Zeeland Verzet tegen zendmasten Terneuzen 17 - ZEEUWS-VLAANDEREN i 23 21 Bewoners Katspolder tegen plaatsing mast aan rand van hun wijk. Twee inbrekers op Man zwaargewond na Seaports moet meer 7|"IPl^PH HïlAf tnP71fllt heterdaad betrapt val van hooiwagen geld steken in Portaal 11CICIJ. Nieuwe intelligente verkeersregelinstallatie vervangt verouderde lichten bij kruispunt Terneuzen Hulstenaren strijden mee in finale van Korenslag Dinsdag 20 januari 2009 'Aanpak markt in Terneuzen vergt meer creativiteit' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van de wijk Katspolder in Terneuzen ver zetten zich tegen de plaatsing van een zendmast in hun directe omge ving. De gemeente is van plan een vergunning te verstrekken voor een 'werkmast ten behoeve van te lecommunicatie' op de hoek Roos- eveltlaan-Kamerlingh Onnesstraat, pal tegenover de flatgebouwen in Katspolder. Eén van de bewoners, Frans Wolfert: „De zaak speelde vorig jaar al en ook toen heb ik be zwaar gemaakt. Ik kreeg een wat wollig briefje van de gemeente te rug, waarin werd gemeld dat. het nog lang zover niet was. Maar nu zag ik bij toeval een aankondiging in de krant dat de gemeente een vergunning wil verstrekken voor plaatsing van die mast. Je oog moet er toevallig maar op vallen, anders passeert zoiets zonder slag of stoot." De exploitant van de mast moet wel vrijstelling krijgen van de bepalingen in het bestem mingsplan Zuid, maar B en W heb ben daarmee geen enkele moeite. Wolfert: „We gaan met een groep wijkbewoners bezwaar aanteke nen tegen die vergunningverstrek king, want volgens onderzoek is er bij zo'n zendmast toch sprake van stralingsgevaar. Wij dachten dat de gemeente de zaak van de bewo ners behoorde te dienen, maar ken- Niet alleen Terneuzenaren verzet ten zich tegen een zendmast bij hun wijk, bewoners van de Drie- wegenweg in Biervliet stappen eventueel naar de rechter. nelijk krijgen de belangen van zo'n exploitant voorrang." Eerder pro test van bewoners van een flatge bouw aan het Debussyhof in de wijk Oudelandse Hoeve tegen plaatsing van een mast op het dak van die flat bleek tevergeefs. Ook de felle protesten van bewo ners van de Driewegenweg bij Bier vliet tegen de vervanging van een aanvankelijk illegaal geplaatste zendmast in hun achtertuin haal den aanvankelijk niets uit. Op ad vies van hun raadsman Jos Wou ters stapten ze naar de rechter. De zaak dient eind januari. Volgens ex ploitant Broadcast Partners in Ter neuzen gaat het om een vervangen de mast. Maar de bewoners spre ken van een volkomen nieuwe si tuatie, omdat de mast tientallen meters verderop op een visueel ui terst hinderlijke plaats wordt neer gezet. De gemeente veegde de meer dan tachtig bezwaren van ta fel. Volgens de omwonenden is de nieuwe mast in strijd met het Om gevingsplan Zeeland. Hij wordt bo vendien pal naast een natuurge bied neergezet. De omwonenden kondigden aan in het uiterste geval naar de Raad van State te stappen. TERNEUZEN - De verkeersregelinstallatie op kruispunt Rijksweg 61, Tractaatweg en Guido Gezellestraat in Terneuzen wordt de komende vier weken vervangen. De verkeerslichten zijn verouderd en er komt een installatie met de nieuwste technische snufjes. De besturing gaat werken op de verkeersintensiteit. Verder is de installatie voorzien van 'tovergroen' voor vrachtwagens en korte afstand radio om bussen en ambulances voorrang te kunnen ge ven. De meest verkeershinderlijke werkzaam heden zullen plaatsvinden tussen acht uur 's avonds en vijf uur 's morgens, al kan ook over dag enige hinder niet worden uitgesloten. De vervanging van de verkeersregelinstallatie is 13 februari gereed. foto Wim Kooyman AARDENBURG - Surveillerende agen ten hebben zondagnacht na een tip twee inbrekers uit Eeklo aange houden toen ze aan het inbreken waren in een loods aan de Bo gaardstraat in Aardenburg. Op weg naar de loods troffen de agen ten een rode personenauto met Belgische kenteken aan, waarvan de sleutels nog in het contact za ten. De twee mannen werden daar op in de kraag gegrepen. BIERVLIET - Een 50-jarige man uit Biervliet is zondag ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd toen hij van een hooiwagen af viel. De man was aan het werk op zijn be drijf aan de Noordstraat, toen het ongeval gebeurde. Een getuige bel de meteen 112. De man is met een traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis. Over de ernst van zijn verwondingen was giste ren nog niets bekend. TERNEUZEN - Politiek Terneuzen vindt dat havenschap Zeeland Seaports (ZSP) best wel wat meer geld mag steken in het maritiem infocentrum Portaal van Vlaande ren. ZSP draagt in de nieuwe opzet voor het Terneuzense centrum ruim 44 mille bij op een totaal van bijna een miljoen euro. De raadsfracties vinden dat bedrag wel wat magertjes. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het is nog volstrekt onduidelijk wanneer de vijf Ter neuzense buitenbaden hun poor ten zullen openen. Normaal ge sproken gaan de zwembaden in Terneuzen in het pinksterweekein- de open. Vorig jaar was het twee weken later, omdat er te weinig toezichthouders waren. Dit jaar is de situatie volgens wethouder Ad- hémar van Waes nog nijpender. Ook Cios-studenten zijn niet te krijgen. Hoewel Terneuzen voor extra personeel dertig mille heeft klaarliggen. „We zullen dan ook voor de keuze komen te staan. Het binnenbad eerder dicht of de bui tenbaden later dan gepland ope nen. De raad komt binnenkort voor een besluit te staan. Tot dan zoeken we verder naar de benodig de toezichthouders", aldus Van Waes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41