgh- Haamstede, De Rotery 8, 4328 BA Burgh- Haamsttede, telefoon 0111 651617, e- mail info@burgh-haamste- deaanzee.nl, voorzitter M. Lemsom. Ondernemersvereniging Ooster land OVO, Groenendaal 3, 4307 AM Oosterland, telefoon 0111 643350, e- mail elouwerse@zeelandnet.nl, voorzitter W. Louwerse. Ondernemersvereniging Renes se, Roelandsweg 8, 4325 CS Renes se, telefoon 0111 461358, e- mail info@ovr.nl, voorzitter A. van Leeu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103