Alles draait om toerisme noond-beveiand Een goed jaar voor gemeente noord-beveland Bedrijventerreinen: gemeente peld aan de toeristische webportal van Noord-Beveland (www.noordbevelandtoerisme.nl). De informatiegids wordt gratis verspreid onder de toeristen en bevat naast veel informatie over het eiland ook een evenementen overzicht en toeristische kaarten. Buitenom de toeristische bedrijvigheid beschikt ons ei land ook over enkele bedrijventerreinen. De bedrijvig heid die hier plaatsvindt sluit qua aard een schaal aan bij de omgeving of dorp waar het toe behoort. Ingezet wordt op duurzaamheid en kwaliteit. Het bedrijventer rein Havens Kamperland wordt momenteel getransfor meerd naar een meer recreatieve bestemming. Naast een planetarium, lasergamecentrum en restaurant komt hier ruimte voor woningbouw, bedrijvigheid en andere aantrekkelijke recreatievevoorzieningen. Ook wordt de landbouwhaven omgevormd naar een aantrekkelijke jachthaven. Goed jaar Noord-Beveland heeft het in economisch opzicht goed gedaan in 2008. Op 10 november jongst leden is in Den Haag de uitreiking geweest van de MKB-vriende- lijkste gemeente van Nederland. Voor de provincie Zee land is de gemeente Kapelle op plaats één geëindigd en de gemeente Noord-Beveland op plaats twee. Noord-Beveland staat landelijk op 44 (van de 443). Ook werd Noord-Beveland in 2008 tweede in de ver kiezing van het Schoonste Strand. Algemeen: Noord- Beveland is een eiland en te vens een gemeente. Het eiland is met twee dammen met het vasteland ver bonden. Ten noorden van Noord- Beveland ligt de Oosterschelde, ten zuiden het Veerse Meer. Het eiland is geheel vlak en ligt een meter boven zeeniveau. Noord- Beveland is een van de dunstbevolkte gebieden van Nederland. In 1995 ontstond de ge meente uit een fusie van de gemeen ten Kortgene en Wissenkerke. Geschiedenis: Bij Colijnsplaat heeft zich ooit een tempel bevonden die gewijd was aan Nehalennia, een keltisch- Germaanse beschermgodin van vissers en zeelui. Rond deze tempel ontstond een han delsnederzetting die Ganuenta werd genoemd. Aan het eind van de derde eeuw raakte het gebied ontvolkt als -gevolg van invallen van Germanen en wegens aanhoudende overstromin gen. Vanaf 700 begonnen de schor ren weer bevolkt te raken en in 1100 werd te Welle de eerste kerk ge bouwd. In 1598 werd Noord- Beve land gedeeltelijk ingepolderd, de dor pen Colijnsplaat en Kats werden aan gelegd, in 1652 volgde Wissenkerke, in 1668 Geersdijk en in 1684 de rest van het eiland. Bijzonderheden Hoofdplaats: Wissenkerke Overige kernen: Colijnsplaat, Geers dijk, Kamperland, Kats, Kortgene. Oppervlakte: 120,29 vierkante kilo meter, waarvan 34,21 vierkante kilo meter water. Inwoners: 7270. Bevolkingsdichtheid: 85 inwoners per vierkante kilometer. Belangrijkste verkeersaders: N57, N255 en N256. Officiële website: www.noord-be- veland.n. Burgemeester: Henny van Kooten (SGP). 1.Oostzeedijk, Colijnsplaat, 7 ha, nog beschikbaar 1,7 ha. 2. Het Rip, Kamperland, 3,2 ha, vol 3. Het Rip II, Kamperland, 1,8 ha, vanaf eind dit jaar. 4. Kamperland Haven, 4,5 ha 5. Molenpad, Kamperland, 2,2 ha 6. Kats Haven, 10 ha. 7. Groenvoerdrogerij, Kortgene, 4 ha. 8. Torendijk, Kortgene, 1,1 ha. 9. Cruijckelcreke, Wissenkerke, 5,6 ha, nog beschikbaar 1,2 ha. Ondernemersverenigingen: Ondernemersvereniging Colijns plaat, Oost Havenstraat 2, 4486 Co lijnsplaat, telefoon 0113 693300, e- mail info@depree.nl, voorzitter J. Kalle waard. Ondernemersvereniging Kamper land, Noordstraat 40, 4493 AH Kam perland, telefoon 0113 371327, e-mail llikweertj@zeelandnet.nl, voorzitter I. de Regt. Ondernemersvereniging Kortge ne, Weststraat 114484 AA Kortge ne, telefoon 06 51957982, e- mail hopmanlights@kpn-officedsl.nl, voor zitter H. Doddema. Ondernemersvereniging Wissen kerke, Julianastraat 4, 4491 GB Wis senkerke, telefoon 0113 371324, e- mail pdelooff@zeelandnet.nl, voorzit ter D. Hage. Zes dorpskernen - Kamperland, Wissenkerke, Co lijnsplaat, Geersdijk, Kats en Kortgene - geven Noord-Beveland een uniek karakter. De economi sche pijlers van de gemeente zijn het toerisme en de akkerbouw. Ondernemers In 2008 zijn diverse projecten van de grond gekomen die door de ondernemers gezamenlijk worden uitge voerd. In 2009 zal zeker op deze voet verder worden ge gaan. Er zal onder andere een toeristische informatie gids verspreid worden die via een nieuwsbrief is gekop- Omringd door waterden gelegen in het groene hart van Zeeland, is Noord-Beveland een prachtige gemeente om te wonen, te werken en te recreëren. Met zo een 1.400.000 overnachtingen per jaar is het toe risme een duidelijke economische basis voor de kleinste gemeente van Zeeland. Dit is niet altijd zo geweest want van oorsprong is Noord-Beveland een landbouw- gemeente. Niet alleen het aantal overnachting is ken merkend voor het toerisme, een deel van onze bevol king is ook werkzaam in deze branche. De gemeente probeert het toerisme in Noord-Beveland te stimule ren. Hiervoor heeft zij verschillende middelen in han den, de Coördinator Toerisme is er hiervan een. Dit is eén gezamenlijk initiatief van de gemeente, de Kamer van Koophandel en de Rabobank. Haar taak is het be vorderen van samenwerking tussen de ondernemers ter vergroting van het investeringspotentieel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101