art vleesetende plant Kerkwerve ligt in het zogenaamde Platte van Schouwen PZC Dinsdag 20 januari 2009 [27 Venus Vliegenval (midden) en Sarracenia Purperea (boven links) enSarracenia Execellens (rechtsboven). foto's Carnivora gens een groenevenement is, om aan een kraampje inlichtingen en planten te krijgen. De stijgende po pulariteit van de plantjes is onder meer af te lezen aan het groeiende aanbod in tuincentra. Helaas wor den daar vaak verkeerde verzor- gingstips gegeven. Wie zijn vleese tende planten leidingwater te drin ken geeft, kan er zeker van zijn dat ze verrotten. Vleesetende planten leven in een zure en mineraalar- me omgeving; alleen regenwater is goed. Verder krijgen mensen nog al eens te horen dat ze de planten kunnen verpotten met gewone potgrond. Ook dan kun je er zeker van zijn dat de plantjes na een paar weken beginnen te verpiete ren. Het zijn maar een paar van de dingen die een kweker van vleese tende planten moet weten. Websites Ervaren liefhebbers doen veel kennis op via websites. De volgende bevatten betrouwbare informatie en bieden planten voor de verkoop aan: www.carnivora.nl www.droseravzw.org www.carnivorousplants.org www.humboldt.edu (foto's) De botanische tuin in Leiden heeft een permanente collectie: www.hortus.leiden.univ.nl tekening AdriKarman Kerkwerve is een van de oudste kerkelijke parochies, gelegen in het zogenaamde "Platte van Schouwen", laaggelegen gron den, die benut zijn voor het.graven van veen en voor het ver hogen van de zeedijken. De stichting vond waarschijnlijk plaats omstreeks 1200 als een dochter van de kerk van Zierik- zee. Kerkwerve vinden we voor het eerst als zelfstandige pa rochie vermeldt in 1298. Het belang van de kerk van Kerkwer ve blijkt uit twee pastoorsplaatsen die eraan verbonden wa ren. Na het beleg van Zierikzee in 1575 werd de kerk ver woest en nadien gedeeltelijk hersteld. In 1899 is de oude kerk afgebroken en op haar plaats is de tegenwoordige kerk ge bouwd. Bij het dorp lag het Huis te Werve dat in het begin van de 18e eeuw verdween. Het kasteeltje bestond uit een vierkante donjon met enige aanbouwsels. Bij Kerkwerve stond de laatste Schouwse stolp, een boerderijtype ingesteld op veeteelt. Door de Ramp in 1953 werd deze boerderij zoda nig toegetakeld dat zij in 1956 moest worden gesloopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29