Glenn Hofman wint in Sluiskil Wisselvallige Jean Paul de Bruijn raakt zijn Nederlandse titel pentatlon kwijt aan Tilleman De Vries wint waar neef overleed wÊÊÈÊÊÊÊÊMKtÈÊÊÊÊÊÊmi Biljarter uit Hulst lijdt in finale kansloze nederlaag: 10-0. 34 Maandag 19 januari 2009 PZC Naam: Leo van Leuven Woonplaats: Sluiskil Leeftijd: 61 Functie tijdens wereldbeker: Lid van de werkploeg Wat houdt uw functie in? Onze ploeg maakt de speelzaal in orde. Zo hebben we bijvoorbeeld de tribune en de vloer opgebouwd waarop de biljarts staan. Verder doen we allerlei kleine klusjes die op ons pad, komen. Wat heeft u met de wereldbeker driebanden in Sluiskil? Het is leuk om zo 'n evenement op je - eigen dorp te ondersteunen. Als ras-Sluiskillenaar ben ik er trots op. De sfeer is enorm goed. Ik heb nog geen wanklank gehoord. We werken er met z'n allen keihard voor. En we worden natuurlijk ook prima in de watten de gelegd. Wat heeft u met biljarten? Ik doe hier in 't Meulengat mee aan de competitie bij de senioren. Dit gebeurt vanuit de Stichting Welzijn Ouderenzorg. Alle spelsoorten komen aan bod, maar we spelen meestal libre. Ik haal daarin een gemiddelde van pakweg één. Wie is uw favoriete biljarter? Jean Paul de Bruijn. Het mooie van hem is dat hij alle spelsoorten goed beheerst. Dat is echt reuze knap. En ik ben natuurlijk een beetje chauvinistisch omdat hij een Zeeuws-Vlaming is. Dat schept op een of andere manier toch een band. E-JISI Glenn Hofman prolongeerde zijn titel in het jeugdtoernooi in Sluiskil. foto Wim Kooyman AMSTERDAM - De tranen kwamen vanzelf. Van vreugde, omdat na heel veel podiumplaatsen Douwe de Vries zaterdag eindelijk zijn eer ste overwinning pakte. Maar er ging ook verdriet schuil achter de natte ogen van de winnaar in Am sterdam. In oktober is het tien jaar geleden dat op de Jaap Edenbaan zijn neef Willem Poelstra overleed. „Daar denk je ook aan als je wint, zeker omdat het in Amsterdam is, daar schaats je toch altijd anders rond dan op andere banen", zei de ma rathonschaatser uit Heerenveen. Hij is 26 jaar, zijn neef Willem was 24 toen hij overleed. „Ik ging in die tijd af kijken, maar was er die bewuste marathon niet bij." Gisteren ging Douwe de Vries sa men met zijn oom en tante naar het graf van zijn neef in Hijum om daar de bloemen van zijn eer ste overwinning neer te leggen. „Dat wilde ik graag doen." Een mooi gebaar van de Fries, die gisteren overspoeld werd door reacties. „Mensen vonden de ma nier waarop ik won ook mooi. Ik merkte dat het me wel gegund was." door Joop van den Oudenhoven HAARLO - Het NK pentatlon is een prooi geworden voor Henri Tille man uit Dronten. De alleskunner volgt daarmee Jean Paul de Bruijn uit Hulst op, die tweede werd. Jo hn van der Stappen uit Waalwijk nam de derde plaats over van Dick Jaspers die forfait had gegeven om zich voor te bereiden op de wereld beker driebanden in Sluiskil. Het nationaal kampioenschap waarop De Bruijn vorig jaar nog re geerde, was nu het domein van Til leman. Terwijl de Hulstenaar te vaak topprestaties met dieptepun ten afwisselde, was de inwoner van Dronten een toonbeeld van re gelmaat. Al in de poulefase was het wisselend presteren van De Bruijn zichtbaar, maar toen bleef de schade beperkt. Daarvoor is zijn klasse voor veel tegenstanders nog altijd te groot. De Bruijn bleef ongeslagen maar niet onbescha digd. In zijn sterkste spelsoorten drie banden en bandstoten toonde hij soms zijn kunne. Maar hij ging ook een paar keer verrassend on deruit, zoals in het bandstoten te gen Dave Christiani en in het drie banden in de finale tegen Tille man. De finale werd een regelrechte martelgang voor het publiek en De Bruijn. Na de eerste speeldag was de nieuwe kampioen al be kend en moesten gisteren voor spek en bonen nog twee partijen (libre en bandstoten) worden ge speeld. Ook op de slotdag was Til leman bij de les. Hij finishte in het libre in een beurt, terwijl De Bruijn op 0 bleef staan. De afgang werd compleet toen Tilleman ook nog het bandstoten naar zich toe trok en de 10-0-eindstand op het scorebord kwam. „Ik heb er alles aan gedaan maar het wilde niet lopen", erkende De Bruijn. „Ik kwam niet in mijn rit me. Soms kan ik nog terugvechten maar nu niet. In eerdere partijen ben ik wel vanuit het niets terugge komen. Zo betrekkelijk is het ook wel weer. Nu maar gaan voorberei den op het toernooi in Sluiskil, daar wil ik er weer staan." Tilleman was het best in de pentat lon, het libre, het kader 47/2 en het bandstoten. Dave Christiani won het kader 71/2 en Martien van der Spoel het driebanden. Jean Paul de Bruijn raakt zijn Ne derlandse titel pentatlon kwijt aan Henri Tilleman. De biljarter uit Hulst verliest in de finale alle vijf zijn partijen: 10-0. De Bruij'n op NK pentatlon Hoogtepunten. Driebanden: 40 caramboles in 13 beurten (3.076) met serie van 11. Band stoten: 125 car. in 3 beurten (41.66), hoogste serie 77. Li bre: 400 car. in 1 beurt. Kader 47/2: 250 car. in 2 beurten, hoogste serie 248. Kader 71/2: geen winstpartij, hoog ste serie 116. Meest opmerkelijke verlies- partijen: driebanden en band stoten tegen Henri Tilleman in de finale. Bandstoten tegen Da ve Christiani. Libre tegen Van der Stappen. Klassering per spelsoort: Pen tatlon tweede; Libre derde; Ka der 47/2 derde; Kader 71/2 achtste; Bandstoten derde; Driebanden tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68