had ik nog nooit gezien' Van der Kamp pakt prijzen, maar is niet tevreden Zeeuwse zwemploegen hoeven niet bang te zijn voor degradatie Remise voor Smeets met Van Wely Duivenmelker uit Noordwelle mist te vaak zijn eerstgetekende. Koploper Luctor et Emergo ziet eerste achtervolger naderen. Belangrijke zege voor darters Bar de Belt Maugeri bondscoach van waterpolosters ADO-trainer Wetzel één duel geschorst Derde plaats karateka Saveria Angnoe Craig Bellamy naar Manchester City Ajax wil Gentenaar niet laten gaan Louis en Francine van Ingelgem zijn vertrouwde gezichten bij de wereldbeker in Sluiskil. WIJK AAN ZEE - Jan Smeets en Loek van Wely zijn gisteren remise over eengekomen in de derde ronde van het Corus schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Ook Daniël Stellwagen hield een halve punt over aan zijn partij te gen de Armeniër Levon Aronian. De Oekraïense favoriet Vassili Ivan- tsjoek verloor van Teimoer Radja- bov uit Azerbeidzjan. De Ameri kaan Gata Kamsky won van de Rus Alexander Morozevitsj. Na de derde ronde gaan er nu vijf door Fred Rabout NOORDWELLE - Gerard van der Kamp, die aan de Dorpsring in Noordwelle woont, leert zijn jon ge duiven op vanaf Neeltje Jans. Het is immers vanuit die richting dat ze, willen ze de prijzen pak ken, moeten komen op de latere concoursen. Ze kwamen daar in het seizoen 2008 ook weer veelvul dig vandaan. Van der Kamp werd afgelopen sei zoen in het Samenspel 6 generaal met bijna vijfduizend punten voorsprong op de uittredende ge neraal Jan-Jaap Bolier uit Scherpe- nisse. Hij werd in het Samenspel 6 kampioen hok op de vitesse schakers aan de leiding met twee punten. Naast Smeets zijn dat Kamsky, de Oekraïner Sergei Karja- kin, de Slowaak Sergei Movsesian en Radjabov. Hij deed gedurende zijn leven zo ongeveer alles in de schaakwe reld. Berry Withuis schreef boe ken, werkte voor kranten, bedacht leermethoden en zette mede toer nooien op. De creatieve duizend poot overleed vrijdag op 88-jarige leeftijd in zijn woonplaats Zut- phen. Dat maakte schaakbond (oud en jong) en op de natoer. Duifkampioenschappen waren er op de vitesse oud en vitesse jong. Met de oude was hij goed voor één en twee, met de jonge waren de eerste vijf plaatsen voor hem. In de vereniging waren er veer tien overwinningen met vaak 'ket tinguitslagen', zoals op Morlin- court. En tijdens de sluitingsprijs van de Zeeuwse duivensport wa ren er 41 prijzen voor de 44 inge- korfde duiven. Desondanks is de Schouwse dui venmelker niet heel tevreden. „Ik mis nog te veel mijn eerstgeteken de. Dat komt doordat mijn geheu gen niet meer is wat het ooit was en ik te veel duiven hebben die het kunnen. Dan blijft het moei lijk om vooraf aan te geven welke je als eerste in de klok zal heb ben." KNSB bekend. Withuis was onder meer de bedenker van het beken de systeem van het konings-, to ren- en pionnendiploma om kin deren te leren schaken en het be haalde niveau te belonen. Hij schreef in de jaren zeventig een les boek voor de schaakbond. Hij bestierde samen met zijn vrouw talloze keren de persdienst van de grote toernooien, voor de eerste keer in 1956. Dikwijls schreef hij meteen na afloop het toernooiboek. Van der Kamp vervolgt: „Ooit had ik mijn '83', een kras doffertje dat er altijd was. Die heb ik vorig jaar op mijn kweekhok geplaatst, omdat ik bang was dat ik hem zou kwijtraken tijdens een con cours. Hij heeft met de kweek nog niet gebracht wat ik hoopte, hij heeft tot op heden nog maar enkel duivinnetjes voortgebracht. Die hebben het als jonge duif goed gedaan, maar aangezien ik met oude duiven als speltype het weduwschap met doffers beoefen, heb ik aan die duivinnetjes om te concoursen nog weinig." Gerard van der Kamp eindigde in 2008 in het provinciaal kampioen schap vijfde, tussen de grote jon gens. „Als ik nu nog een keer mijn aangeduide wat beter naar huis krijg, zit er wellicht nog meer in." doör Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De Zeeuwse zwem- clubs werkten afgelopen weekein de hun derde ronde van de zwem- competitie af De hoogst genoteerde Zeeuwse ploeg De Stormvogel maakte in de A-afdeling in Tilburg een valse start. Op de 4x200 meter vrije slag maakte de vrouwenploeg een fou te wissel. De daardoor opgelopen achterstand heeft zeker gevolgen voor de totaalscore. De Vlissingers staan nu zestiende. Savannah Leen heer viel op. Ze noteerde 2.52,90 op .de 200 meter schoolslag. Dat was goed voor een Zeeuws record bij de 13-jarigen. Judith Stap verbe terde haar pr op de 200 meter rug slag naar 2.21,69 (ZR 16-jarigen). Manon Minneboo pakte het ZR op de 200 meter schoolslag voor 16-jarigen in 2.44,08. De Schelde en Scheldestroom zijn middenmoters in de B-afdeling. De Zeeuwse zwemteams hoeven niet te vrezen voor degradatie. De meeste ploegen bivakkeren in de middenmoot. Luctor gaat aan kop van de C-klasse. MIDDELBURG - De darters van Bar De Belt hebben in de negende- ron de van de Superleague een belang rijke overwinning geboekt. Tegen Schoenmaten Oosterhout werd het 6-4. Jelger Tuinstra zorg de in de laatste partij met een zege op de sterke Corné van Maastrigt voor de eindoverwinning. Dankzij de zege zijn de Soubur gers een stevige middenmoter. In de volgende wedstrijd treffen ze Yip Plaza uit Goes. ZEIST - De Italiaan Mauro Maugeri is door de zwemboncHCNZB aan gesteld als bondscoach van de Ne derlandse vrouwenwaterpolo- ploeg. Maugeri is de opvolger van Robin van Galen, die vorig jaar in Peking met Oranje goud op de Olympische Spelen veroverde. Maugeri tekent vandaag bij de KN- ZB een contract tot en met de Olympische Spelen van Londen (2012). ZEIST - ADO-trainer André Wetzel moet komende donderdag tijdens de bekerwedstrijd tegen FC Twen te op de tribune plaatsnemen. De KNVB heeft de oefenmeester voor een wedstrijd geschorst wegens aanmerkingen op scheidsrechter Ruud Bossen afgelopen zaterdag. Wetzel had Bossen in de rust van het thuisduel tegen Heracles (2-2) aangesproken omdat hij het niet eens was met een aantal beslissin gen van de arbiter. De Zeeuws-Vlaamse ploegen draaien mee rond de vijftiende plaats. ZC Koewacht vocht zich zondag veilig bij de eerste twintig in de C-afdeling, die het Middel burgse Luctor et Emergo nog steeds aanvoert. Koewacht staat nu negentiende, de nummers 21 tot en met 25 zijn veroordeeld tot een kruiswedstrijd in het kader van promotie/degradatie. Zoals het er nu naar uit ziet, hoeft geen enkele Zeeuwse ploeg met een extra wedstrijd rekening te hou den. Luctor et Emergo had in de derde competitieronde overigens niet de snelste totaalscore. Door flink wat afmeldingen bij Luctor was ZC Val kenburg ruim twee minuten snel ler. De marge tussen de twee kop lopers is daarmee geslonken tot- 7 seconden. Bij de wedstrijden in Terneuzen maakte Kevin Hondsmerk een ij- zersterke indruk. Met 2.29,34 op de 200 meter schoolslag was hij ra zendsnel. Cees van Houwelingen was goed voor een Masterrecord op de 200 meter schoolslag in 2.42,52. Judith Zijleman verbeterde in Goes (districtswedstrijd) de 50 meter vrije slag voor 35-39 jarigen naar 31,51 en Linda van de Ree zwom een 1.29,45 op de 100 meter schoolslag vrouwen 45-49-jarigen. MIDDELBURG - Karateka Saveria Angnoe is op een sterkbezet Ito- su-katatoernooi in het Brabantse Waspik op de derde plaats geëin digd. Saveria Angnoe, lid van de Vlis- singse vereniging Zanshin, slaagde in Waspik tevens voor het examen scheidsrechter kata bij de D-licen ties. Haar clubgenoten Edward Verheye en Ronald Willems slaagden in Waspik voor hetzelfde examen. MANCHESTER - Craig Bellamy ver trekt van West Ham United naar Manchester City. Met de overgang van de aanvaller is naar verluidt een bedrag van 16 miljoen euro ge moeid. Mansour Bin Zayed Al, de eigenaar van Manchester City, wil zijn club de komende weken op veel plaatsen versterken. Geld lijkt geen enkele rol te spelen. AC Mi lan heeft al een bod van ï$o mil joen euro op Kaka ontvangen. AMSTERDAM - Ajax-trainer Marco van Basten wil Dennis Gentenaar niet laten vertrekken in de winter stop. Het contract van de derde doel man loopt aan het einde van dit seizoen af Gentenaar wil graag weg, maar Ajax acht de 18-jarige Sergio Padt nog niet rijp genoeg om als derde doelman te acteren achter Maar ten Stekelenburg en Kenneth Ver meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69