Delta kan kerncentrale best betalen Stip Reizenvoordeel... stipreizen.nl miur^k \tww, Dit weekeinde vogels tellen Nog geen sprake van onderhandelen over aandelen van Essent. Boekenmarkt van en voor Buru Nyakwere Lampionnenoptocht op verjaardag koningin Lezing over illegale Zeeuwse slavenhandel Meer verhuurfietsen naar Zeeland Sauerland - Willingen**** PZC Dinsdag 20 januari 2009 125 door Ben Jansen MIDDELBURG - Voor definitieve stappen om het belang van Essent in EPZ (de exploitant van onder meer de kerncentrale) te kopen, is het nog veel te vroeg. Toch heeft Delta-directeur Peter Boerma vori ge week, na het bekend worden van de voorgenomen overname van Essent door de Duitse energie reus RWE, al eens zijn voelhorens HULST - De Stichting Buru Nyak were Nederland (SBNN) houdt za terdag 24 januari van 9.00 tot 12.00 uur voor de vierde maal een twee dehandse boekenmarkt. De markt is in de ROC-locatie aan de Tabak straat te Hulst. Naast boeken zijn er ook elpees en cd's te koop. GRAAUW - Het feestcomité Graauw houdt de verjaardag van koningin Beatrix in ere. Zaterdag 31 januari vertrekt om 18.30 uur bij de familie Steijaert aan de Dorps straat een lampionnenoptocht. De stoet krijgt begeleiding van de fan fare Nooit Gedacht. Na afloop krij gen de deelnemers in de schuur bij Steijaert chocomelk met cake. MIDDELBURG - Welke rol speelden Zeeuwen bij de illegale handel in slaven en goederen in Afrika? Daarover geeft Ruud Paesie uit Middelburg woensdag 21 januari een lezing in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Paesie pro moveerde vorig jaar op dit onder werp. De lezing begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Komend weekeinde is het weer vogeltelweekeinde, dat wil zeggen in de Nederlandse tui nen. Ieder jaar in januari is het zo ver. Vorig jaar werd de huismus veruit het vaakst in de Nederlandse tui nen gesignaleerd. Op de tweede plaats kwam de koolmees en der de werd de merel. Op de tiende plaats stond de ringmus. De landelijke tuinvogeltelling is een initiatief van de Vogelbescher ming Nederland. Op de site van de vogelbescherming staan tips over hoe de telling aan te pakken. Deelnemers noteren een uur lang alle vogels die zij zien in hun tuin of op het balkon. Alle tellingen samen leiden tot de Tuinvogel top 10 van 2009. Ieder een in Nederland kan meedoen. Op de site van de vogelbescher ming is ook een poster te vinden met daarop voorbeelden van de meest voorkomende vogelsoorten in Nederland. uitgestoken. „Ik heb met een paar mensen van de bank gesproken." En? „Geen punt, we kunnen de overname van die aandelen finan cieren." Over de waarde van EPZ - en dus over de prijs van het Es- sent-belang in de stroomprodu- cént - wil Boerma niets zeggen. „Dat is een kwestie van vraag en aanbod." Maar van onderhandelen is nog lang niet sprake. Boerma: „We heb ben in de joint venture EPZ een prima samenwerking met Essent. Er-is een goede verstandhouding. We kijken op dezelfde manier te gen de wereld aan. We vinden het in het belang van het bedrijf dat zo te houden. Je kunt dat als een principe beschouwen. Er is des tijds bewust voor gekozen de cen trales in Borssele in handen te ge ven van Delta en Essent. Ons standpunt is dat dit niet ineens veranderd kan worden." Dat is, verzekert Boerma, geen De financiering van de eventuele aankoop van de aandelen van Es sent in de kerncentrale is vol gens directeur Peter Boerma van Delta geen probleem. kwalificatie aan het adres van RWE. „Wij denken alleen dat het niet in het belang van ónze aan deelhouders en de Zeeuwse omge ving is als het belang van Essent in EPZ wordt overgedragen aan RWE." Op de vraag hoe het nu verder moet, haalt Boerma de schouders op. „We zullen eerst rond de tafel moeten gaan zitten. Voor zo'n ge sprek is nog geen afspraak ge maakt. Mijn collega Michiel Boers- rna van Essent heeft me alleen ge vraagd of ik eens wil kennismaken met RWE. Daar heb ik vanzelfspre kend geen enkel bezwaar tegen. Kennismaken kan altijd." PvdA-Statenlid Peter Holtring wil dat de Staten van Zeeland op kor te termijn een hoorzitting houden over de veiligheid van het kerncen trale in het licht van de overname van Essent door RWE. Dat voor stel is niet ingegeven door het stre ven kernenergie te stimuleren en/of uit te breiden. Holtring: „Maar het waarborgen van de vei ligheid van de huidige centrale is voor ons een heet hangijzer, zeker omdat is besloten dat ze tot 2034 open blijft." MIDDELBURG - De Nederlandse Spoorwegen gaan ervaringen met de Schouwen-Duiveland Pas zijn huur, maar in Zeeland ook op bijvoorbeeld cam- meer fietsen in Zeeland verhuren. Directeur Kai wat dat betreft positief, geeft Mook aan. In heel pings. Gisteren heeft OV-fïets een nieuw model Mook van OV-fiets verwacht vooral op Schou- Nederland wil OV-fiets van 3500 verhuurfietsen fiets gepresenteerd. Ze zijn onder meer beter be- wen-Duiveland goede zaken te kunnen doen. De naar 6000. Ze zijn niet alleen op de stations te stand tegen fietsendiefstal. foto Ruben Oreel 4-, 5- en 8-daagse autovakantie Aankomst jan. t/m maart. Inclusief: verblijf in het Ramada Hotel in Willingen****, inclusief ontbijt. Perfecte wintersportmogelijkheden! ANVR w •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nL Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27