de hemel, voor iedereen' Mannenkoor viert io-jarig bestaan met cd - - beding akkoord met extra tol Landschapsbeheer houdt snoeicursus Dweilbandfestival in Sas van Gent Zelzate wil overbodige verkeersdrempels weg Koffieconcerten in raadskelder belfort Twintig mille voor stichting Palazzoli Z PZC Dinsdag 20 januari 2009 1 9 Ia 11 *1 IJZENDIJKE - Het Zeeuws-Vlaams mannenkoor St. David's Minstrels viert het tienjarig bestaan met ver schillende concerten, onder meer in Wales én de presentatie van de nieuwe cd Met hart en ziel, zater dag 24 januari. De cd wordt gepre senteerd tijdens het traditionele nieuwjaarsconcert om 20.00 uur in de rooms-katholieke kerk in IJ- zendijke. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs neemt het eer ste exemplaar in ontvangst. Gastso- liste tijdens het concert, dat in het teken staat van de vorig jaar overle den mede-oprichtster Marie Loui se Ceulemans de Cort, is Annie Vandenbussche. Ze was net als Ma- rie-Louise verbonden aan de Vlaamse opera in Antwerpen en Gent. Pianist is Piet Leenhouts, sinds 1977 vaste pianist van operet tevereniging Zoma in Oostburg. Entree van het concert: acht euro. terneuzen - De Terneuzense raadsfracties prakkiseren er niet over om zich sterk te maken voor een extra tolheffing waarmee ver volgens de brandweerzorg voor de Westerscheldetunnel mee bekos tigd kan worden. Een dergelijke toeslag zou de Zeeuws-Vlamingen grotendeels voor de veiligheidssi tuatie in de toltunnel doen op draaien. De raad van Borsele nam in november een motie van CDA, WD en SGP/CU aan over een extra toltoeslag en vroeg de raad van Terneuzen om steun. Burge meester Jan Lonink heeft de Ter neuzense raadsfracties ontraden om Borsele te volgen. Sinds de ope ning van de Westerscheldetunnel bakkeleien Terneuzen en Borsele al met het Rijk over de bekostiging van de tunnelveiligheid. Het Rijk vindt dit een zaak van de gemeen ten. Raadslid Giel van Boom (TOP) vindt dat eerst de nieuwe ei genaar, de provincie, nu maar eens een zegje over de veiligheidsaspec ten moet doen. biervliet - De stichting Land schapsbeheer Zeeland houdt dins dag 10 en zaterdag 14 februari een cursus snoeien van hoogstamfruit- bomen. Die is bestemd voor iede re Zeeuws-Vlaming met belangstel ling voor de behandeling van der gelijke fruitbomen. De theoriecur sus wordt dinsdag 10 februari ge-, houden vanaf 19.30 uur in het Dorpshuis in Biervliet. Die avond wordt ook bekendgemaakt waar de zaterdag daarop het geleerde in de praktijk wordt gebracht. Aan melden kan bij Landschapsbeheer in Goes. De cursus kost 75 .euro. sas van cent - Als opwarmer voor Ket carnaval houdt dweil band De Ratjetoeters uit Sas van Gent zaterdag 7 februari een dweil bandfestival. Het evenement be gint om 19.30 uur in brasserie d'Ouwe Brug in Sas van Gent. Op het festival treden zeven dweil bands op, waaronder één van de toppers op dweilbandgebied, De Knaiers uit Puiflijk. Verder Damasj- eernie, Orange Band, Oor ons Noe, De Pink Panthers, Te Geen Naam en de organiserende zestien muziekanten sterke Ratjetoeters. zelzate - Grensgemeente Zelzate bindt de strijd aan met overbodige en overlast bezorgende verkeers drempels. De afgelopen jaren klaagden bewoners van wijken in zowel Zelzate-west als -oost steen en been over geluids- en trilling- overlast bij vooral het passeren van vrachtverkeer. Op verzoek van de gemeente heeft de politie de si tuatie in kaart gebracht. Dat heeft al direct geleid tot maatregelen aan de westzijde van het Kanaal Gent-Terneuzen, waar verschillen de drempels zijn weggehaald. sluis - De Stichting Raadskelder houdt de zondagen 25 januari en 22 februari vapjf 11.00 uur weer koffieconcerten in de raadskelder van het belfort in Sluis. Komende zondag treedt Margriet Storm op in de onder de Groote Markt liggende kelder van het his torische raadhuis. Ze zingt over 'Kommer en Kwel' en begeleidt zichzelf op piano. Een maandje la ter, zondag 22 februari, staat het uit violist en cellist bestaande duo Tête-a-Tête voor leven in de brou werij van de winterse zondagen. hulst - De Zeeuwse stichting voor mensen met kanker en hun naas ten is ruim twintigduizend euro rijker. De voorzitter van de Junior kamer Walcheren, Dennis de Nooyer, overhandigde de cheque op de nieuwjaarsreceptie van Pa lazzoli in Hulst. Voorzitter Peter Bouman van de stichting nam de cheque in ontvangst. Het bedrag is een gedeelte van de opbrengst van de veiling die de Juniorkamer no vember vorig jaar hield. Palazzoli was een van de drie goede doelen waar geld naar toe ging. De Grot van Massabielle, waar Maria aan Bernadette Soubirous verscheen. foto Leon Bracke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43