Volkstuinders willen burgerwacht 17 25 99hi%# Uw 9 U 9 9 9mI BEVELANDEN-THOLEN Vandalen houden huis op tuintjescomplex aan Ploegweg in Goes-West. Vlaketunnel dicht na Vermiste vrouw (19) klapband vrachtwagen uit Tholen is terecht Aannemer Bouwgroep Zuid in Goes is failliet Cross NS gaat meer fietsen verhuren in Zeeland Delta kan de kerncentrale best zelf betalen mmsm Dinsdag 20 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel GOES - De tuinders van het volks tuinencomplex aan de Ploegweg in Goes-West overwegen een bur gerwacht in het leven te roepen om vernielingen van hun eigen dommen te bestrijden. Aan de tuintjes werd het voorbije weekeinde voor duizenden euro's schade aangericht. Tuinhuisjes en kassen zijn met grof geweld ver nield. Ook een aantal verkeersbor den aan de Ploegweg is afgebro ken. Volkstuinder Joop Minnaar schrok zich zondag een hoedje toen hij bij zijn schuurtje aan kwam. Hij had al van een neef ge hoord dat vandalen zich hadden uitgeleefd op het complex. Maar dat het zó erg zou zijn, had hij niet verwacht. „Een tuinhuisje dat de ze week zou worden geplaatst, was in de sloot gegooid. Een ander huisje is met de grond gelijkge maakt en mijn vogelnetten zijn met messen kapotgesneden. Over al lag glas en gereedschap. De scha de loopt in de tienduizenden eu ro's. Die gasten moeten onder de modder hebben gezeten, want het is er met dit weer een grote blub- berzooi", aldus Minnaar. De volkstuinen aan de Ploegweg bestaan al zo'n twintig jaar. „Ze bleven altijd gevrijwaard van ver nielingen. Tot vorig jaar augustus. Toen werd er voor het eerst een W* Vandalen hielden het voorbije weekend huis op het volkstuinen complex aan de Ploegweg in Goes. De tuinders vrezen dat het niet bij deze ene keer blijft. spoor van vernielingen achtergela ten. Twee weken geleden is een deur van een huisje ontwricht en het voorbije weekeinde is dus hele maal de vlam in de pan geslagen Die schade overleven we wel weer, maar we zijn vooral bang dat het niet bij deze keer blijft." Minnaar deed gisteren aangifte bij de politie. „Ik heb meteen aangege ven dat wij een burgerwacht wil len instellen. Ik snap best dat de politie niet altijd overal tegelijk kan zijn. Maar wellicht kunnen we de vandalen op deze manier op he terdaad betrappen. Zonder opge fokt te handelen, hoor. Mijn volks tuintje is mij echt geen mes in mijn buik waard. Als het prijs is, schakelen we meteen de politie in", aldus Minnaar. De politie is van het plan op de hoogte. „Als een van de tuinders op pad gaat, melden ze ons dat. We snappen dat deze mensen boos en verdrietig zijn, maar het blijft de vraag of een dergelijk ini tiatief helpt. Wij scherpen het toe zicht op het complex aan", aldus politiewoordvoerder Alwin Don. Hij roept getuigen op zich bij de politie te melden. De tuinders vinden de schade aan hun volkstuinen vervelend, maar zijn vooral bang dat de vandalen na herstelwerkzaamheden weer toeslaan. foto Ronald den Dekker GOES - De Vlaketunnel was maan dagavond enige tijd dicht voor ver keer in de richting Vlissingen. Een Duitse truck met oplegger had tegen zeven uur in de tunnel een klapband gekregen en raakte de tunnehvand. Daarna lekte er diesel uit. Besloten werd de tunnel af te sluiten om rustig te kunnen opruimen. Er ontstond een file van enkele kilometers. - Na half acht ging één rijstrook weer open. THOLEN - De vermiste Nadira El Ji- lali uit Tholen is weer terecht. De negentienjarige vrouw liep op vrijdag 2 januari weg van huis. Sindsdien vernam niemand nog iets van haar. Inmiddels heeft de Zeeuwse poli tie haar getraceerd. De politie wil verder geen mededelingen doen over de vermissing. Het was niet de eerste keer dat het meisje van huis wegliep. GOES - Aannemingsbedrijf Bouw groep Zuid BV in Goes is failliet. Bij het bedrijf werkten elf mensen. Bouwgroep Zuid heeft de deuren moeten sluiten als gevolg van de kredietcrisis. Curator C. Nuis ver wacht niet dat er een doorstart mo gelijk is. Bij Timesavers International in Goes zijn door de crisis vorige week ook al elf mensen op straat komen te staan. De Middelburger is, watje noemt, een sportieve rijder. Tot voor kort vertelde hij ook trots dat hij tijdens een slipcursus zelfs complimenten kreeg van de zeer ervaren instruc teur voor zijn beheersing van het gaspedaal, het stuur en het rempe daal Afgelopen weekeinde, op be zoek bij familie, washij direct zeer geïnteresseerd toen hij hoorde dat Tip? redactie@pzc.nl de negenjarige Marijn van Sint een Wii had gekregen. Hij wilde maar wat graag een potje crossen tegen zijn kleine neefje. Met een glimlach nam hij de uitdaging aan en beloofde het zakgeld te vertien voudigen als het neefje zou win nen. Bij vertrek nodigde Marijn zijn oom, die wat zuinig keek, uit toch vooral snel terug te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73