na thriller 5 port Eerste finaleplaats Schweertman Robbert Vleugel verruilt voetbal niet voor niets voor wielrennen Biljarter pakt eindzege driebandentoernooi na sudden-death. De Looze en Provoost naast podium op NK Erwin Mesu sprint naar negende plaats Koudekerkse squasher is dicht bij eindzege in toernooi Amstelveen. Belangrijke zege darters HVM Kustmarathon heeft al duizend deelnemers Andy van Waes schaatskampioen Junior Anouk Fase naar NK voor junioren Inwoner Wemeldinge wint voor eerste keer Zeeuwse ATB Cup. door René van Stee SLUISKIL - Zelden zal een biljartfi nale spannender en zenuwslopen der zijn geweest dan gisteravond tijdens het De Schroef Jeugdtoer- nooi in Sluiskil. De driebanders Glenn Hofman en Alain Hernan dez beslisten het duel pas in de ver lenging, omdat er na 19 beurten een eindstand van 30-30 op het scorebord stond. In de sudden-death, waarin de spe lers om beurten vanaf acquit zo veel mogelijk caramboles moesten maken, lukte het titelverdediger Hofman pas in tweede instantie om de winst naar zich toe te trek ken. Hij maakte er drie, waarna Hernandez niet verder dan één ra ke treffer kwam. Eerder bleven bei de spelers steken op twee punten. „Wonderbaarlijk", noemde Hof man (18) zijn overwinning op de ijzersterke Mexicaan. De Hagenaar bekende dat hij het behoorlijk be nauwd kreeg toen Hernandez na een moeizame start langzaam maar zeker dichterbij kwam. On danks een stand van achtereenvol gens 19-5 en 29-18 in het voordeel van Hofman, kwam de 21-jarige •Mexicaan terug tot 29-29. „Het zag er niet naar uit dat ik het nog lastig zou krijgen. Totdat Alain die serie van negen er uit gooide. Toen was het verschil nog maar twee puntjes. Gelukkig kon ik het toch nog afmaken", aldus Hofman, die zijn tweede opeenvol gende eindzege in Sluiskil als één van de mooiste uit zijn nog prille loopbaan noemde. Ook hoopt hij dat het toernooi navolging zal krij gen in andere landen. Alain Her- Jeugdtoernooi Sluiskil nandez, die dankzij de steun van zijn sponsor Ckib Copacabana (een café-restaurant annex biljart zaal in zijn woonplaats Leon) dage lijks kan trainen, toonde zich niet heel erg teleurgesteld. Eerder liet hij al weten dat Hofman, die ooit drie weken bij hem in Mexico ver bleef, de enige was die hij de zege naast hemzelf nog wel gunde. „Want we zijn goede vrienden. In de finale natuurlijk'niet, maar daar na weer wel." Op basis van zijn re sultaten in de voorrondes, vier ze ges en een moyenne van 1,136, be schikte Hernandez in aanloop naar de halve .finale over de beste papieren. Hij onderstreepte zijn goede vorm nog maar eens tegen Mathieu Vle- rick, die voor het eerst de laatste vier bereikte. De jonge Gentenaar, in de competitie spelend voor de Sluiskilse tweededivisionist Dallin- Clenn Hofman: 'Het zag er niet naar uit dat ik het nog lastig zou krijgen' ga-Fast, werd met 30-7 in 18 beur ten weggeblazen. „Dat was best pijnlijk, ook al speel de Hernandez echt op topniveau", verklaarde Vlerick. Toch had hij er wel vrede mee. „Want ik ben al heel blij dat ik zo ver ben geko men." Glenn Hofman, die in de poule ook de maximale score be haalde, had in de halve eindstrijd weinig problemen met Cedric Mel- nytchenko. Hij versloeg de Frans man in dertig beurten. Jens van Dam uit Sas van Gent kwam niet toe aan een hoofdrol op het toer nooi. Hij werd vierde in zijn poule dankzij één overwinning op de Belg Thomas Broux. MIDDELBURG - Het NK schaatsen voor veteranen is voor Adriaan Provoost uit Domburg en Schou- wenaar Ed de Looze niet op een groot succes uitgelopen. De Looze miste het klassemant na twee valse starts op de 500 meter. Provoost stond na de 500 meter (44.97), 3000m (4.34.71) en 1500m (2.12.78) zevende, wat net niet ge noeg was voor deelname aan de af sluitende 5000 meter. De Looze liet op de 3000 meter 4.31.96 note ren en op de 1500 meter 2.09.68. AMSTERDAM - Schaatser Erwin Me su is in de marathon van Amster dam op de negende plaats bij de B-rijders geëindigd. De Middelburger verscheen niet volledig fit aan de start en hield zich de hele wedstrijd rustig. Hij reed in de pelotonsprint naar de negende plaats. De overwinning ging naar Tom Jelte Slagter, voor Thijs Smit. Mesu zakt ondanks zijn toptiènklassering met nog één wedstrijd te gaan naar de veertien de plaats in het klassement van de B-rijders. door Roeland van Vliet AMSTELVEEN - Squasher Piëdro Schweertman heeft gisteren in Amstelveen voor het eerst in zijn carrière de finale bereikt van een proftoernooi. In die eindstrijd moest hij wel zijn meerdere erken nen in de Australiër Bradley Hind- le, die met-3-2 won. „Dit smaakt naar meer", zei de opgetogen Kou dekerkenaar na afloop. Schweertman, die als vijfde ge plaatst was, begon zaterdag wat grieperig aan het toernooi. „Ik voelde me belabberd." Daardoor had hij meer moeite dan verwacht met zijn eerste twee tegenstan- MIDDELBURG - HVMDarts is Darts corner Oosterhout op de ranglijst van de overgangsklasse voorbij. De Middelburgers stonden voor aanvang van het onderlinge tref fen van afgelopen zaterdag één plaats onder de Brabanders, maar dankzij de 7-3-zege zijn de rollen nu omgekeerd. Het team met Pie- ter Otten, Stefan Marinissen, Mike van Belle, Joost de Roos en aan voerder Simon Sijbrands is dankzij de zege dichter bij handhaving op het op één na hoogste niveau. ders, de Engelsman Rory Pennell en de Nederlander Frank Hartko- ren. In de halve finale van gisteren te gen de als tweede geplaatste En gelsman Jaimy Haycocks was hij wel weer fit. Maar nu had hij het publiek niet mee. „De broer van die jongen is de dubcoach in Am stelveen. Dus hij had veel fans op de tribune." Toch worstelde Schweertman zich knap door de partij heen. „Ik zag op een gege ven moment dat hij moe werd. Daar heb ik van geprofiteerd." De 25-jarige Walchenaar mocht daardoor voor het eerst in zijn loopbaan strijden om de overwin ning in een proftoernooi. Hij had wel eerder tegen Bradley Hindle gespeeld, maar nog nooit gewon nen. Dit keer was hij er wel heel PZC Maandag 19 januari 2009 35 MIDDELBURG - De uit IJzendijke af komstige Andy van Waes pakte in Assen de nationale schaatstitel all round bij de senioren B. De 31-jari- ge schaatser deed dit met winst op de 500 meter (39,76) en 5000 me ter (7.27) en tweede plaatsen op de 1500 meter (2,04) en 3000 meter (4,21). Op de slotafstand, de 5000 meter moest de Amstelvener nog 1,7 seconde goed maken op Johan nes de Groot. Van Waes liet er geen twijfel over bestaan en hield de Fries 4,5 seconde achter zich. dicht bij. „In de vijfde game, die hij met 11-6 won, kwam hij met 6-2 voor. Maar toch maakte ik nog gelijk. Toen ging ik een paar keer in de fout en ging de wedstrijd naar hem." In de drie proftoernooien vóór Amstelveen haalde Schweertman steevast de halve eindstrijd, in Am stelveen kwam hij weer een stapje verder. „Het gaat dus goed", con cludeerde hij. „En als ik van de nummer zeventig van de wereld twee games kan pakken, dan moet drie ook te doen zijn." Vanaf vandaag werkt Schweert man toe naar het NK, dat over vier weken in Amsterdam is. Daarna vertrekt hij naar Italië en Oosten rijk voor nog twee proftoernooien. „Februari wordt een drukke, maar leuke maand", zei hij. De jeugdwereldkampioen van 2007, de Zuid-Koreaan Hang-Jik Kim, over leefde de poulefase niet. Datzelfde gold voor de finalist van vorig jaar, de Mexicaan Raymundo Plata. De deelnemers in Sluiskil kwamen uit Nederland, Spanje, Turkije, Ecuador, Zuid-Korea, Frankrijk, België, Portugal, Egypte, Mexico en Luxemburg. »- De hoogste toernooi serie kwam van Dennis Hoogakker en Alain Hernan dez: negen. Hernandez haalde ook het hoogste gemiddelde: 1,667. MIDDELBURG - De Zeeuwse Kustma rathon heeft de kaap van de dui zend deelnemers gerond. Gisteren was Goesenaar Patrick van Beelen degene die als duizend ste inschreef voor de loop die op zaterdag 3 oktober gehouden wordt.. Een opvallende naam on der de deelnemers is die van Edith Koole-Gerards, de winnares van 'de eerste editie zesenhalfjaar gele den. Het was haar eerste en laatste Kustmarathon. Er mogen 1500 atle ten aan de Zeeuwse Kustmarathon meedoen. MIDDELBURG - Anouk Fase uit Sint Annaland heeft zich geplaatst voor het NK allroundschaatsen voor ju nioren, op 31 januari in Utrecht. Fase eindigde gisteren in de voor ronden op de negende plaats. De Thoolse reed 44.23 op de 500 me; ter, 2.17.24 op de 1500 meter en 4-53-99 op de 3000 meter. Middelburger Niels Mesu, die ook gerechtigd was te starten voor het district Zeeland/Brabant, moest vanwege griep verstek laten gaan. Nicole Geelhoed uit Zoutelande was reserve en kwam niet in actie. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Zoals zoveel kinderen begon de actieve sportbe oefening van Robbert Vleugel met voetballen. Naarmate hij ouder werd en hij steeds meer ging genie ten van het kijken naar wielren nen, werd zijn belangstelling voor de voetbal steeds minder. De trainingen werden gelaten voor wat ze waren, er werd een ra cefiets aangeschaft en Vleugel was definitief verknocht aan het wiel rennen. Zaterdag, op 20-jarige leef tijd, werd hij gehuldigd als win naar van de Zeeuwse ATB Cup van dit seizoen. Voor Robbert Vleugel was het bijna een feuilleton hoe hij over stapte van voetbal naar wielren nen. „Toen ik nog voetbalde be gon ik op een gegeven moment het wielrennen te volgen. Eerst de bergetappes in de Tour, daarna de hele Tour en ook de andere wed strijden vond ik interessant wor den. En nadat ik een fiets had aan geschaft, werd het steeds meer trai nen voor het wielrennen. Op den duur ging ik niet meer naar de voetbal", vertelde Vleugel zaterdag in Westenschouwen. De inwoner van Wemeldinge is dus nog niet zo gek lang bezig met wielrennen. Hij maakt ieder jaar behoorlijke progressie, waarbij hij het mountainbiken prefereert bo ven het wegrennen. „Toch zal ik komend seizoen aan zo'n vijftien criteriums bij de elite/beloften meedoen. Ik ga een licentie als amateur A aanvragen. Dan kan ik dus aan die wedstrijden meedoen, maar de nadruk zal steeds meer op het mountainbiken komen te liggen." Bij de start van de compe titie dacht Vleugel de strijd aan te moeten gaan met Edzard van Ewijk, die de voorgaande jaren de strijd om de ATB Cup had be heerst. Maar in Heinkenszand ging Van Ewijk onderuit en raakte hij zwaar geblesseerd. Vanaf dat mo ment was de spanning meteen weg en kreeg Vleugel de overwin ning als het ware in de schoot ge worpen. Hij toonde zich steeds weer de sterkste van de renners die voor het klassement gingen. Zodra de nationale toppers als Bart Maas en Marco Minnaard er bij waren, streed hij voor de derde plaats. „Zij zijn nog te sterk voor me. Misschien dat ik nog bij hen kan komen of ik haal hun niveau nooit. Dat is ook een mogelijk heid", was Vleugel reëel. Bart Maas klopte zaterdag Marco Minnaard in de spurt om de zege, Vleugel finishte als vijfde. Christel Janssen win ATB Cup bij vrouwen »- Christel Janssen heeft toch nog de ATB Cup gewonnen. Ze blijkt aan ge noeg wedstrijden te hebben deelgenomen om in het eindklassement te worden opgenomen. Haar derde plaats van zaterdag was precies genoeg om Birgit Lavrijssen naar de tweede plaats in het klassement te verwijzen. Opmerkelijkste deelneemster was zaterdag Baukje Doedee. De voormali ge renster uit Driewegen reed haar enige wedstrijd in de ATB Cup en leid de van start tot finish. Birgit Lavrijssen eindigde als tweede. Christel Janssen bleef Birgit Lavrijssen in het eindklassement net voor. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69