de hemel, voor iedereen' Twirlverenigingen Gezinscoach van gemeente vangt Nederlands kampioen jt i ti. wachtliistkmderen tiideliik op Interkerkelijke week voor gebed in Goes Herdenking van Watersnoodramp 1953 Auteur Rik Launspach vertelt over debuut Geloven Nu steekt in op verdieping in geloof Gospelkoor Vivit zingt in Barbesteinkerk B PZC Dinsdag 20 januari 2009 19 GOES - De twirlverenigingen The Showgirls uit 's-Heerenhoek en de Twirl en Dancefactory uit Kapelle vielen afgelopen weekend in de prijzen bij de Nationaal Kampioen schappen in Nieuwegein. Beide clubs werden in verschillen de categorieën nationaal kam pioen. The Showgirls scoorden met het juniorenteam beginners, leeftijd 12 tot 16 jaar, de eerste prijs in twirlen. Het andere team in de ze leeftijdscategorie haalde goud bij freestyle. Ook bij de solisten ging eremetaal naar Zeeland. Inge Cortin (Showgirls) haalde goud. De Twirl en Dancefactory kreeg twee maal goud voor de solisten Evita van Oeffelen in danstwirl en Mandy Houtekamer in twirling. Daarnaast werd ook zilyer en brons gehaald in Nieuwegein. weblog op www.pzc.nl/twirlsters ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland vangt kinderen en hun ouders op die al lang op de wachtlijst staan voor pedagogische thuishulp. Daarmee doet de ge meentelijke gezinscoach het werk dat Agogische Zorg Zeeland (AZZ) op Schouwen-Duiveland laat lig gen. „Wij laten een kind niet in de kou staan", zegt wethouder Gilles Hou tekamer. „Dat is het uitgangspunt. Daarom bieden wij tijdelijk hulp van een gezinscoach of ondersteu ning vanuit thuiszorg." De hulp stopt zodra het kind bij AZZ aan de beurt is. De wachttijden voor hulp verschil len sterk per regio. Op Schou wen-Duiveland moeten nieuwe cliënten anderhalf jaar wachten. Het gaat om kinderen die intensie ve pedagogische thuishulp nodig hebben. Wethouder Houtekamer vindt dat deze kinderen niet zo lang op hulp kunnen wachten en daarom is gekozen voor tijdelijke steun vanuit de gemeente. GOES - De wereldwijde interkerke lijke gebedsweek wordt ook deze week in Goes gehouden. In Neder lands coördineert de Evangelische Alliantie deze diensten. Het thema is: 'Een in Gods hand'. Van 19 tot en met 23 januari zijn in Goes verschillende gebedsdien sten te bezoeken die door mensen uit diverse kerken worden geleid. Vanaf vanavond zal dagelijks van 19.00 tot 20.00 uur een dienst in de Zuidvlietstraat 37 worden ge houden. Iedereen is welkom om bij één of meerdere gebedsmomen ten aanwezig te zijn. OUWERKERK - De slachtoffers van de Watersnoodramp 1953 worden op zondag 1 februari herdacht bij het Watersnoodmonument in Ou- werkerk. Het gemeentebestuur legt een krans en loco-burgmeester Wijn and Renden, houdt een toespraak. De bijeenkomst bij het waters noodmonument naast de caissons van het museum begint om 14.00 uur. Schouwen-Duiveland telde destijds 532 slachtoffers. GOES - Auteur Rik Launspach ver telt dinsdag 3 februari in boekhan del De Koperen Tuin in Goes over zijn debuutroman 1953. Launspach is bekend als acteur uit onder meer de televisieserie Bij na der inzien en de film Oeroeg. In zijn debuutroman draait alles om twee mensen die door het nood lot worden verbonden. Het boek gaat over de Watersnoodramp en de drijvende kracht van de liefde. De aanvang is om 19.30 uur. De en tree is vijf euro. '~Wj pagina 28: boekrecensie 'Heftige mix aan feiten en fictie' GOES - Geloven Nu start deze maand met twee gespreksgroepen in het pastoraal centrum aan de Zusterstraat in Goes en de pastorie aan de Kerkdreef in Heinkens- zand. In een ongedwongen sfeer komen de deelnemers bijeen om de eigen manier van geloven te ver kennen en uit te diepen. In iedere bijeenkomst staat een bijbeltekst centraal. Meer informatie over data is te ver krijgen bij Willy Martens (0113-220896) en Wiel Hacking (06-17598152). HEINKENSZAND - Gospelkoor Vivit geeft op zaterdag 31 januari vanaf 19.30 uur een concert in de Barbesteinkerk in Heinkenszand. Het koor brengt het programma reUniek, dat is gebaseerd op het te levisieprogramma De Reünie. Twee voormalige klasgenoten worden gevolgd in hun leven. De een stelt God centraal in zijn leven, terwijl de ander het geloof juist afwijst. Het koor belicht hun leven aan de hand van gospelnummers van on der andere Michael W. Smith en Chris Tomlin. De Grot van Massabielle, waar Maria aan Bernadette Soubirous verscheen. foto Leon Bracke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75