Gemeente zet kind niet in de kou Gezinscoach vangt kinderen tijdelijk op die op wachtlijst AZZ staan. Herdenking van Bromfietscontrole Watersnoodramp 1953 in Zierikzee Fietser geschept door auto bij Nieuwland Cross Bijpraten met een hapje en een drankje door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente vangt kin deren en hun oudere op die al lang op de wachtlijst staan voor pe dagogische thuishulp. Daarmee doet de gemeentelijke gezinscoach het werk dat Agogische Zorg Zee land (AZZ) op Schouwen-Duive- land laat liggen. „Wij laten een kind niet in de kou staan", zegt wethouder Gilles Houtekamer. „Dat is het uitgangspunt. Met stip. Daarom bieden wij tijdelijk hulp van gezinscoach of ondersteuning vanuit thuiszorg." Deze hulp stopt zodra het kind aan de beurt is. De wachttijd voor een deel van de jeugdzorg op Schouwen-Duive- land is opgelopen tot anderhalf jaar. Het gaat om kinderen die in tensieve pedagogische thuishulp nodig hebben. Bij deze zorg wordt gewerkt vanuit de thuissituatie aan bijvoorbeeld ernstige gedrags problemen. Uitgangspunt is dat niet alleen het kind een behande ling krijgt, maar dat ook opvoe ders en bijvoorbeeld school daar bij betrokken worden. Wethouder Houtekamer vindt dat deze kinderen niet zo lang op hulp kunnen wachten. Daarom is gekozen voor-tijdelijke steun van uit de gemeente ook al is de jeugd zorg een primaire verantwoorde lijkheid van de provincie. De wachttijden voor hulp verschillen De wachttijden voor pedagogi- sche thuiszorg lopen op tot an derhalfjaar. De gemeente vindt dat te lang en biedt in die tussen tijd de kinderen hulp aan. sterk per regio. Op Schouwen-Dui- veland is dat voor nieuwe cliënten anderhalfjaar, in Zeeuws-Vlaande ren zijn geen wachttijden. Volgens directeur Hein Abbing van AZZ ligt dat aan factoren bui ten het bereik van zijn organisatie. Zoals vacatures bij het maatschap pelijk werk waardoor cliënten niet tijdig kunnen worden overgeno men. Dat hierin het probleem schuilt van de extreem lange wachtlijsten is niet bekend bij de gemeente. Daar is het afgelopen jaar juist extra geïnvesteerd in maatschappelijke werk. „Daar is extra geld naar toe gegaan. Zij heb ben contact met ons gezocht voor meer middelen om achterstanden weg te kunnen werken. Dat was ook gebeurd, maar nu dreigen er opnieuw achterstanden te ont staan", zegt Houtekamer. Het maatschappelijk werk heeft daar om opnieuw aangeklopt bij de ge meente, maar Houtekamer heeft te kennen gegeven dat hij eerst wil weten wat er nu exact nodig is. „Wij zijn in gesprek met het Alge meen Maatschappelijk Werk om te kijken wat er wordt geboden en wat er nodig is." t i f— L OUWERKERK - De slachtoffers van de Watersnoodramp 1953 worden op zondag 1 februari herdacht bij het Watersnoodmonument in Ou- werkerk. Het gemeentebestuur legt een krans en loco-burgmees ter Wijnand Renden houdt een toespraak. De bijeenkomst bij het watersnoodmonument naast de caissons van het museum begint om 14.00 uur. Schouwen-Duive- land telde destijds 532 slachtoffers. ZIERIKZEE - Twee brommerrijders hebben gisterochtend een bekeu ring gekregen tijdens een grote bromfietscontrole in Zierikzee. In de Haringvlietstraat werden brommerrijders aangehouden en gecontroleerd op bromfietsrijbe wijs, technische gebreken en het motorvermogen van de brom mers. Wat er mis was met de brommers van het tweetal dat werd bekeurd, is niet bekend. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een fietser is gisteren op de Nieuwland- seweg bij Nieuw- en Sint Joosland geschept door een auto. Dat ge beurde rond 15.00 uur toen de au to de oprit van de A58 richting Vlissingen opdraaide en de fietser geen voorrang verleende. De fiet ser is per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De politie kon gisteren niets melden over de iden titeit van betrokkenen. De Middelburger is, watje noemt, een sportieve rijder. Tot voor kort vertelde hij ook trots dat hij tijdens een slipcursus zelfs complimenten kreeg van de zeer ervaren instruc teur voor zijn beheersing van het gaspedaal, het stuur en het rempe daal. Afgelopen weekeinde, op be zoek bij familie, was hij direct zeer geïnteresseerd toen hij hoorde dat Tipredactie@pzc.nl de negenjarige Marijn van Sint een Wii had gekregen. Hij wilde maar wat graag een potje crossen tegen zijn kleine neefje. Met een glimlach nam hij de uitdaging aan en beloofde het zakgeld te vertien voudigen als het neefje zou win nen. Bij vertrek nodigde Marijn zijn oom, die wat zuinig keek, uit toch vooral snel terug te komen. ZIERIKZEE - Een hapje, een drankje, even bij praten en visitekaartjes uitwisselen. De tradi tionele nieuwjaarsbijeenkomst gistermiddag van Ondernemerskring Schouwen-Duiveland was weer een netwerkbijeenkomst pur sang. Slechts even onderbroken door de jaarlijkse toespraak van de voorzitter, Olivier Verwest. Hij ontvouwde de speerpunten van de vereni ging voor het komende jaar. Intensief samen werken met jong OSD erf samen met de ge meente het businesspark verder invullen. Wat het jaar verder voor ondernemend Schou wen-Duiveland zal brengen liet hij in het mid den. „Want voorspellingen, daar waag ik me niet meer aan." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57