Zeeland Kredietcrisis raakt ook Varian 17 WALCHEREN 25 25 Bedrijf ontslaat 31 medewerkers en uitzendkrachten. Speciale klas hooebeeaafde kinderen Fietser geschept door Aannemer Bouwgroep Vermiste vrouw (19) auto bij Nieuwland Zuid in Goes is failliet uit Tholen is terecht Cross NS gaat meer fietsen verhuren in Zeeland Delta kan de kerncentrale best zelf betalen Dinsdag 20 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Het Middelburgse bedrijf Varian ontslaat 31 medewer kers. Zes- daarvan zijn in vaste dienst. De andere 25 medewerkers zijn uitzendkrachten. Volgens directeur R. de Nijs zijn de ontslagen noodzakelijk omdat het bedrijf kampt met een terug val van de omzet. In het laatste kwartaal van 2008 nam die met tien procent af De ontslagen zijn volgens de directeur nodig om de concurrentie aan te kunnen en ge zond te blijven. Varian maakt laboratoriumappara- tuur voor de petrochemische in dustrie, de gezondheidssector en keuringsdiensten. Bij het bedrijf werken driehonderd mensen, waarvan het grootste deel in vaste dienst. De afgelopen jaren kende Varian een forse groei. „De omzet nam jaarlijks met ongeveer twintig pro cent toe", aldus De Hijs. „De laat ste vijfjaar hebben we onze omzet weten te verdubbelen." Het bedrijf exporteert wereldwijd. Vooral de afnemers in Europa laten het mo menteel afweten, aldus de direc teur. Hij wijst naar de kredietcrisis als de belangrijkste oorzaak voor de te rugval van de orders. De Nijs: „Ook onze klanten kun nen moeilijker kredieten krijgen Ondanks ontslagen van vast per- soneel en uitzendkrachten ver wacht de directeur van Varian dat de toekomst van het Middel burgse bedrijf goed is. van hun banken. Ze zijn ook terug houdender bij het investeren waar door ze minder orders plaatsen of even in het geheel niets meer be stellen." De terugval in orders speelt volgens hem vanaf septem ber. Daarvoor was volgens de direc teur nog niets te merken van min der orders. Ondanks de ontslagen stelt De Nijs dat de toekomst van Varian goed is. Hij verwacht dat de ex port naar landen als China, Japan, Korea en naar Latijns-Amerika op termijn nog fors kan toenemen. Het lukte volgens de directeur niet de terugloop van de orders op te vangen door uitsluitend de con tracten van een aantal uitzend krachten op te zeggen. Die inleen- krachten werken namelijk vooral in de productie-afdeling. „Het werk daar moet ook doorgaan." Om die reden hebben ook andere afdelingen, zoals inkoop en admi nistratie, personeel moeten inleve ren. Het lukte volgens De Nijs niet om via natuurlijk verloop het perso neelsbestand in te krimpen. „Wij zijn een jong bedrijf met veel jon ge medewerkers." MIDDELBURG - Tjalliena Ponjée helpt enkele leerlingen van de Algemene Basisschool (ABS) in Middelburg met het maken van een presen tatie. Ze is specialiste op het gebied van on derwijs voor hoogbegaafde kinderen. Op de school is gisteren een verrijkingsklas gestart. In deze klas krijgen hoogbegaafde leerlingen aangepast onderwijs. De klas is gestart omdat hoogbegaafden meer uitdaging nodig hebben dan ze in de gewone lessen krijgen. Achttien hoogbegaafde leerlingen uit de groepen vijf, zes en zeven krijgen een halve dag in de week een aangepaste les. De kinderen spelen denk spelletjes zoals schaken, doen natuurkunde- proefjes en krijgen themalessen in bijvoor beeld het opzetten van een eigen bedrijfje. foto Ruben Oreel pagina 21: ABS wil als eerste keurmerk NZ voor les aan hoogbegaafden NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een fietser (56) uit de gemeente Mid delburg is gisteren op de Nieuw- landseweg bij Nieuw- en Sint loos- land geschept door een auto. Dat gebeurde rond 15 uur toen de uit de gemeente Veere afkomstige be stuurder (35) van de auto de oprit van de A58 richting Vlissingen op draaide en de fietser geen voor rang verleende. De fietser is naar het ziekenhuis gebracht. GOES - Aannemingsbedrijf Bouw groep Zuid BV in Goes is failliet. Bij het bedrijf werkten elf mensen. Bouwgroep Zuid heeft de deuren moeten'sluiten als gevolg van de kredietcrisis. Curator C. Nuis ver wacht niet dat er een doorstart mo gelijk is. Bij Timesavers International in Goes zijn door de crisis vorige week ook al elf mensen op straat komen te staan. THOLEN - De vermiste Nadira El Ji- lali uit Tholen is weer terecht. De negentienjarige vrouw liep op vrijdag 2 januari weg van huis. Sindsdien vernam niemand nog iets van haar. Inmiddels heeft de Zeeuwse poli tie haar getraceerd. De politie wil verder geen mededelingen doen over de vermissing. Het was niet de eerste keer dat het meisje van huis wegliep. De Middelburger is, watje noemt, een sportieve rijder. Tot voor kort vertelde hij ook trots dat hij tijdens een slipcursus zelfs complimenten kreeg van de zeer ervaren instruc teur voor zijn beheersing van het gaspedaal, het stuur en het rempe daal. Afgelopen weekeinde, op be zoek bij familie, was hij direct zeer geïnteresseerd toen hij hoorde dat Tipredactie@pzc.nl de negenjarige Marijn van Sint een Wii had gekregen. Hij wilde maar wat graag een potje crossen tegen zijn kleine neefje. Met een glimlach nam hij de uitdaging aan en beloofde het zakgeld te vertien voudigen als het neefje zou win nen. Bij vertrek nodigde Marijn zijn oom, die wat zuinig keek, uit toch vooral snel terug te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19