BBS NI OWM'SAHM PK- Rok 3 Belasting Verzekeraars Bevallingen 2 Bevallingen 3 .Waterplan 5 dgn LUXEMBURG 7 dgn Fietsen in het SAUERLAND 'jm&m is dgn CYCLADEN mfcpfw waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 iscPm S PZC Dinsdag 20 januari 2009 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) De vrouw bekleedt als hulp van de man een ereplaats. Mevrouw Evers begrijpt dit niet. De verblin ding gaat zover dat zij zich in haar vooroordeel niet laat corrigeren doorTet feit dat de dochters van Zelafead een erfenis ontvingen van hun vader. Wie de vrouw ver wisselt met de man - ook in de wijze van kleden - onteert de vrouw, haalt haar naar beneden en legt haar de verantwoordelijk heid op die niet zij maar haar man te dragen heeft. Haar ereplaats van 'hulp' wordt haar ten onrechte ont nomen door middel van ontvrou- welijking, vermannelijking en ge lijkschakeling. Emancipatie is een oorlogsverklaring van vrouwen aan vrouwen. Ach, het is weer even mode, om het volk door mid del van indoctrinatie een stukje vooruit te brengen op het pad van rationele vooruitgang door middel van vrouwonvriendelijke emanci patie. Er bestaat echter geen ideolo gie die verandering in de werkelijk heid kan aanbrengen. Jammer voor de naïeve vertegenwoordigers van het ijdele idee. Cert-Jan Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Ze zijn in Den Haag druk bezig om tekorten te dekken. Dat zullen wij als burgers op moeten hoes ten. Nu komt zo zachtjes aan de klassieke auto aan de beurt. Er wordt nagedacht over de houder schapsbelasting van deze voertui gen, nu is het zo dat als een voer tuig 25 jaar of ouder is belasting vrij is. Daar komt dus niets van in het bekende laadje! Ernst Cramer van de CU, de PvdA, en natuurlijk GroenLinks, hebben een voorstel ingediend om de houderschapsbe lasting vrijstelling voor oldtimers in te perken. Ze zouden te veel voor woon-werkverkeer worden gebruikt, dus meer CO2 en fijnstof in de lucht!? Zoals gewoonlijk ont brak het ook hier weer aan feitelij ke onderbouwing. Ik betwijfel of oldtimers werkelijk milieu-on vriendelijker zijn dan een moder ne auto. De energie nodig om een nieuwe auto te maken is zeer waar schijnlijk niet meegenomen, en wat te denken van de hybride au to? Waar gaan we straks al die ac cu's laten? Milieu? Welnee, geld, daar draait het om!! Aan de bijtel ling voor oldtimers te leasen wordt ook al druk gewerkt, dus daar kunnen we op wachten! Nee, we zouden als burgers eens een meevallertje moeten hebben. Tenslotte moeten al die regerings bolides, en dat zijn er wat hoor, al lemaal betaald worden. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Gelukkig wil de Kamer de patiën ten beschermen door preventieve maatregelen te nemen. Verzeke raars kopen al ziekenhuizen en wat is het volgende? Zijn mensen nu al vergeten hoe het er in de Ver enigde Staten aan toe gaat waar de verzekeraars zich gedragen als art sen en bepalen wie welke behan deling krijgt. Voldoe je daar niet aan een bepaald profiel dan word je uit de zorgverzekering gezet en kun je een andere verzekeraar wel vergeten. Mensen moeten daar een tweede hypotheek of lening opnemen om een medische behan deling te kunnen betalen. Dat wil len we toch vermijden? Nathalie Pleunis Clacisstraat 52, Vlissingen Wat een prachtig idee om de loca tie van ziekenhuizen .(mede) te la ten bepalen door de regeling van spoedbevallingen! Het gaat daarbij immers uitsluitend en alleen om het tijdig stellen van de indicatie voor de ziekenhuisopname. De be stuurlijke beslissing van de lokali sering van ziekenhuizen kan daar van nooit afhankelijk zijn. Ook ver loskundigen, vroedvrouwen, mees ters en gynaecologen zijn geen hel derzienden. Er zullen altijd en overal spoedbevallingen voorko men, die ons overvallen. Dat is vanouds zo, en daar hadden Broer tjes en Simons dus groot gelijk mee. De recente discussie heeft de (manipulatie-gevoelige) bestuurlij ke benaderingen van de plaatsing van de ziekenhuizen naar een nieuw hoogtepunt gevoerd! M. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Blij was ik met het schrijven van Ton Overbeek (Terneuzen) in 'Le zers schrijven' van 17 januari over de ziekenhuisfusie. Dit schrijven was zo reëel en zuiver. En zoals hij opmerkte: heel Zeeland en zeker Walcheren is dat getouwtrek spuugzat. Het geheel getuigt van incompetentie van die ziekenhuis directeuren, die blijkbaar niet in staat zijn de situatie in het Zeeuw se goed in te schatten. Dit moet nu maar eens gestopt worden! Geen incident op de A58, maar fre quent voorkomend met wellicht ernstiger gevolgen. Doe iets voor het te laat is! K.W. Huibregtse-Minderhoud Europaplein 8 Westkapelle Woensdagavond bestaat in hotel Goes de mogelijkheid meningen kenbaar te maken over de inhoud van 'ontwerp-waterplannen', waar onder ook het stroomgebiedbe- heerplan Schelde. Hiermede wordt beoogd om in een planpe riode tot 2015 het oppervlakte-en grondwater in ons land, dus ook in Zeeland, schoner, mooier en vei liger te maken. Een en ander moet geschieden volgens de EU 'Kader Richtlijn Water' (KDW), die dus ook voor andere EU-landen" geldt. Omdat wij hier in Zeeland leven met water, zal voor de bijeen komst veel belangstelling bestaan. Zou het niet verstandig zijn om eerst de voor Nederland boven- strooms gelegen Franse en Bel gische delen van de Schelde schoon te maken en dan pas daar na de Westerschelde aan te pak ken? Is het verantwoord om zon der toxicologisch onderzoek (ge mist in het rapport Cie. Nijpels) onze polders met vergiftigd Schel- dewater op te laten slibben en ver volgens daarin aquacultures voor de consumptie te ontwikkelen? (regiokatern 15 januari.) Herman Bijl Coustraat 65, Zierikzee Bent u single (45+), maar wilt u niet alleen op vakantie? Dan zijn KRAS.NL Single Reizen speciaal geschikt voor u! Want u reist ongedwongen en gezellig in groepsverband, maar met behoud van uw privacy! U heeft namelijk altijd uw eigen kamer en dat zonder toeslag. Deze keer selecteeren we voor 0 een zevental interessante reizen. Lees snel verder voor een greep uit ons programma of kijk op onze website www.kras.nl voor het complete aanbod. Vertrekdata: 30/3, 6-20/4 en 5-26/10 Busreis naar Luxemburg. U zult genieten van het prachtige groene landschap, watervallen en rotspartijen, van de historische steden en pittoreske dorpjes. U verblijft in het centraal gelegen hotel Du Commerce in Clervaux op basis van halfpension. ■l Zie www.kras.nl/22608 5 dgn BERLIJN Vertrekdata: 8/6, 6/7, 3-24/8 Busreis naar bruisend Berluijn met verblijf in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow op basis van halfpension. Excursies naar o.a. de Brandenburger Tor, de Reichstag, Checkpoint Charlie, Schloss Charlottenburg en Potsdam. Zie www.kras.nl/22602 Vertrekdata: 11/4, 11-25/7 en 8/8 Vanuit het 3-sterren Mercure Hotel Bielefeld City, waar u verblijft op basis van halfpension, verkent u tijdens deze prachtige fiets/busreis het Teutoburger Wald.- U ziet het vele fraais van deze heuvelachtige, bosrijke regio en talloze sfeervolle stadjes. Zie www.kras.nl/22612 10 dgn Wandelen in ANDORRA Vertrekdata: 1-29/5, 12/6, 3/7 en 11/9 Andorra is een zeer aantrekkelijk wandel gebied. Wandel tijdens deze busreis over bergwegen, geitenpaadjes, langs watervallen en door panoramische berglandschappen. U verblijft in Massana, in hotel Marco Polo inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/22627 Vertrekdata: 12/6, 31/7, 21/8 en 11/9 U kunt nu supervoordelig kennismaken met Wenen en omgeving! U maakt o.a. een stadstour door Wenen, U gaat naar Slot Schönbrunn en bedevaartsoord Mariazell en verblijft in het 4-sterren City Hotel Bauer in Stockerau op basis van halfpension. Zie www.kras.nl/22617 Vertrekdata: 11/5, 8/6, 28/9 en 12/10 Maak kennis met een idyllisch stukje Grie kenland. U gaat naar spectaculair Santorini, het grootste en meest vruchtbare eiland Naxos en Paros! We reserveerden voor u eenvoudige toeristenklasse hotels en pensions inclusief ontbijt. .T Vertrekdata: 9/5, 20/6, 22/8, 19/9 en 3/10 Tijdens deze reis ontdekt u twee juweeltjes van Indonesië; Java en Bali. Historische stadjes, gifgroene sawa's, vruchtbare planta ges, de imposante Borobudur en vulkanen wisselen elkaar af. Verblijf in toeristenklasse hotels inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/22642 lm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11