Duizenden bouwvakkers op straat ca PZC Actie leerlingen loopt uit de hand Dode foetus belandt bij afval T Dertigduizend mensen verliezen baan door kredietcrisis. Inauguratie onder extreme beveiliging 1 I I I Word ook abonnee! Rik Launspach effent met boek 1953 pad naar film De Storm 28 Tennistiener Bernard Tomic schrijft historie 2 Vliegje staat op menu van vleesetende plant DEN HAAG - De bouw wordt nog veel harder getroffen door de eco nomische crisis dan vooraf werd verwacht. Tot 2010 gaan ruim der tigduizend arbeidsplaatsen verlo ren in de bouw. Vooral bouwvak kers in de nieuwbouw van huizen en bedrijfsgebouwen moeten vre zen voor hun baan. Dat blijkt uit de prognose die het Economisch Instituut Bouwnijver heid (EIB) vanmiddag presenteert. De economische crisis hakt er bij de bouw mogelijk veel harder in dan verwacht, aldus het EIB. Niet alleen in 2009, maar ook in 2010 krijgt de sector het nog zwaar te verduren. De bouw van het aantal nieuwe huizen daalt van 80.000 in 2008 naar 64.000 dit jaar. Het EIB ver wacht dat de productie in 2010 en 2011 op dit lage niveau blijft. Pas in 2012 treedt er herstel op en trekt De kredietcrisis hakt er in de bouwsector veel harder in dan verwacht. Voor tienduizenden bouwvakkers ziet de toekomst er slecht uit. ALKMAAR - Een actie van leerlin gen van een scholengemeenschap in Alkmaar tegen een uitbreiding van het aantal lesuren is gisteren ernstig uit de hand gelopen. Toen de sfeer grimmig werd en de poli- door Luc Oggel GOES - In het Oosterscheldezieken- huis in Goes is een doodgeboren foetus van zeventien weken vorige week per ongeluk tussen het me disch afval beland. Dat zegt uit- vaartonderneemster Alexandra Markusse uit Goes. Het tragische incident kwam aan het licht toen de ouders het li chaampje in het mortuarium wil den ophalen om het te begraven. Markusse begeleidde hen daarbij. Het lichaampje bleek echter niet meer te vinden, waarna is vastge steld dat het bij het medisch afval terecht is gekomen. „Dan sta je wel heel raar te kijken", zegt Mar- Vandaag wordt Barack Obama ingezworen als 44e president van de Verenigde Staten van Amerika. De inauguratie kent ongekende veiligheidsmaatregelen. Groot gebied van Washington afgesloten voor alle verkeer. pagina 3: commentaar pagina 8 en 9: het is net Koninginnedag Barack Obama II gaat eerst naar I kerk. de bouw van het aantal nieuw bouwhuizen weer aan. Dat is twee jaar later dan eerdere prognoses. Over drie jaar zal ook de werkgele genheid pas weer aantrekken. Het EIB verwacht dat vooral werkne mers met een vast arbeidscontract hun biezen moeten pakken. De werkgelegenheid onder bouwvak kers in loondienst daalt in 2009 en 2010 met 5 procent. Onder zelfstan digen blijft die daling beperkt tot anderhalf procent. Dat zelfstandigen minder geraakt worden door de-economische cri sis komt doordat bouwers veel waarde hechten aan hun relatie met kleine zelfstandigen. Veel ken nis en vakmanschap wordt uitbe steed door grote bouwers en daar door zijn de bouwbedrijven in gro te mate afhankelijk van zelfstandi gen. Om de gevolgen van de dalende werkgelegenheid beperkt te hou den, adviseert het EIB bouwbedrij ven hun personeel tot de werkgele genheid in 2012 weer aantrekt te scholen. Dit zorgt ervoor dat bouwvakkers in de toekomst veel breder inzetbaar zijn en dat goed bouwpersoneel behouden blijft voor de sector. Na 2012 is er door de vergrijzing en het herstel al snel weer een tekort aan personeel. Washington Obama en George W. Bush gaan van Witte Huis naar het Capitool. .00 uur festiviteiten bij het Capitool.* 17.30 uur Joé Biden ingezworen als vice-president. 18.00 uur Obama legt de ambtseed af. "Mv. 'e"t/e Monument Vanaf 20.30 uur parade over Pennsylvania Avenue richting het Witte Huis. Inzet beveiligingspersoneel 4000 politieagenten 4000 ander personeel van korpsen uit het hele land 75.000 militairen 10.000 leden van Nationale Garde, geheime diensten, FBI en de politie van het Capitool Barack Obama Geboren op 4 augustus 1961 in Honolulu (Hawaï) als zoon van een Kertiaanse vader en Amerikaanse (blanke) moeder. Studeerde rechten. Getrouwd met Michelle Robinson, dochters Malia en Natasha. Carrière: opbouwwerker, jurist, staatssenator in llinois, senator. Wordt 44e president van de VS en de eerste niet-blanke. Nederlandse tijd Bush vertrekt per helikopter na ceremonie. Bepantsering tot 12,5 cm dik van staal, titanium, aluminium en keramisch materiaal. Presidentieel vervoer 'The Beast' Ramen tot.13 cm dik. Alleen bestuurdersraam kan (7,5 cm) open. Nachtzichtcamera's. GPS. Satelliettelefoon. tie was ingeschakeld, stuurde de di rectie van het Van der Meij Colle ge alle leerlingen naar huis. De scholieren gooiden met vuilnisbak ken en stoelen en zetten het brand alarm aan. kusse. Zij heeft niet zelf de publici teit gezocht, maar denkt dat de kwestie door een 'kettingreactie van ongeloof en verbijstering' openbaar is geworden. Het Oosterscheldeziekenhuis wil de gisteren niet reageren „Die af spraak hebben wij gemaakt met de familie", aldus woordvoerder ]aap Nelemans. Markusse, die wel contact heeft met het ziekenhuis, zegt dat er 'met man en macht aan wordt ge werkt om dit niet meer te laten ge beuren'. Volgens de uitvaartonder- neemster moeten overleden foetus sen wettelijk 'pas' vanaf 24 weken worden begraven of gecremeerd. Met kevlar versterkte banden. Speciale velgen waarop ook zonder banden kan worden gereden. 12,5 cm dikke stalen plaat aan de onderkant, tegen bomaanslagen Merk: Cadillac Gewicht: 8000 kilo Motor: 6.6 liter diesel, 330 pk Maximum snelheid: 95 km per uur Prijs: 330.000 euro Aan boord: shotguns, traangas en zakken bloed van de president voor noodtransfusies. In de koffer zuurstofvoorraad, brandbestrijdings- systeem. Tank bevat schuim dat ontploffing van brandstof voorkomt. Rolant Quist, GN, ANP, AFP EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; thema spread inauguratie Barack Obama: 8 en 9; Achtergrond: 10; Menin gen: 11; Beurs: 13; Weer: 14; Strips: 15; Buitengebied: 26, 27; Cultuur: 28; Sport: 29 t/m 33; Tele visie: 34, 35. morgen bij deze krant: De Ondernemer Obama gaat de wereld veranderen reageer op www.pzc.nl reacties: 535 De meest deprimerende dag van het jaar is onzin Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 eens oneens 31% 69% 1688 555530 Enkele bui WALCHEREN DINSDAG 20 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 16 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1