Kinderdagverblijf in Taskforce vlagt niet op emigratiebeurs Activiteiten Uitzichtpunt in Zeepeduinen onderdeel van bezoekerspunt Reizende dichters treden op in Diekhuus tijdens gedichtendag Ravage in Coese volkstuin Gospelkoor Vivit zingt Beachweb haalt geld in Barbesteinkerk op voor Roparun Lezing Jan Both over ramp in Middelharnis 18 Dinsdag 20 januari 2009 PZC S door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Natuurgebied Zeepeduinen bij Burgh-Haamste- de is een voorziening rijker. Op Pa- senhil - een van de hoge duinen in het gebied - heeft vereniging Na tuurmonumenten een uitzicht punt geplaatst. De voorziening maakt.onderdeel uit van het bezoe kerspunt aan de Moolweg. Het uit zichtpunt bestaat uit een stalen platform met railing, geplaatst op houten palen. Vanaf dat punt heeft de bezoeker een fraai panora ma over de Zeepeduinen tot aan de zeewerende duinen en de ka rakteristieke vuurtoren van Haam stede. Om zichtlijnen te maken is in opdracht van Natuurmonumen ten een aantal bomen gerooid. Eén van de zichtlijnen geleidt de blik naar Slot Haamstede dat via de zogeheten Kamerdreef - een laan - goed zichtbaar is vanaf het uitzichtpunt. Op de Pasenhil be vindt zich een commandobunker, in de volksmond beter bekend als de walvis- of vleugelbunker. Door het verwijderen van bomen is ook die bunker nu beter zichtbaar. Ko mend voorjaar worden infopane len geplaatst. GOES - Vandalen hebben afgelopen weekeinde voor duizenden euro's scha de aangericht op het volkstuinencomplex aan de Ploegweg in Goes-West. Tuinhuisjes en kassen zijn met grof geweld vernield. De tuinders willen een burgerwacht instellen, die bij onraad de politie belt. De politie weet van dit plan en gaat zelf ook vaker kijken aan de Ploegweg. foto Ronald den Dekker door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - De Reizende Dich ters zijn weer in aantocht. Op Ge dichtendag - de laatste donderdag van januari - is het gezelschap te vinden in multifunctioneel cen trum Diekhuus in Middelharnis. Vorig jaar reisden de Reizende dichters van hot naar her op het Zuid-Hollandse eiland. De koekjes fabriek in Ouddorp werd aange daan evenals de markt in Goedere ede en het ziekenhuis in Dirks- land. Dit jaar is gekozen voor een bezoek aan één lokatie: het Diek huus. Hier verzorgen zij in samen werking met Stichting Podium een optreden vóór, tijdens en na een stamppotmaaltijd. Gastheer van het festijn is Jan Tromper. Bur gemeester Greet Hommes van Middelharnis verzorgt de officiële opening. Iedereen is van harte wel kom maar aan bezoekers wordt wel gevraagd zich vooraf aan te melden. Dat kan via 0187-482400 of via receptie@hetdiekhuus.nl. De gedichtendag start 17.30 uur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - - De Taskforce Uw Nieuwe Toekomst is niet van plan om Zeeuws-Vlaamse vlagvertoon te plegen op de jaarlijkse Emigra tiebeurs in Nieuwegein. De burge meesters ]an Lonink en Jaap Sala distantiëren zich nu van de regio nale wimpel als symbool voor de streek, omdat de vlag een particu lier en geen gemeentelijk initiatief betreft. Volgende week maken de gemeehten in een persbijeen komst bekend dat de campagne 'Uw Nieuwe Toekomst' voortaan aangestuurd zal worden door een taskforce (een werkgroep) en niet door een stichtingsbestuur. De ge meente Terneuzen had op die werkvorm aangedrongen, terwijl Met de opening van een kinderdagverblijf in Nieuwerkerk slaat Kinderopvang De Bevelanden de vleugels op Schouwen-Duiveland uit. door Esme Soesman Op dag één huppelt er maar één enkel ukkie rond tussen het spiksplinternieuwe speelgoed van het Nieuwerkerkse kinderdagverblijf achter het dorps huis. Madelief Bal (1) is 'klantje' nummer één. Toch is zij niet de enige uk van de kinderopvangvoor ziening in het Duivelandse dorp. Drie kinderen zijn inmiddels inge schreven. Zes andere gezinnen hebben belangstelling getoond. Er is dagelijks (van 7.00 tot 18.30 uur) ruimte voor twaalf kinderen in de leeftijd van o tot 4 jaar. De opening van zo'n nieuwe voor ziening is altijd een beetje een kwestie van het kip en het ei, er kent directeur Elly Brand van kin deropvangorganisatie De Bevelan den. „Maar onze ervaring is - en dat geldt zowel voor Schou wen-Duiveland als voor Noord en Zuid-Beveland - dat je eerst iets moet doen. Dan komen kinderen en ouders vanzelf. Omdat er dan echt iets is en ouders van andere ouders positieve verhalen horen. We hebben nog nooit ergens moe ten sluiten", zet ze de feiten op een rij. In de frisgeverfde ruimte van het Nieuwerkerkse kinderdagverblijf worden de laatste schroeven in een box gedraaid. Pedagogisch me dewerkers Sandra Loos en Mariska Mijnheere ruimen dozen luiers en knutselspullen weg. Madelief sjouwt tevreden tussen alle men sen om haar heen rond. „Van avond nog is alles in orde", wijst unitmanager Marleen Noordijk op de laatste klusjes die moeten wor den geklaard. De medewerkers zijn er klaar voor. „Nerveus? Nee. De eerste keer wel. Anderhalfjaar geleden zijn we met niks op Schouwen-Duiveland begonnen. Nu hebben we negentien vestigin gen. Dan merk je wel dat het steeds soepeler gaat." Met de opening van deze voorzie ning in Nieuwerkerk trekt De Be velanden wat betreft kinderdagver blijven voor het eerst de Zierikzee- se stadsgrens over. In rap tempo heeft de organisatie over heel het eiland buitenschoolse opvangvoor zieningen opgetuigd. Kinderdag verblijven van deze organisatie wa ren er tot gisteren echter maar twee, beide in Zierikzee. Daar zijn ook drie peutergroepen gevestigd: kinderdagverblijven speciaal ge richt op de ontwikkeling van peu ters (2 en 3 jaar). Dat de kinderopvangorganisatie de vleugels uitslaat, is volgens Brand een logische ontwikkeling. „Waar zich mogelijkheden voor doen, gaan we aan de slag." Nieu werkerk past in dat plaatje: een ta melijk groot dorp met een gemê leerde bevolking (waaronder twee verdieners) én de mogelijkheid om het kinderdagverblijf in het dorpshuis te vestigen. Ook Bruinisse is in beeld. „Maar daar kijken we nog naar mogelijk heden. En dan heb ik het vooral over huisvesting. Goede huisves ting is voor ons vaak het grootste probleem." Het ontbreken van on derdak is in Burgh-Haamstede eveneens vooralsnog reden om daar geen kinderdagverblijf te ope nen. Qua klantenpotentieel is Brand echter vol vertrouwen. Hoe klein de kernen op Schouwen-Dui veland ook zijn. „Er is steeds meer vraag naar kinderopvang. Ons mot to is: 'geen dorp of wijk is ons te klein'. Er zijn genoeg gaatjes. En worden er nieuwe voorzienin gen opgetuigd dan krijgen ze ook rustig de tijd zich in de samenle ving te nestelen", schetst Brand. „We zitten er niet in voor het geld, maar voor ouders en kinderen. Als we maar als organisatie in het ge heel maar rendement hebben. Dan is het wat ons betreft goed." Open Dag Kinderopvang Het kinderdagverblijf in Nieu werkerk opent donderdag 22 januari de deuren voor alle be langstellenden. Ouders en kinderen kunnen van 10.00 tot 15.00 uur te recht om een kijkje te nemen, voor een kopje koffie en even tueel vragen over onder meer kosten en aanpak. Mensen die zich tijdens deze dag aanmelden, betalen geen inschrijfgeld. De open dag wordt gecombi neerd met de bekendmaking van de nieuwe naam. De officiële opening is in maart. Dan is, naar verwach ting, ook de buitenruimte ge reed. Het kinderdagverblijf is geves tigd aan de achterzijde van 'Ons Dorphuis'. J) Meer informatie: www.kinderop- vangdebevelanden.nl. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Vier maanden vol prik kelende activiteiten. Van peuter- gym tot het maken van gipsen maskers en van toneelspel tot het maken van een schilderij. Tot en met april staan er diverse speciale activiteiten op het programma bij verschillende vestigingen van kin deropvangorganisatie De Bevelan den. De organisatie streeft ernaar een breed aanbod te presenteren bij de buitenschoolse opvang Hulst en Sluis liever een stichting hadden opgericht. Burgemeester Sala zei gisteren dat aan de wens van Terneuzen tegemoet is geko men om het project overeind te houden. „Consensus is dan toch nodig", aldus Sala. De Taskforce mag dan de vlag links laten liggen; de Zeeuws-Vlamingen (in en ver buiten de regio) doen dat niet. De voorbije week zijn bij de stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag 286 dun doeken besteld. Daarnaast waren er vele vragen bij de VW-kanto- ren. Volgens ontwerper Dingeman de Koning zijn de vlaggen vanaf woensdag weer verkrijgbaar bij de VW-kantoren. Een derde bestel ling van nog eens 400 exemplaren is inmiddels geplaatst. HEINKENSZAND - Gospelkoor Vivit geeft op zaterdag 31 januari vanaf 19.30 uur een concert in de Barbes teinkerk in Heinkenszand. Het koor brengt het programma reUniek, dat is gebaseerd op het te levisieprogramma De Reünie. T\vee voormalige klasgenoten wor den gevolgd in hun leven. De een stelt God centraal in zijn leven, ter wijl de ander het geloof juist af wijst. Het koor belicht hun leven aan de hand van gospelnummers van onder andere Michael W. Smith en Chris Tomlin. RENESSE - Voor het goede doel heb ben acht sporters van Beachweb Sport uit Renesse zich afgelopen zaterdag in het zweet gefietst. In Rotterdam hebben ze deelgeno men aan een een spinningmara- thon. De opbrengst van dit evene ment (bijna 4500 euro) is naar de Roparun gegaan, een hardloopfes tijn om geld op te halen voor men sen met kanker. Het team uit Ren esse moest gedurende de hele ma rathon acht uur achtereen vijf fiet sen continue bezet houden. Daar in is de groep geslaagd. MIDDELHARNIS - Jan Both houdt dinsdag 27 januari een lezing over de Watersnoodramp 1953 en de pe riode van wederopbouw. Dat doet hij in het ISGO-gebouw aan de Dwarsweg 40 in Middelharnis, in het kader van de serie cultuurhis torische lezingen van de stichting KCE. Hij houdt die dag twee keer hetzelfde praatje; 's middags van 15.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur. Meer infor matie en aanmelden voor deelna me via het secretariaat van de KCE tel. 0187-601048 ofinfo@kcego.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58