gat van Arnemuiden Goud voor twirlsters Buitenrust verder met minder personeel Zagerkweker gooit plan om Gezinscoach van gemeente vangt wachtlijstkinderen tijdelijk op w Twintig mille voor stichting Palazzoli KEUKENS Wij wensen u een gelukkig 2009 toe Wij kunnen u ook in 2009 garanderen dat wij voor ieder budget de beste kwaliteit leveren. Nog vele aktie modellen in onze showroom. Twaalf van de honderd medewerkers van Buitenrust moeten weg. Kennis maken met christelijk geloof Voorlichtingsmiddag voor 55-plussers Thuisjn.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen PZC Dinsdag 20 januari 2009 1 9 ÏHAAS;E De grondwerkzaamheden voor de bouw zijn in volle gang. foto Ruben Oreel HULST - De Zeeuwse stichting voor mensen met kanker en hun naas ten is ruim twintigduizend euro rijker. De voorzitter van de Junior- kamer Walcheren, Dennis de Nooijer, overhandigde de cheque op de nieuwjaarsreceptie van Pa lazzoli in Hulst. Voorzitter Peter Bouman van de stichting nam de cheque in ontvangst. Het bedrag is een gedeelte van de opbrengst van de veiling die de Juniorkamer no vember vorig jaar hield. Palazzoli was een van de drie goede doelen waar geld naar toe ging. GOES - De twirlverenigingen The Showgirls uit 's-Heerenhoek en de Twirl en Dancefactory uit Kapelle vielen dit weekend in de prijzen bij de Nationaal Kampioenschap pen in Nieuwegein. The Showgirls scoorden met het juniorenteam be ginners, leeftijd 12 tot 16 jaar, de eerste prijs in twirlen. Het andere team in deze leeftijdscategorie haalde goud bij freestyle. Ook bij de solisten ging eremetaal naar Zeeland. Inge Cortin (Showgirls) haalde goud. De Twirl en Dance factory kreeg twee maal goud voor de solisten Evita van Oeffelen in danstwirl en Mandy Houtekamer in twirling. KAPELLE - Zagerkweekbedrijf Delta Farm heeft geen dertig hectare aan kweekbassins meer nodig in de Willem Annapolder in Kapelle, maar maximaal drie hectare. Daar op wil het bedrijf pieren kweken voor een Frans bedrijf dat piere- bloed gebruikt voor de experimen tele productie van kunstbloed. Del ta Farm heeft haar plan moeten in krimpen, omdat de vraag naar duurzaam geproduceerd én vis- meelvrij visvoer aanzienlijk is ge daald. 1555illI i 11 iTTTTj Als kwaliteit een naam mag hebben I MIDDELBURG - De bewoners van verzorgingshuis Buitenrust in Mid delburg zien een aantal medewer kers gedwongen vertrekken. Twaalf van de honderd medewer kers moeten op zoek naar ander werk binnen moederbedrijf Zorg- stroom of elders omdat er wordt bezuinigd. Volgens Peter de Boevere van de raad van bestuur van Zorgstroom is die afvloeiing nodig om de 'eind jes aan elkaar te knopen'. Zorgstroom krijgt minder geld van uit Den Haag. Daarnaast stelt hij dat het personeelsbestand van Bui tenrust, vergeleken bij andere te huizen, erg fors was. Volgens hem wordt het nu conform de landelij ke normen. Het personeel dat moet vertrekken kan volgens hem binnen Zorgstroom nieuw werk vinden of wordt begeleid om el ders wat te vinden. De Boevere stelt dat door de opge legde bezuinigingen van twee pro cent 'binnen Zorgstroom de rek er nu echt wel uit is'. Als er nog ver der bezuinigd moet worden, tast dat volgens hem de kwaliteit van het wonen en de service aan de be woners aan. Door creatief beleid lukt het volgens hem nu nog net om die kwaliteit en service te bie den die hij noodzakelijk acht. Door het afvloeien van het perso neel zal er binnen Buitenrust meer gebruik gemaakt worden van eten dat geleverd wordt door de centrale keuken. Zelf koken zal niet meer op alle units kunnen ge beuren, aldus het lid van de raad van bestuur. MIDDELBURG - Evangeliegemeente De Wijngaard in Middelburg be gint donderdagavond 22 januari een zogenoemde Alpha-cursus waarbij iedereen kennis kan ma ken met het christelijk geloof. In tien bijeenkomsten wordt een aan tal uitgangspunten van het geloof besproken. De avonden bestaan uit samen eten, een inleiding en het stellen van vragen. De cursus is gratis. Voor de maaltijd wordt een kleine bijdrage gevraagd. alpha@dewijngaard.nl WESTKAPELLE - De Commissie Wel zijn Ouderen Westkapelle houdt donderdag 22 januari een voorlich tingsbijeenkomst voor 55-plussers en andere belangstellenden. Voor de pauze wordt er een toelichting gegeven op de activiteiten die er voor 55-plussers zijn. Na de pauze geeft W. de Pagter een presentatie met film over het Sint Jans Hospi ce De Casembroot in Middelburg. Het hospice begeleidt mensen in hun laatste levensfase. De bijeen komst is van 14.00 tot 16.00 uur in Westkapelle Herrijst aan de Markt. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland vangt kinderen en hun ouders op die al lang op de wachtlijst staan voor pedagogische thuishulp. Daarmee doet de ge meentelijke gezinscoach het werk dat Agogische Zorg Zeeland (AZZ) op Schouwen-Duiveland laat lig gen. „Wij laten een kind niet in de kou staan", zegt wethouder Gilles Hou tekamer. „Dat is het uitgangspunt. Daarom bieden wij tijdelijk hulp van een gezinscoach of ondersteu ning vanuit thuiszorg." De hulp stopt zodra het kind bij AZZ aan de beurt is. De wachttijden voor hulp verschil len sterk per regio. Op Schou wen-Duiveland moeten nieuwe cliënten anderhalf jaar wachten. Het gaat om kinderen die intensie ve pedagogische thuishulp nodig hebben. Wethouder Houtekamer vindt dat deze kinderen niet zo lang op hulp kunnen wachten en daarom is gekozen voor tijdelijke steun vanuit de gemeente. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel: 01 18 - 615151 www.donrisicobeheer.nl RISICOBEHEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21