Appartementen en supermarkt vullen Protest hield bouw supermarkt bijna zevenenhalf jaar tegen Op één na alle containers geplaatst 1 8 I Dinsdag 20 januari 2009 PZC W Het was in de zomer van 2001 dat de Wijkbeheer- groep Arnemuiden (WB- GA) liet weten dat er geen super markt aan de Burgemeester Hackstraat moest komen. De straat zou het verkeer niet aan kun nen. De Clasinastraat is een betere plaats, meende de WBGA. Het was de eerste stap op de lange weg naar de bouw van De Dokke, een woongebouw met acht huur- en elf koopappartementen boven een supermarkt. Burgemeester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries verrichten vanmid dag de officiële handeling die de bouw van het project inluidt. Terug naar 2001. In december van dat jaar besluit het college van bur gemeester en wethouders mee te gaan met de keuze van de WBGA. De supermarkt komt op de plaats van de Uit i960 daterende gym zaal. Vervolgens blijft het een paar jaar rustig rondom het project, maar in december 2003 klinken de eerste bezwaren vanuit de Clasinastraat. De supermarkt trekt te veel ver keer aan, het groen - in de vorm van het trapveldje op de voormali ge begraafplaats - verdwijnt en bo vendien zou het een historisch be langrijke plaats verstoren. De ge meenteraad stemt ondanks de be zwaren in met de bouw. Buurtbe woners laten het er niet bij zitten en beginnen een handtekeningen actie. In totaal tekenen 350 men sen het protest. De gemeente toont zich weinig on der de indruk. In maart 2004 laat het gemeentebestuur weten dat de Clasinastraat de verkeersdrukte best aan zou kunnen. In maart 2006 verschijnt Stap op het toneel, de Stichting Arnemuids Poldertje. Tot verontwaardiging van Stap worden die zomer bomen langs het trapveldje gekapt. Op dat veld je moet onder meer parkeerruim te komen. Zij krijgen het voor elkaar dat in december 2006 de bouwvergun ning wordt vernietigd. Volgens de bestuursrechter is het helemaal niet duidelijk dat de verkeersover last zal meevallen. Het juridisch ge steggel gaat door tot de Raad van State. In augustus 2007 worden, tot teleurstelling van omwonen den, alle bezwaren alsnog onge grond verklaard nadat de gemeen te inmiddels nieuwe gegevens over verkeersveiligheid had overlegd. De voorbereidingen voor de bouw konden vervolgens beginnen. De oude begraafplaats werd geruimd en de oude gymzaal gesloopt. Op een oud stukje Arnemuiden klinkt vanmiddag het startschot voor nieuwbouwproject De Dokke: een supermarkt met 18 appartementen. In augustus vorig jaar ging de gymzaal op de hoek van de Clasinastraat en de Nieuwlandseweg/Schuttershof tegen de vlakte. foto Lex de Meester door Theo Ciele De Dokke Dat zouden meer make laars willen zeggen in deze dagen van kom mer en kwel in vast- goedland. „Negen van de elf koop appartementen in De Dokke zijn ai verkocht", glundert Wim Dob- mond van Het Nieuwbouwhuis, een gespecialiseerd onderdeel van Faasse 8c Fermont makelaars. De Dokke wordt gebouwd aan de Clasinastraat in Arnemuiden. Het is een project van het Brabantse Novaform Projectontwikkelaars en woningbouwcorportatie Woon- goed Middelburg. Op de begane grond komt een supermarkt. Daar boven komen de elf koopapparte menten en acht huurappartemen- ten van Woongoed. De naam De Dokke verwijst, net als de nabij gelegen Dokstraat, naar het maritieme verleden van dit stukje Arnemuiden. Lang gele den, toen het dorp nog een open verbinding met de zee had, wer den hier schepen gebouwd en gere pareerd. Nadat de oude gymzaal vorig jaar was gesloopt, was het perceel aan de Clasinastraat een vruchtbaar werkterrein voor ar cheologen. Ze haalden er onder meer een oud kanon naar boven. Het heeft de ontwikkelaars van het project weinig moeite gekost om de appartementen verkocht te krijgen. Een aantal mensen schreef zich al in toen de inkt van de bouwplannen amper droog was. Een vrijwilliger van het Oudheidkundig Museum Arnemuiden met het scheepskanonnetje, gevonden bij opgravingen in de Clasinastraat. foto Lex de Meester De Dokke bestaat uit een su permarkt met elf koop- en acht huurappartementen. Onder de supermarkt komt een parkeergarage voor de be woners en bergingen. Het ontwerp is van Woudstra Architecten uit Schijndel. Aannemersbedrijf Fraanje uit Lewedorp bouwt De Dokke in opdracht van Woongoed Mid delburg en Novaform Project ontwikkelaars uit Eindhoven. ►- De Dokke wordt in de loop van 2010 opgeleverd. Tekening van het gebouw dat aan de Clasinastraat zal verrijzen. Nog twee appartementen zijn te koop: prijs tussen 259.900 en 289.000 euro. Wie een van de drie penthouses a 329.900 euro had wil len kopen is te laat Makelaar Wim Dobmond somt vlotjes de voordelen van De Dok ke op. Midden in Arnemuiden en, wat voor de 55-plussers vooral telt, een supermarkt naast, of liever ge zegd, onder de deur. Ook bij Woongoed Middelburg hoeft men niet bang te zijn voor leegstand. Hoewel de inschrijving volgende week pas officieel moge lijk is, hebben zich al veertig gega digden gemeld. Inclusief service kosten bedraagt de huur rond de achthonderd euro per maand. Voor de huurappartementen geldt dat mensen uit Arnemuiden met een medische indicatie van het CIZ voorrang hebben. Het zijn geen zorgappartementen, maar wel zo ingericht dat er zorg in ver leend kan worden. MIDDELBURG - Op een na zijn in de Middelburgse binnenstad alle 68 nieuwe ondergrondse afvalverza- melbakken geplaatst. Projectleider Ab van de Pas is dan ook zeer te vreden. „Het is goed gegaan", blikt de gemeentelijke beleidsambte naar terug op het werk dat de afge lopen drie maanden is verzet. De proef met het nieuwe stortregi- me, in het noordelijk deel van de binnenstad, verloopt volgens hem ook prima. Hij heeft vanuit dat deel van de stad geen klachten ont vangen. Ook blijkt dat het systeem geen storingen heeft. Alle bewoners van de binnenstad kunnen vanaf februari hun afval ondergronds kwijt. Tot nu kon slechts een klein deel van hen het afval in die ondergrondse contai ners deponeren. Tegelijk met het nieuwe systeem wordt het stortre- gime verruimd en kunnen huis houdens per maand 31 zakken kwijt. De gemeente kiest voor de ze optie omdat Middelburg wil voorkomen dat inwoners nog ille gaal hun afval dumpen. Toen er per kwartaal dertig zakken in een ondergrondse container mochten worden gedumpt, gebeurde dat toch nog geregeld. De gemeente heeft nog geen on dergrondse container geplaatst op de hoek van de Spanjaardstraat en de Spuistraat. Bewoners hebben bezwaar tegen die locatie. Begin volgende maand worden die be zwaren getoetst. Zolang die container nog niet is ge plaatst kunnen de bewoners uit dat gebied hun afval in andere stortcontainers dumpen, aldus de projectleider. KRUININGEN - De Vlaketunnel bij Kruiningen was gisteravond enige tijd dicht voor verkeer in de rich ting Brabant. Een Duitse truck met oplegger had tegen zeven uur in de tunnel een klapband gekre gen en raakte beide tunnelwan- den. Daarna lekte er diesel'uit. Be sloten werd de -tunnel af te sluiten om rustig te kunnen opruimen. Er ontstond een file van enkele kilo meters. Na half acht ging één rijstrook weer open. Bij het ongeluk met de truck raak te niemand gewond. ARNEMUIDEN - In kindercentrum Polderpret in Arnemuiden komt een nieuwe christelijk-gereformeer- de peuterspeelzaalgroep van de Stichting Kinderopvang Walche ren. Vanochtend en donderdag middag wordt daar een open dag gehouden. Vandaag is de speelzaal aan de Clasinastraat 1 te bezoeken tussen 9.00 en 11.30 uur en donder dag van 13.30 en 16.00 uur. Voor de nieuwe speelzaal werkt de stich ting samen met de gemeente Mid delburg, basisschool Oleanderhof en de Petrus Immensschool.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20