Kinderopvang blijft uitbreiden 'Aanpak Markt Terneuzen vergt meer creativiteit' Schutters Sint-Jansteen kunnen verhuizen naar nieuw terrein Datenin jeregio Verdere uitbreiding locaties en buitenschoolse opvang. Workshop 'Spelen met kleur' in Terneuzen Cursus reanimatie/AED Rode Kruis Terneuzen Lonink wil onderzoek naar toekomstige functie van plein. Populierenbos moet wijken voor kazerne z PZC Dinsdag 20 januari 2009 21 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Dit jaar worden de lo caties van Kinderopvang Zeeuw- sch-Vlaanderen opnieuw met een aantal kindercentra en buiten schoolse opvang uitgebreid. Met vier nieuw te openen vestigingen komt het totaal aantal locaties op dertig. Daarmee is de stichting de grootste aanbieder in de regio. In Eede, waar eerst alleen een peu terspeelzaal was, is nu een kinder centrum van start gegaan voor kin deren van o tot 12 jaar. De locatie heeft daarvoor een flinke opknap beurt gekregen. Ook in Aardenburg is een kinder centrum van start gegaan. Buiten schoolse opvang, peuterspeelzaal en het kinderdagverblijf zitten nu onder één dak. De ruimte is door Saskia Stofferis, de pedagogisch medewerker die alle inrichting van de vestigingen van stichting Kinderopvang ontwerpt, kindge richt aangekleed. Dat geldt ook voor Cadzand, waar een voormalige gastouder van Kin deropvang nu betrokken is bij de start van een kindercentrum voor kinderen in de leeftijd van o tot 12 jaar. Dit centrum is gevestigd in ba sisschool 't Tij. In Hoek is begin dit jaar de twee de bso 't Kompas van start gegaan en in december was als de feestelij ke opening van bso Op Weg in Met v'er nieuw te openen vesti- gingen komt het totaal aantal lo caties van stichting Kinderop vang Zeeuwsch-Vlaanderen op dertig. Hoek. In Biervliet is de voormalige Rabobank verbouwd voor de kin deropvang. Binnenkort kunnen be langstellenden een kijkje komen nemen op de nieuwe locatie tij dens een open dag. Binnen niet al te lange tijd start in Breskens een tweede peutergroep in de openba re school. Sinds eind vorig jaar is er al een peutergroep in basis school de Golfbreker. Kinderopvang speelt ook in op de ontwikkeling van de glastuinbouw in de Kanaalzone. Stichting Kin deropvang is bezig met de start van een kindercentrum in het op leidingscentrum glastuinbouw. „Het geeft ouders en verzorgers de mogelijkheid tot deelname aan het arbeidsproces of het volgen van een studie en biedt kinderen een positieve bijdrage aan hun ontwik keling", aldus directeur Rianrte Vons van stichting Kinderopvang. Voor zo'n twintig buitenschoolse opvang centra zijn recent wii-spel- computers aangeschaft, voor kinde ren die zich na schooltijd even wil len ontspannen maar toch volop willen bewegen. „Zeker voor de oudere bso-kinderen is het een welkome aanvulling." TERNEUZEN - Peter Clijsen en Anna van Avalon houden zaterdag 7 fe bruari een workshop 'Spelen met kleur' (ontdek de kunstenaar in je zelf). In hun atelier-in de Donze- visserstraat 11 in Terneuzen wordt met begeleiding van harpmuziek gemediteerd over kleuren. Vervol gens worden de bevindingen met acrylverf uitgewerkt. De workshop is van 10.00 tot 13.00 uur. Informa tie via avanna@xs4all.nl of pclijsen@zeelandnet.nl, telefoon 06-54985312 (Anna van Avalon) of 06-48646014 (Peter Clijsen). TERNEUZEN - Het Rode Kruis ver zorgt EHBO cursussen en reanimatie/AED cursussen in het Rode Kruisgebouw aan de Haar- manweg 13 in Terneuzen. De eerst volgende cursus is een combi cur sus reanimatie/AED op 10 en 17 fe bruari. Er is nog plaats. De cursus duurt van 19.90 tot 21,45 uur. Voor info en inschrijven kan men bel len of e-mailen naar Lien Vermei- re, 0115-472105 of 06-22224105 of lien@zeelandnet.nl. door Wout Bareman TERNEUZEN - De herinrichting van de Markt in Terneuzen laat veel te lang op zich wachten. Er wordt al jaren over gepraat, maar tot een concrete uitvoering kwam het tot nu toe niet. Wethouder Adhémar van Waes (midden- en kleinbe drijf) wil nog voor de zomer in elk geval de problemen rond de terrassen voor de horeca uit de we reld helpen. Bram Stoffels van de ondernemers koepel Coördinatie 8c Manage ment én raadslid juicht dat toe. „Maar verder is het wel erg stil de laatste tijd en dat baart ons zorgen. De Markt is uiterst belangrijk. Doe je daar leuke dingen en is het daar goed toeven, dan kun je het winke lend publiek ongetwijfeld langer vasthouden. En daar heeft Terneu zen behoefte aan." Halverwege vorig jaar lag er al een plan van de gemeentelijke stede bouwkundigen op tafel, waarin aanleg van een waterpartij en sfeer volle verlichting van beeldbepalen de panden rond de Markt waren opgenomen. Daarnaast was, op kosten van de gemeente, al een mobiel podium aangeschaft dat dienst zou kunnen doen bij ver schillende evenementen. De Leij- ten Groep, die de Kop van de Noordstraat gaat aanpakken, werkt ook aan een nog te presente ren plan voor verlevendiging. Bur- Klagende middenstand zette zelf herinrichtingsplan van gemeente op een laag pitje gemeester Jan Lonink vond de oor spronkelijke plannen, die overi gens op verzoek van de midden stand op een laag pitje waren ge zet in afwachting van duidelijk heid over het toekomstige gebruik van een aantal panden, 'te mager'. Lonink: „We moeten de bestaande belangen, zoals van de horeca en de marktkooplieden, nu eens even laten rusten en ons afvragen welke functie we de Markt precies willen geven. Dat vergt creativiteit. Nou, laat dan een aantal creatieve gees ten los op dat project." Wethouder Van Waes liet eerder al doorschemeren dat hij een flink budget beschikbaar wil stellen voor de herinrichting. Lonink: „Nee eerst een goed plan, daarna bekijken we de financiering. Zo werkt dat nu eenmaal." door Harold de Puysseleijr HULST - De schutters- en muzikan tenvereniging Sint Jan in Sint-Jan steen heeft met de gemeente Hulst definitief overeenstemming over de verhuizing van het terrein aan de Tragel naar de Wilhelmina- straat in het dorp. Ook de ruimtelijke procedure die de vestiging van Sint Jan naast het parkeerterrein van de tennisvereni ging mogelijk moest maken, is ge voerd. De bouwvergunning kan op korte termijn verleend worden. Sint Jan moest verkassen om de bouw van de nieuwe woonwijk Oversprong mogelijk te maken. Ook twee bedrijven, Forddealer Van Putten en loonbedrijf Inghels, zijn in datzelfde kader verhuisd naar het bedrijventerrein Hoge- weg. De verhuizing van beide bedrij ven, alsmede de nieuwbouw voor Sint Jan voor een bedrag van drie ton, is betaald door de projectont wikkelaar van de nieuwe woon HULST - Het populierenbos tussen de Grote Kreekweg en de Paganini- straat in Hulst moeten ten dele wij ken voor een brandweerkazerne. De gemeente Hulst wil op deze plek de nieuwe gemeentewerk plaats en brandweerkazerne bou wen. De stadsschuur aan de Absdaalseweg voldoet niet meer aan de wettelijke eisen. Dinsdag 3 februari vindt in de raadzaal een presentatie plaats van de plannen. Aaanvang 19.30 uur. wijk. De gemeente betaalt Sint Jan nog tienduizend euro verhuiskos ten en draait ook op voor de kos ten van de verplaatsing van de twee schuttersmasten die nu nog aan de Tragel staan. De commissie Ruimte van de gemeenteraad brengt dinsdag 27 januari advies uit over het voorstel. ADVERTENTIE VAN DE DAG Man 54, niet roker, zkt sportieve, niet rokende vrouw plm 45-50, voor een vaste, serieuze relatie. 0900-0401117 Postbus: 100503 (€0.30 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar ziin of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel U900-0400038 of email naar aateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. De huidige Markt werd ontworpen door architect Koen van Velzen. Maar de gezelligheid ontbreekt. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45