energie is wel goedkoper" Inspectie bewaakt Philadelhia geen probleem met 112 Droom Echtpaar Klein Hesselink vreest 'onnodige rompslomp' bij overstap Als ik meer zou stoken, dan zou ik misschien wel overstappen Zorg aan cliënten wordt beschermd, terwijl herstelplan vorm krijgt. 'De milieuwaardering van de leverancier is ook heel belangrijk' Nieuw kunstrif in 'Divers Delta' LangS ZeeUWSe grenS PZC Dinsdag 20 januari 2009 3 Aron is bij Greenchoice 150 euro goedkoper uit. foto Ruben Oreel Ze kun.nen.een kleine drie honderd euro besparen als ze overstappen naar een an dere energieleverancier, laat een vergelijking op www.energieprij- zen.nl zien. Maar geen haartje'op de hoofden van de Terneuzense echtelieden Herman (79) en Hen- nie (71) Klein Hesselink dat daar aan denkt. Ze zitten nu warm in de winter en staan nog een jaar on der contract bij Delta. Ze zien ook op tegen de rompslomp van een overstap. En ze staan, door erva ring wijs geworden, erg sceptisch tegenover de breed uitgemeten voordelen van een overstap naar goedkopere leveranciers. Zelf ruil den ze de vertrouwde telecomaan- door Marcel Modde MIDDELBURG - De Nederlandse On derwatersport Bond (NOB) maakt de komende jaren serieus werk van een kwaliteitsverbetering van de duiklocaties in Zeeland. Opzet is dat de Oosterschelde, Grevelin- gen én het Veerse Meer moeten uitgroeien tot een volwaardige be stemming voor duikers uit bin nen- en buitenland. Daartoe worden voor onder meer de voorzieningen bij 27 favoriete locaties aangepakt. De bond wil bovendien op drie plekken kunst matige riffen aanleggen. Op acht bieder KPN eens een blauwe maandag in voor een andere provi der. De bijkomende kosten waren hen iets anders voorgespiegeld. „En wat we al niet hebben moeten doen om de zaken weer terug te draaien. Brieven, telefoontjes, het bleef maar duren." Henny heeft die morgen nog een brief voor de 85-jarige buurvrouw verzonden. Die was ook gezwicht voor een - telefonisch aangeboden - goedko per energietarief „Kreeg ze later toch nog rekeningen van Delta, omdat die voor het transport van gas en elektriciteit zorgen. Of ze goedkoper uit was, wist ze niet meer. Maar ze wilde graag weer het overzicht op één rekening." andere plaatsen is het de bedoe ling (schoongemaakte) scheeps wrakken te laten afzinken om zo de aantrekkelijkheid van het ge bied te versterken. Daarnaast wordt de Westkappelse Kreek spe ciaal ingericht voor mindervalide duikers. Tot dusver is die doel groep aangewezen op Scharendij- ke, waar de duikers met een specia le lift het water in en uit kunnen. Morgen presenteren NOB-voorzit- ter John Geurts en Erika Terpstra van NOC/NSF in Middelburg het plan Divers Delta aan gedeputeer de Harry van Waveren. Aron Kaasschieter (27) uit Middelburg werkt fulltime als accountant-in-oplei- ding en woont in een apparte ment, dat omringd is door andere woningen. Hij verbruikt daarom heel weinig energie: 1200 kilowattuur elektriciteit en 430 ku bieke meter gas per jaar. Tóch kan hij 150 euro besparen op zijn energierekening, als hij zou kiezen voor Greenchoice als aan bieder. „Dat scheelt behoorlijk", reageert Aron verbaasd als hij z'n verbruik invoert op www.energie- prijzen.nl. Van de grote energiele veranciers is Nuon het goed- Energiebewust zijn ze wel, Quinten en Suzanne de Brui ne. Hun woonhuis in Mid delburg, in feite twee samenge voegd tot één sfeervol pand, is goed geïsoleerd en twee houtka chels houden het behaaglijk warm. „Ja, als je na het eten bij die hout kachel gaat zitten, val je binnen tien minuten in slaap door de warmte. Omdat ik veel thuis werk, heb ik boven op mijn werkkamer ook een houtkachel staan. Verder 'stoken' we niet in ruimtes die we weinig gebruiken." Maar de afrekening van Delta gaan ze nu toch met andere ogen bekij- MIDDELBURG - Mobiele bellers in Zeeland hebben vrijwel nooit pro blemen met het bereiken van de alarmcentrale 112. Dat zegt politie woordvoerder Alwin Don in reac tie op een onderzoek in de Lim burgse grensstreek. Don benadrukt dat de politie geen registratie bijhoudt van alarmop- roepen van Nederlandse kant die door wisselende netwerken bin nenkomen via de meldkamer in koopst. Bij een éénjarig contract zou Aron dertien euro goedkoper uit zijn dan bij Delta. Maar die euro's bewegen Aron niet om daadwerkelijk over te stap pen. „Ik weet niet wat de gevolgen van zo'n overstap na een jaar zijn, als het contract zou aflopen bij Greenchoice of Nuon. Moet je dan alsnog meer gaan betalen? Boven dien ben ik tevreden over de servi ce van Delta. Ik zit er nu vier jaar en ik heb nog nooit problemen ge had. Als ik flink zou stoken, zou het prijsverschil met Delta groter zijn. Dan zou ik misschien wel een overstap overwegen." ken. „Ik had nooit gedacht dat het zo veel zou schelen," reageert De Bruine als hij zijn energiekosten bij Delta vergelijkt met andere leve ranciers. „Een verschil van vijfhonderd eu ro met Greenchoice vind ik veel. Als ik m'n pluspunten eraf trek, blijft het nog een fors verschil. De milieuwaardering die Greenchoice heeft, is voor mij ook belangrijk. Zelfs voor gas scoren ze goed." Terwijl Suzanne en dochter Rosa aan het kokkerellen zijn, bestu deert Quinten nogmaals de site energieprijzen.nl. Dat wordt dus nog puzzelen in huize De Bruine. Brugge, Gent of Antwerpen. „Maar we hebben wekelijks over leg en daaruit hoor ik dit soort ge luiden niet." Mocht het toch ge beuren, dan wordt gelijk doorge schakeld naar Middelburg, aldus Don. „Dat geldt ook in Nederland. Bij sommige providers kom je ook eerst in Driebergen terecht." Op letterlijke grensgevallen wordt hoe dan ook direct 'gereden', ook al is dat net op ander grondgebied. COMMENTAAR Vandaag wordt Barack Obama ingezworen als president van de Verenigde Staten van Amerika. Aan hem de taak om de VS meer aanzien te geven. Want het machtigste land wankelt zowel in economisch als in politiek opzicht. Obama wekt verwachtingen. Een massa Amerikanen trekt zich op aan zijn succes. De eerste zwarte president roept herinneringen op aan Martin Luther King en John Fitzgerald Kennedy. De omstandigheden waarin hij aantreedt zijn ongunstig. In eigen land groeit het leger werklozen snel. De financiële ingrepen van Bush hebben nog tot niets geleid. Mondiaal politiek gezien heeft Amerika het nakijken. Rusland wint aan invloed door gebruik te maken van zijn natuurlijke rijkdommen. China koopt Afrika op en wint ook elders aan macht. Beide landen stellen bondgenoten geen lastige vragen over mensenrechten. Snel zal duidelijk worden of Obama zijn land nieuw elan kan bezorgen. Het bekritiseerde Amerikaanse nationalisme kan dan de reddingsboei zijn. Want Amerikanen zijn tot veel in staat wanneer hun geloof in de American Dream wordt gevoed. MIDDELBURG - Zorgverlener voor verstandelijk gehandicapten Phila delphia staat onder verscherpt toe zicht van de Inspectie voor de Ge zondheidszorg. De instelling, die ook in Zeeland voor mensen met handicaps het verzorgd wonen en hun dagbesteding regelt, is finan cieel volledig uitgehold door onver antwoord beleid van de raad van bestuur. Staatssecretaris Jet Busse- maker laat de inspectie de zorg aan cliënten bewaken, terwijl On dernemingsraad, vakbonden, het ministerie en Philadelphia een her stelplan inzetten. Het college Sanering Zorginstellin gen oordeelde vernietigend: direc tie en raad van commissarissen sta ken te veel tijd en geld in fusies, nieuwe zorgactiviteiten en de ex ploitatie van horeca en bijzondere gebouwen als een klooster en een kasteel. Daardoor slonk het eigen vermogen van 25 miljoen euro in 2007 naar een schamele vier ton nu. De zorgverlener dreigde te wei nig goed personeel te kunnen in zetten voor de cliënten. Die zorg kan nu doorgaan, zegt Busssema- ker. Philadelphia heeft tien locaties in Zeeland: twee logeerhuizen, Via- Phila in Goes en Turkoois in Mid delburg; zeven woongroepen in Terneuzen, Zoutelande en Vlissin- gen en zorgboerderij Pitteperk in Middelburg. „Vergelijkingen tussen leveranciers gaan vaak mank." foto Wim Kooyman Suzanne, dochtertje Rosa en Quinten De Bruine. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3