Nieuwerkerk krijgt tijd om te groeien om kinderen en hun ouders over de drempel te trekken S No"rd°^r ESSE Plan zagerkweek stukken kleiner L S PZC Dinsdag 20 januari 2009 I 19 - iv (bso). „En we willen de kinderop vang toegankelijk maken voor mensen die het nog niet kennen. Laten zien wat we nu eigenlijk pre cies doen", verklaart unitmanager Marleen Noordijk van De Bevelan- den. Dat is nog lang niet bij ieder een bekend. „Of mensen weten het wel, maar lopen niet snel zo maar even binnen, om eens rond te kijken of informatie op te vra gen." Met creatieve workshops en toneelmiddagen worden drempels geslecht. Bso Villa Lariloff in Ren- esse viert het ruim één jaar oude bestaan met drie toneelmiddagen (21 en 28 januari en 4 februari). Al le kinderen van basisscholen de Stove en 't Staepel'of kunnen mee doen met het instuderen van een toneelstuk. Dinsdag 10 februari worden de toneelstukjes voor fami lie en andere belangstellenden op gevoerd. Na een - door ruimtege brek - moeizame start zitten de kinderen van Lariloff er nu prins heerlijk bij in een zijruimte vaïi het dorpshuis. Leuk om dat aan an deren (potentiële klanten) te laten zien, vindt directeur Elly Brand. Bij Villa Olivier in Burgh-Haamste- de (14 en 21 januari) en Villa Ma thilda (28 januari en 4 februari) in Dreischor worden schilderijen ge maakt. Bij Pluim in Nieuwerkerk (11 en 18 februari) en Isabella in Zierikzee (4 en 11 maart) worden workshops gipsen maskers maken gegeven. Het speciale activiteiten aanbod geldt ook voor de drie Zie- rikzeese peutergroepen. Bij peuter- groep Villa Babbelbet (in de Theo Thijssenschool) in Zierikzee is vo rige week een eerste peutergymses- sie gehouden. De peuters van Villa Lispeltuut (Binnen de Veste) en Villa Isabella ('t Kofschip) volgen respectievelijk 27 januari en 10 fe bruari. Ook peuters die niet bij de kinderopvangorganisatie zijn inge schreven, mogen meedoen. Op het programma staan peuterdans en peutergym met aansluitend schminken en koffie drinken. 'Lek ker bewegen' heeft de bijzondere aandacht van De Bevelanden, wijst Noordijk onder meer op de speciale sportbso in Kapelle. „En peutergym is iets wat je ook nog heel goed samen met de ouders kunt doen." De Bevelanden heeft acht Cios-ers in huis, die zorgen voor een activiteitenprogramma. Samen vormen zij het zogenaamd sportcreateam. Van links naar rechts: Pedagogisch medewerker Mariska Mijnheere, unitmanager Marleen Noordijk en pedagogisch medewerker Sandra Loos met Madelief Bal. foto Dirk-Jan Cjeltema NOORDCOUWE - Gospelkoor Toge ther treedt zondag 25 januari op in de dorpskerk van Noordgouwe. Dat gebeurt tijdens een speciale kerkdienst in het kader van 'het ge bed om de eenheid van alle chris tenen'. Het gospelkoor, dat 38 le den telt, staat onder leiding van Marianne van Dijke uit Nieuwer kerk. Het repertoire van Together bestaat vooral uit Engelstalige go spels. Together, die met een vast combo speelt, heeft al meerdere cd's geproduceerd. De dienst be gint om 10.00 uur. MIDDELHARNIS - Vijftien dwars fluit- en twintig vioolleerlingen van de muziekschool Goe- ree-Overflakkee verzorgen vrijdag 23 januari een presentatie in het Diekhuus in Middelharnis. Ook het gemengd ensemble, een orkest van 25 personen onder leiding van Wim Soeters, is van de partij. Dit orkest kent een bijzondere instru mentele samenstelling, omdat alle mogelijke instrumenten meedoen. Met een gevarieerd programma als gevolg. De leerlingenpresentatie begint om 19.30 uur. door Frank Balkenende KAPELLE - Zagerkweekbedrijf Delta Farm heeft geen dertig hectare aan kweekbassins meer nodig in de Willem Annapolder in Kapelle. De onderneming wil zijn investe ring tot maximaal drie hectare be perken. Daarop zal het bedrijf pie ren kweken voor het Franse be drijf Hemarina, dat het pieren- bloed gebruikt voor de experimen tele productie van kunstbloed. Delta Farm, een zusterbedrijf van zagerkwekerij Topsy Baits in Wil- helminadorp, heeft haar oorspron kelijk plan fors moeten inkrim pen, omdat de vraag naar duur zaam geproduceerd én vismeelvrij visvoer fors is gedaald. Directeur Bert Meijering: „Een bedrijf als Nu- treco wil er bijvoorbeeld niet aan. Dat kiest voor het gangbare pro duct. Zo krijgt het duurzame vis- meelvrije segment nauwelijks ruimte." Doel was vooral de groeiende markt in Azië te bedie nen. Daarbij zouden zagers dienen als voer voor viskweek. Productie voor sporthengelaars in het verre oosten heeft volgens Meijering geen zin, omdat er met zeeaas i prijs niet te concurreren valt. Daar om richt Delta Farm zich nu volle dig op de kweek van zeepieren voor de farmaceutische industrie. Meijering is benaderd door de Franse wetenschapper Franck Zal, eigenaar van Hemarina in Bretag- ne. Dat is bezig uit zeepieren de hemoglobine te benutten voor pro ductie van kunstbloed. In eerste in stantie zou dat kunnen worden ge bruikt om (menselijke) transplan tatieorganen beter te conserveren en vervoeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59